Megkezdik a rádiófrekvenciás nyomkövetős csomagkezelőrendszer tesztelését

Kiss Ádám Zoltán, 2008. február 13. 19:47

A Heathrowt üzemeltető BAA megkezdi a miniatűr RFID rádiófrekvenciás nyomkövetővel ellátott csomagkezelés tesztelését, a hathónapos időszakban először a Dubaiba közlekedő járatokon alkalmazzák a megoldást.

Az elképzelés szerint a nagyobb ruházati és könyvesboltokban már alkalmazott RFID azonosítókat helyeznek el minden egyes csomagon, ezzel megkönnyítve kezelésüket, illetve a netán mégis elkavarodott csomagok visszajuttatását. A 150 ezer fontos költséggel beindított projekt az high-tech újdonságokra nyitott Emirates légitársaság járatain fog először üzemelni. Ez azért is jó tesztpálya lesz, mert a forgalom számottevő, de mégsem túl magas, naponta átlagosan öt járatról van szó, mintegy 1500 körüli utasszámmal. Ez összesen várhatóan havi 50 ezer csomag RFID kezelését jelenti, ami augusztusra, a tesztidőszak lezárultára megfelelő képet adhat a rendszer eredményességéről, esetleges hibáiról. A hatékonyság növelésére mindenképpen szükség lenne, erre jó példa az InsureandGo utasbiztosítási cég kimutatása, mely szerint 2007 januárja és júniusa között 85 százalékkal nőtt az elveszett poggyászok száma, ami napi 12 csomagot jelent. Az RFID-s megoldásoknak azonban mindig van egy kényes oldala is, sok utas egyáltalán nem szimpatizál a nyomonkövethető megoldásokkal, és számos civil jogvédő szervezet is aggodalmasnak találja az ilyen rendszereket.

Kulcsszavak: RFID

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55