Újabb nagyléptékű akkumulátorgyártás fejlesztés Európában

forrás: Prím Online, 2022. november 15. 17:20

Idén november 10-én a romániai akkumulátorgyártó, a Prime Batteries Technology befektetési megállapodást írt alá az EIT InnoEnergy-vel. Ezzel az EIT InnoEnergy hivatalosan is a vállalat részvényese lett, abban támogatva őket, hogy elérjék a növekedési céljaikat és bővítsék a humán erőforrásaikat.

Az akkumulátorpiac globális forgalma a következő négy évben meg fog duplázódni, mivel a lítium-ion akkumulátorok iránti kereslet gyorsan nő. Ezek a legkeresettebb energiatároló megoldások az autóiparban és az energiaágazatban. Európa jelenleg nagymértékben függ a ritkaföldfémek behozatalától, miközben jóval több akkumulátorra van szüksége, mint amennyit előállít. Az EU célja azonban a gyors felzárkózás. Saját ellátási láncának dinamikus bővítése és erősítése a bányászattól kezdve a gyártáson át az újrahasznosításig, hogy 2025-re Kína után a világ második legnagyobb akkumulátorgyártójává váljon a kontinens.

 

A Prime Batteries Technology lítium-ion akkumulátorokat és személyre szabott energiatároló-rendszereket fejleszt, gyárt és forgalmaz. A vállalat különösen profitábilis módon működik, köszönhetően a testre szabott energiatárolási megoldásoknak, a vevői igények ismeretének és annak, hogy tevékenysége átfogja az értéklánc jelentős részét (a hozzáadott érték 80 százaléka házon belül keletkezik). A Prime nagy tapasztalattal rendelkezik és számos ágazatot szolgál ki többek között az autóipar, a hajózás, az ipari és anyagmozgatás, valamint az energiatárolás területén. Jelenlegi fő ügyfelei között energiaelosztórendszer-üzemeltetőket, energiahatékonysági tanúsító vállalatokat és megújuló energia termelőket találhatóak az Egyesült Királyságból, Németországból, Norvégiából, Spanyolországból, Olaszországból, Lengyelországból, Horvátországból, Szlovéniából és Törökországból.

 

 

„A 2023-ra és 2024-re szóló megrendelések többségét már le is kötöttük. A bővülő kereslet miatt azonban növelnünk kell a gyártási kapacitásunkat. Célunk, hogy 2024-re 2 GWh-ra, 2026-ra pedig 8 GWh-ra fokozzuk éves termelési teljesítményünket. Ezt úgy érjük el, hogy továbbfejlesztjük intelligens gyárunkat, ami lehetővé teszi számunkra, hogy alacsonyabb költséggel gyártsunk akkumulátorokat” – mondta Vicentiu Ciobanu, a Prime Batteries Technology vezérigazgatója.

 

Az EIT InnoEnergy az Európai Akkumulátorszövetség (EBA) tagjaként számos, gigawatt mértékű kapacitással bíró akkumulátorgyártó vállalkozás korai fázisú befektetőjeként ismert. Munkakapcsolat fűzi a svéd Northvolt (amely nemrég zárt egy 2,75 milliárd dolláros finanszírozási kört), és a francia Verkor (amely 250 millió dolláros alapító kört követően stratégiai partnerséget kötött a Renault-val), vállalatokhoz.

 

„Európa villamosításába való befektetés kulcsfontosságú a kontinens energiabiztonsága szempontjából, valamint a fenntarthatóság felé való gyorsabb átmenet érdekében. Elkötelezettek vagyunk a legjobb technológiák felkutatása és a legígéretesebb vállalatok támogatása mellett” – mondta Diego Pavia, az EIT InnoEnergy vezérigazgatója.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hazánkban is megkerülhetetlen lesz a mesterséges intelligencia

Magyarországon is versenyhátrányba kerülnek azok a munkavállalók, akik nem képesek alkalmazni a mesterséges intelligenciát (MI), és azon médiavállalatok, amelyek nem integrálják az új technológiákat a munkafolyamataikba – olvasható a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmányában, hozzátéve: a magyarok inkább pozitívan gondolnak az MI-megoldásokra.

2024. május 21. 19:10

Indul az emberszabású robotok sorozatgyártása

Már jövőre megindulhat az első ipari célú humanoid robotok sorozatgyártása. Ezekkel az eszközökkel a manuális tevékenységek több mint fele automatizálható. Az emberszabású robotok bevezető ára 80.000 euró körül várható, de így is nagyjából másfél év alatt megtérül egy ilyen beruházás – mutatta ki tanulmányában a stuttgarti központú Horváth csoport, amelynek magyarországi tagja az IFUA Horváth.

2024. május 21. 13:02

KPMG: Az energiaipar sem ússza meg a genAI bevezetését

Óvatosak a generatív mesterséges intelligencia bevezetése kapcsán az energiaipari vezetők. A KPMG Global Energy CEO Outlook legutóbbi kutatása szerint a vezérigazgatók a jelenlegi ingatag geopolitikai és politikai helyzetben is bizakodóak a növekedési kilátásokat illetően, a befektetések terén pedig legfőbb prioritásuk a generatív mesterséges intelligencia. Lelkesedésüket mérséklik azonban az etikai problémák és a kiberbiztonsági kockázatok. A kutatásból az is kiderül, hogy a vezérigazgatók az ESG-t ma már az üzleti siker egyik alapjának tartják.

2024. május 21. 11:28

A műanyaghulladékot a felére csökkentették az ABB finnországi gyárában

A hulladékok újrahasznosítására irányuló innovatív eljárások bevezetésével az ABB finnországi Porvoóban találha-tó gyártóüzeme 50 százalékkal csökkentette a vegyes műanyaghulladék mennyiségét, és 2023-ban közel 20 száza-lékkal javította az újrahasznosítás arányát. Az újrahasznosítási erőfeszítések fontos lépést jelentenek a Föld erőfor-rásainak megőrzése és az ügyfelek fenntarthatósági kötelezettségvállalásainak támogatása felé; ezen erőfeszítések 2024-ben 16 égerfa átlagos súlyának megfelelő mennyiségű polipropilént takarítanak meg.

2024. május 21. 09:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59