400 millió tonna CO2-kibocsátást előztek meg a Schneider Electric segítségével

forrás: Prím Online, 2022. november 10. 13:58

Már több mint 400 millió tonna CO2-kibocsátását kerülték el 2018 óta a Schneider Electric ügyfelei a cég támogatásával és megoldásainak alkalmazásával. A társaság termékeiben a „zöld” alapanyagok aránya már elérte a 16 százalékot. A vállalat stratégiai és fenntarthatósági igazgatója, Gwenaelle Avice-Huet és a Schneider Electric Alapítvány is részt vesz az ENSZ COP27 klímakonferenciáján.

Nyilvánosságra hozta harmadik negyedéves fenntarthatósági jelentését a Schneider Electric, ami alapján a társaság jó úton halad ahhoz, hogy elérje a 2025-ös célkitűzéseit. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat a 2025-re megfogalmazott célok elérését jelentő 10 pontból idén szeptember végén 4,54 ponton állt. Ez egyben azt is jelenti, hogy egy negyedév alatt 0,37 pontot lépett előre a társaság és nagyon közel az idei célkitűzés, ami a 4,70 pont elérése. 

 

A harmadik negyedév fontos eredménye, hogy a Schneider Electric ügyfelei több mint 400 millió tonna CO2-kibocsátását kerülték el a vállalat és termékei segítségével 2018 óta. A 2025-ös cél a 800 millió tonna CO2-kibocsátás elkerülése, vagyis a program felénél tart a társaság. 

 

 

A július-szeptemberi időszak másik fontos történése, hogy a Schneider Electric a világ egyik első vállalata lett, amely a Science Based Targets kezdeményezés új Vállalati Nettó Zéró szabványa által hitelesített nettó zéró kötelezettségvállalási ütemtervvel rendelkezik. A neves ESG minősítő ügynökség, az S&P Global 2022-es fenntarthatósági elemzésében a lehetséges 100-ból 89 pontot ért el a Schneider Electric, amivel vezető az iparágában. (A pontszám számításának dátuma: 2022. október 21.)

 

"A fenntarthatóság kulcsfontosságú napjaink legsürgetőbb globális problémáinak kezelésében, mind az azonnali nyereséget, mind a közös jövőnket szem előtt tartva. Pénzügyi és egyéb eredményeink azt bizonyítják, hogy a vállalatok a mozgatórugói lehetnek a társadalmi-gazdasági ökoszisztémák átalakításának és bolygónk hatékonyabb védelmének" – jelezte Gwenaelle Avice-Huet, a Schneider Electric stratégiai és fenntarthatósági igazgatója, aki részt vesz az ENSZ COP27 klímakonferencián, amit idén Egyiptomban rendeznek november 6. és 18. között. 

 

A COP27 rendezvényen részt vesz a Schneider Electric Alapítvány, amelynek célja ezúttal az, hogy felhívja a figyelmet a fiatalok és projektjeik támogatásának fontosságára egy jobb jövő érdekében. A vállalat alapítványának jótékonysági tevékenysége hozzájárul a Schneider Sustainability Impact (SSI) programhoz, melynek fő célkitűzése, hogy 2025-ig 1 millió fiatal képzését segítse és olyan készségeket és vállalkozási lehetőségeket biztosítson számukra, amelyek mind maguknak a fiataloknak, mind a helyi közösségeiknek hasznára válnak.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55