Szakmai fórum a szoftvertesztelésről

forrás Prim Online, 2011. május 12. 20:22

Interaktív szakmai fórumot rendeztek a szoftvertesztelői szakma jelenéről, megítéléséről, az alkalmazott módszerekről és a várható új irányokról.

A szakmai rendezvények szervezésére specializálódott IIR Magyarország 2011. Május 11-én tartotta meg a Szoftvertesztelés 2011 elnevezésű konferenciát, melynek színhelyéül egy igazán dekoratív helyszín, a budapesti Boscolo Luxury Hotel adott otthont.
A konferencia előadói a szoftvertesztelés legkorszerűbb módszereit, a legújabb eszközöket és technikákat mutatták be valós példákon és esettanulmányon keresztül. Az előadók között jelen voltak a legnagyobb hazai telekommunikációs cégek (Magyar Telekom, Vodafone, Ericsson, Nokia Siemens Networks), a Budapesti Műszaki Egyetem, a HP Magyarország, az információs technológiai tanácsadással foglalkozó Capgemini, az egészségügyi szolgáltatásokat nyújtó GE Healthcare, és esettanulmánnyal érkezett a Raiffeisen Bank is.

A szakmai napot a rendezvény elnöke, Stöckert Tamás nyitotta meg, aki 2007 óta a Hungarian Testing Board (Magyar Szoftvertesztelői Tanács) elnökségi tisztségét is ellátja. A szervezet egyébiránt az International Software Testing and Qualification Board (ISTQB) kizárólagos magyarországi képviseleteként működik. Előadásában Stöckert Tamás áttekintést adott a komplex tesztelési folyamatokról, ismertette a tesztelés rizikócsökkentő - és gyakran költségcsökkentő - szerepét a fejlesztési folyamatokban, valamint érdekes adatokkal szolgált a vállalatok tesztelési szokásairól. Megtudhattuk, hogy egy 2009 áprilisában készült, az érintett iparág szinte teljes spektrumát lefedő németországi tanulmány szerint a megkérdezett vállalatok mindössze 30%-a rendelkezik dedikált tesztelési részleggel, és csak 5% végeztet teszteléseket teljes outsourcing keretében.

A szoftvertesztelés általános megítélésével kapcsolatban elhangzott, hogy sokan még ma sem tekintik önálló szakmának, ugyanakkor a szoftvertesztelési tevékenység tekintélye növekszik, és a tapasztalt, magasan kvalifikált szakemberek iránti igény is egyre nő. A felsőoktatási intézményekben is egyre több helyen jelenik meg önálló szakirányként a szoftvertesztelés. Bizakodásra ad okot a hazai helyzet is, ugyanis Magyarországon 2008 óta több mint hétszázan szereztek ISTQB szabvány szerinti szoftvertesztelői képesítést a Hungarian Testing Board-nál.

Az egyedi tesztelési módszerek sajátosságait bemutató előadások között kiemelten érdekes volt Széll Szilárd (Nokia Siemens Network) prezentációja az agilis fejlesztés módszertanáról tesztelői szemmel. Az előadásokat követő szakmai beszélgetések és a rendezvény szünetei kiváló lehetőséget teremtettek a szakmai tapasztalatok megosztására, a problémás kérdések megvitatására és nem utolsó sorban a szakmai kapcsolatok ápolására.

A konferencia kulcstémái voltak:

·    Piaci Körkép - Interaktív-beszélgetés a szoftvertesztelői szakma szereplőivel
·    Az automatizált tesztelés új irányai - Az Ericsson által kifejlesztett automatikus tesztkörnyezet ismertetése
·    Agilis fejlesztés módszertana tesztelői szemmel - CI rendszer bemutatása egy valós projekten
·    Teszt-módszertan - Esettanulmány: a "Vodafone út"
·    Automatizált tesztelés többgépes környezetben - GE Healthcare Esettanulmány
·    Banki Esettanulmány - Ki mikor mit és hogyan tesztel?
·    Modell alapú tesztelés alkalmazása egy konkrét projektben - Tapasztalatok az ipari demonstrátorokon végzett tesztek alapján
 

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Protechtor Future Summit: Az AI exponenciálisan fejlődik, amire az emberi agy egyszerűen nincs felkészülve

Két borzasztóan aktuális és forró témáról beszélgettek neves és elismert hazai gondolkodók a Protechtor Future Summit üzleti és tech vezetőknek szóló inspirációs eseménysorozat tavaszi alkalmán. A mások mellett Király Júlia, Dr. Oszkó Péter vagy Dr. Tilesch György MI-szakértő nevével fémjelzett panelbeszélgetéseken a szakértők egyrészt a mesterséges intelligencia társadalmi igazságoságra és kultúrára gyakorolt hatását, másrészt az örök élet és a biológiai óra visszafordíthatóságának kérdését vizsgálták.

2024. május 15. 09:57

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

A Continental autógumija az első helyen végzett a Tyre Reviews szakportál négyévszakos abroncstesztjén

Újabb megmérettetésen, a Tyre Reviews 2024-es négyévszakos abroncsteszten győzedelmeskedett a Continental AllSeasonContact 2 modellje. Hét 205/55R16-os méretű, VW Golfra autóra felszerelt, egész évben használható modellből álló tesztmezőnyben ért el első helyezést.

2024. május 14. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36