Washington Kína internetpolitikája után érdeklődik

MTI Sajtóadatbank, 2011. október 21. 07:22

Az internetes oldalak blokkolására vonatkozóan kért részletes adatokat Kínától az Egyesült Államok, mondván: a kelet-ázsiai ország politikája a Kínában érdekeltséggel bíró amerikai cégekre is negatív hatással van. A tartalmak szabályozása az egészséges internetes környezet biztosítását szolgálja és megfelel a nemzetközi gyakorlatnak - válaszolta a kínai fél.

A kínai internetcenzúra számos amerikai cég számára gondot okoz, mivel honlapjaik Kínán belüli blokkolása miatt nem tudják elérni a kelet-ázsiai ország fogyasztóit. Az Egyesült Államok szeretné jobban megérteni a kínai kormány internetpolitikáját, hogy a külföldi szolgáltatók a megfelelő politikák alkalmazásával elkerülhessék a blokkolást - fogalmazott Ron Kirk amerikai kereskedelmi megbízott szerdai közleményében.
 
A kínai cenzúra mechanizmusára vonatkozóan - és a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) átláthatóságot követelő alapelvére hivatkozva - Washington mintegy ötven darabból álló kérdéssort állított össze. A kérdések többek közt arra vonatkoznak, mi számít illegális információnak, ki felelős az internetes tartalmak blokkolásáért, az miért, milyen kritériumok alapján és milyen esetekben történik, hol tette közzé az erre vonatkozó iránymutatást a kínai kormány, illetve, hogy nyilvánosságra hozták-e a szabályokat azok bevezetése előtt. A közlemény kiemeli: a kérdésnek nem a politikai, hanem kereskedelmi hatásaira kíváncsiak.   
 
Az Egyesült Államok WTO-hoz rendelt nagykövete hétfőn kínai kollégájának írt levélben is jelezte az amerikai aggályokat. Michael Punke ugyanakkor írásában utalt rá: az ügyet hazája nem tervezi a WTO elé vinni. 
 
Csütörtöki válaszában Csiang Jü (Jiang Yu), a pekingi külügyminisztérium szóvívője úgy fogalmazott: Kína célja a tartalmak szabályozásával az egészséges internetes környezet biztosítása, s ez megfelel a nemzetközi gyakorlatnak. Jü hozzátette: Peking hajlandó együttműködni más országokkal az internet fejlesztésén, de nem fogadja el a nemzeti ügyekbe való beavatkozást az internet szabadságára vonatkozó indokkal. 
 
Kínában számos honlapot nem lehet elérni, így a Facebook, Twitter, YouTube közösségi oldalakat, s egyes külföldi hírportálokat azon a címen, hogy azok tartalma szociális feszültségekhez vezethet és a nemzeti biztonságot sértheti.
Kulcsszavak: Kína

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Tökéletesre csiszolt autóval döntené meg világrekordját a Széchenyi-egyetem hallgatói csapata

A SZEnergy Team tavaly májusban az energiahatékonysági és az autonóm kategóriát is megnyerve, kettős győzelemmel és saját korábbi világcsúcsát megdöntve zárta a világ legnagyobb energiahatékonysági versenyét, a Shell-Eco Marathont. A győri Széchenyi István Egyetem csapata idén a szokásosnál is magasabbra tette a lécet: a cél a dupla címvédés, ha lehet, újabb világrekorddal. Mielőtt elutaztak volna a verseny helyszínére, bemutatták elkészült fejlesztéseiket.

2024. május 20. 12:34

A Continental budapesti gyára „Megbízható Munkaadó” díjat kapott

A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) idén többek között a Continental budapesti telephelyét, a Continental Automotive Hungary Kft.-t díjazta a „Megbízható Munkaadó” címmel – melyet 2022-ben a teljes magyarországi Continental csoport nyert el. A rangos díjat az újonnan bevezetett szabályok értelmében a győztes az eddigi kettő helyett, immáron három évig tudhatja magáénak. Az elismeréssel azon cégeket tüntetik ki, amelyek példaértékű módon gondoskodnak dolgozóik munka-, valamint életkörülményeiről.

2024. május 20. 10:27

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59