SAS9: grid-technológiával bővített üzleti intelligencia

forrás Prim Online, 2005. november 7. 10:14
A SAS bejelentette, hogy grid-használati képességekkel bővítette SAS9 üzleti intelligencia szoftverét. A nagy számítókapacitást igénylő feladatokat minden eddiginél gyorsabban és költséghatékonyabban végrehajtó technológia tehát már nemcsak a kutatóközpontok, hanem a vállalatok számára is rendelkezésre áll. A SAS vezető technológiájú vállalatokkal –az IBM-mel és a Platform Computing céggel – együttműködve dolgozik azon, hogy ügyfelei könnyebben és hatékonyabban futtathassák a SAS alkalmazásait grid-hálózataikon.

Mi a grid?

Az utóbbi évtizedekben elsősorban tudományos kutatások és elemzések során merült fel a kérdés, hogy hogyan lehet a nagykapacitású adattárolás, illetve a gyors adatfeldolgozás infrastrukturális határait kiterjeszteni költséges szuperszámítógépekbe történő befektetés nélkül. Megszületett a grid alapelve, amely nem más, mint az adatok különböző helyeken történő tárolására és elemzésére alkalmas hálózat. A grid több (akár egyszerű asztali) számítógép szabad kapacitását fordítja olyan feladatok megoldására, amelyek futási ideje egyetlen gépen túlságosan hosszú lenne. Ha tehát adott egy komplex, globális probléma, a vállalat minimális befektetéssel saját számítógépeit összefogva gridet hozhat létre.

A SAS együttműködése az IBM-mel és a Platform Computinggel


A grid válasz az adatbányászattal és az adatintegrálással szemben támasztott növekvő követelményekre, használatával a vezetői döntéshozatal gyorsabbá és hatékonyabbá válik. A SAS ezért tovább bővítve partnerkapcsolatát a Platform Computing céggel, az elosztott hálózatok és grid alkalmazások legnagyobb szoftvergyártójával, és grid funkciókat épített be adatintegrálási és adatbányászati termékeibe, hogy jobb ütemezést és hatékonyabb munkafolyamatot biztosítson az időigényes, összetett projektek számára.

A SAS a jelentősebb megoldásszállítók közül elsőként csatlakozott az IBM Grid and Grow programhoz, így grid-képességei optimalizáltan futtathatók az IBM piacvezető eServer BladeCenter-én is.

A SAS számítóhálózati környezete nélkülözhetetlen az adatfeldolgozásban, ha például egy bank a hitelek azonnali jóváhagyása érdekében gyorsítani kívánja bővülő ügyfélkörének hitel-besorolási folyamatát, vagy egy gyógyszergyártó cég további statisztikai elemzési eljárásokkal akarja pontosítani piacelemzését. A számítóhálózatok alkalmazásával felgyorsítható az adatintegrálás is, így a döntéshozók sokkal gyorsabban kaphatják meg elemzésre az ügyfelekkel, a készletezéssel vagy a beszállítókkal kapcsolatos adatokat, amelyek növekvő mennyisége alaposabb elemzéseket és pontosabb előrejelzéseket tesz lehetővé.

Az első Grid-felhasználók


Ma már pénzügyi intézmények, biotechnikai, gyógyszertani és orvostechnikai cégek, gyártóvállalatok, valamint állami intézmények használják világszerte a Grid-technológiát. Magyarország még csak most kezdett el ismerkedni a fogalommal, de folyamatosan bővül a Grid-ellátottság. A grid technológia hazai úttörői a PRC (Puclic Resource Computing, közösségi erőforrás alapú) technológiájú, nyitott kutatási projektek, amelyek lehetővé teszik nagyszámú személyi számítógép bekapcsolódását az elosztott rendszerekbe. A Desktop Gridek létrehozására tett törekvések azt jelzik, hogy a grid-megoldások hazánkban is egyre terjednek. Nem meglepő tehát, hogy a SAS további, grid-hálózatokra felkészített alkalmazások kifejlesztését tervezi.


Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja

A 2015-ben indult Startup Safari Budapest hazánk egyik legnagyobb startup konferenciájaként idén ismét megnyitja kapuit, június 11-én 12 helyszínen közel 100 előadással és interaktív programmal várja az érdeklődőket, melynek során számos hazai szakember mellett nemzetközi előadókkal élőben is lehet majd találkozni és kérdezni tőlük. Nemcsak üzleti, hanem mélyebb technológiai és innovációs témákkal foglalkozik az esemény, angol és magyar nyelven egyaránt.

2024. május 16. 19:47

Teljes mértékben napenergiával működtethető a Lenovo üllői gyárának innovációs központja

Új, a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) innovációkat ellátó napelemeket telepített a Lenovo üllői gyártóüzeme. A vállalat 2023 októberében átadott létesítményében működő globális innovációs központja ezáltal azt is biztosítja, hogy az ügyfelek 100%-ban napenergiával tesztelhessék a HPC-munkaterhelést.

2024. május 16. 14:43

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 16. 13:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38