A Sulinet Program Indonéziába is eljuthat

forrás Prim Online, 2004. április 29. 19:40
A magyar tudásexport növelését elősegítő együttműködési megállapodást kötött április 26-án a Parlamentben az Indonéz Batami Ipari Fejlesztési Hatóság (BIDA) és az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ).
A megállapodást Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter jelenlétében Ismeth Abdullah a BIDA elnöke és Kóka János az IVSZ, egyben a Magyar-Indonéz Üzleti Tanács elnöke írta alá. Az indonéz-magyar együttműködés kiterjed a gazdasági, kereskedelmi és befektetői kapcsolatok fejlesztésére a két állam között. Egyúttal jó alapot teremt arra is, hogy a magyar IT tapasztalatokat Indonéziában is hasznosítsák, és az információs társadalom fejlesztését szolgáló jó példák ott is megvalósuljanak. A megállapodás keretében sor kerülhet egy, a Sulinet Expressz Programot alapul vevő kísérleti program elindítására, elsőként az indonéz technológiai központként, és az új, korszerű technológiák inkubátoraként számon tartott Batam-szigeten. A tervezett program révén a helyi diákok az interneten keresztül is hozzáférhetnek majd tananyaghoz, és az ismeretek az internetes hálózat révén könnyebben eljuthatnak a távolabb fekvő iskolákba.

Az elektronikus tanulási, kormányzati és más IT projektek sikeres megvalósítása a Batam-szigeten elősegítheti a magyar informatikai exportot a 230 milliós Indonézia egészében is, ahol a 10 000 sziget, az óriási távolságok ezt különösen szükségessé teszik.

A 2004 januárjában megalakított Magyar-Indonéz Üzleti Tanács, amely együttműködik a Magyar-Indonéz Gazdasági Vegyes Bizottsággal, szintén kiemelt feladatának tekinti, hogy a tényleges lehetőségektől ma még elmaradó magyar exportot jelentősen növelje. Ebben a tekintetben már az eddigi rövid idő alatt is tapasztalható előrehaladás.

Kóka János véleménye szerint az IT szektor területén komoly fejlődést mutató ország kiemelkedő lehetőségeket jelenthet a magyar vállalkozások számára a mobiltávközlés, rendszerintegráció, tréning, oktatás, az outsourcing és az internet területén. Az IVSZ által kezdeményezett széles körű együttműködés a várható közvetlen eredmények mellett más ágazatokban, például az egészségügy területén is elő fogja segíteni a piacra jutást, jelentős projektek megvalósítását.

Indonézia a világ legnagyobb kiterjedésű szigetvilága, a Föld negyedik legnépesebb országa. Óriási potenciális gazdasági lehetőségekkel rendelkezik, egyike azon harmadik világbeli országoknak, amely elkötelezett az információ-technológia hatékony használata mellett. Az indonéz nemzeti információs társadalom stratégia 2001-2005 közötti időszakra tartalmaz fejlesztési célkitűzéseket. Ennek értelmében beruházó-barát törvényi háttér megteremtését, az alapvető infrastruktúra kiépítését, az állampolgári, üzleti szféra ösztönzését kívánja elérni. Az információs társadalom megvalósítása alappillérének az oktatást tekinti.
Kulcsszavak: IVSZ Sulinet

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Nem csak a húszéveseké az online világ

Növekvő ütemben terjed az internethasználat az idősebbek körében, bár a szépkorúak továbbra is lemaradásban vannak a fiatalabbakhoz képest. Egyebek közt ezt állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss felmérése, amely az életkoron túl a nem, az iskolázottság, valamint a munkavégzési és a háztartásbeli körülmények internethasználatra gyakorolt hatását is vizsgálta.

2024. május 29. 12:55

Friss kutatás: napi szinten sokat használnak tévét a magyarok, ennyit költenek rá

Szinte minden háztartásban van legalább egy tévé, minden harmadik magyar két készülékkel is rendelkezik, viszont a legtöbben maximum 150 ezer forintot szánnak rá – derült ki egy friss kutatásból. A Hisense legújabb felmérése rávilágított arra, hogy a magyarok jelentős része továbbra is elsősorban hagyományos tévénézésre használja a készülékét, habár ez csökkenő tendenciát mutat 2022 ősze óta, miközben a streaming szolgáltatásokat többen használják. Új készülék vásárlásakor a magyaroknak az ár a legfontosabb szempont, de mindössze a megkérdezettek 17 százaléka tervezi új tévé beszerzését.

2024. május 29. 11:29

Együtt a korszerű oktatásért

Megújult a SIÓ-Eckes iskolásokat támogató pályázata: a 2024-től „Köszi, SIÓ!” néven futó programban a vállalat az iskolák digitális oktatásának támogatását tűzte ki célul, hogy a gyerekek és a pedagógusok még több korszerű eszközhöz juthassanak. A sikeresen pályázó intézmények összesen 150 tablettel lehetnek gazdagabbak, sőt a modernizáció mellett elfogadásra motiváló mesével és óratervvel is segíti a tanárok munkáját a vállalat. A pályázatok online leadására 2024. július 14-éig van lehetőség.

2024. május 29. 09:57

"Pénz, de honnan? 2024."

Beindultak és egész évben kitartanak az előnyös pályázati kiírások kkv-knak, és sorra hirdetik meg a KAP, az agrárium idei pályázati kiírásait. A "Pénz, de honnan? 2024" roadshow utolsó, budapesti állomásán június 20-án is sok új kedvezményes, támogatott forrást hoznak az előadók Közép-Magyarország kkv-döntéshozóinak és az agrárium szereplőinek.

2024. május 28. 20:37

A fejletlen töltési infrastruktúra lassítja az autóipar elektromos átállását

Sikeres évet zárt a MAGE és a hazai járműipar. Az elmúlt évben a MAGE intenzíven tartotta a kapcsolatot az Európai Autógyártók Szövetségével (ACEA). Ma már az európai szövetséggel egyetértésben az a vélemény, hogy az autóipari vállalatok dekarbonizációs elkötelezettsége mellett, minden tagországi szövetségnek lobbiznia kell, hogy kormányaik támogassák az átállást segítő feltételek biztosítását az EU-ban. A szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére vonatkozó elvárások teljesítéséhez szükség van egy európai szintű egységes töltési infrastruktúra kiépítésére. Interjú Krisztián Róberttel, a MAGE elnökével.

2024. május 28. 20:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az Everguest szoftvere felforgatja a turizmus állóvizét

2024. május 27. 17:30

Minden második magyar internetező volt már áldozata kibertámadásnak

2024. május 22. 14:37

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52