Már a Firefox böngészőben is elérhetőek a NetLock új főtanúsítványai

forrás Prim Online, 2010. november 30. 13:13

A NetLock új hitelesítési algoritmussal működő főtanúsítványa már elérhető a Mozilla Firefox böngészőben is. A 2048 bit erősségű, valamint SHA-256 típusú kriptográfiai lenyomatképző algoritmust használó tanúsítványkiadó megfelel a legfrissebb kriptográfiai ajánlásoknak, és szabványoknak, valamint a hitelesítés-szolgáltatókat felügyelő szervek határozatának.

Az Európai Unió kriptográfia szabványosítása kapcsán irányadó testülete, az European Telecommunications Standards Institute (ETSI) vonatkozó ajánlásának (ETSI TS 102 176-1 v2.0.0) hatására a hazai hitelesítés-szolgáltatókat felügyelő szerv, a Nemzeti Média- és
Hírközlési Hatóság (korábbi nevén Nemzeti Hírközlési Hatóság) közzétette az elektronikus aláírással kapcsolatos szolgáltatások nyújtása során alkalmazható megbízható kriptográfiai algoritmusokról és paraméterekről szóló határozatát. A határozat (HL-21917-14/2008) kifejti, hogy a kriptográfia fejlődésének és a számítási erőforrások gyors növekedésének következtében a jelenleg széles körben használt SHA-1 algoritmussal működő tanúsítványok fokozatos felváltása érdekében a hitelesítés-szolgáltatók készüljenek fel a magasabb szintű titkosítási algoritmusokat használó tanúsítványok kibocsátására.

A NetLock Kft. 1999-ben, a hazai piacon elsőként jelent meg a Microsoft termékekben, mint megbízható legfelső szintű hitelesítés-szolgáltató. Az NMHH határozatának megfelelve
kialakította új típusú tanúsítványkiadóit, amelyeket egyébként az Internet Explorerben már 2009. február 26-tól megtalálhatunk.

A legnépszerűbb lenyomatképző algoritmusok használhatósága
MD5 hash algoritmus – alkalmazása nem ajánlott
Az MD5 lenyomat hossza 128 bit (32 hexadecimális karakter) és 2005 óta
nem javasolt a használata az egyediségben tapasztalt hibák miatt.
SHA-1 kriptográfiai algoritmus - alkalmazása nem ajánlott
Az SHA-1 esetén a képzett lenyomat hossza 160 bit (40 hexadecimális
karakter), azonban cseréje 2010.12.31 után elővigyázatosságból javasolt.
Ugyan még nem látott napvilágot olyan tény, hogy az egyediséggel
probléma lenne, de sajnos a rövidebb kulcshossz esetében már voltak
sikeres faktorizálási kísérletek.
SHA-256 kriptográfiai algoritmus - a javasolt új lenyomatképző
algoritmus
Az SHA-256 esetén a képzett lenyomat hossza 256 bit (64 hexadecimális
karakter).

Kulcsszavak: Firefox NetLock

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A MOL nyerte a funkcionális átalakítás nagydíját az SAP Quality Awards versenyen

Az üzleti transzformáció a folyamatosan változó környezetben elengedhetetlen. Az SAP éppen ezért immár tizennegyedik alkalommal díjazza azokat az üzleti átalakítást megvalósító vállalatokat, amelyek élen járnak a változásban, és jó példaként szolgálnak a sikeres bevezetésben. Az SAP Quality Awards egyik nagydíját idén a magyar MOL nyerte el. 

2024. május 13. 17:40

K&H: ismét a legjobb digitális bank Magyarországon

A K&H Csoport az egymást követő második évben, 2024-ben is elnyerte a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review „Legjobb Digitális Bank Magyarországon” díját. Az indoklásban a K&H innovatív digitális pénzügyek terén játszott úttörő szerepét emelték ki, különös tekintettel a világszínvonalú és könnyen kezelhető mobilbankra, valamint a hozzá kapcsolódó, a szektorban itthon elsőként beszédhanggal is és magyarul kommunikáló digitális pénzügyi asszisztensre, Kate-re. 

2024. május 13. 14:31

Az AI kutatja a kritikus ásványkincseket is

Közel 1 millió amerikai dollárral zárta az újabb befektetési körét a Beholder. Ennek köszönhetően lett az AI-alapú, kritikus ásványkincsek feltárásában élenjáró ukrán startup finanszírozója az EIT InnoEnergy, a Rockstart Energy és az STRT. A friss források bevonásával a vállalat felgyorsíthatja a kutatómunkáját és a mesterséges intelligencia-eszközeire alapozva segítheti a zöld energiaátmenethez szükséges kritikus nyersanyagok kitermelését.

2024. május 13. 11:30

K&H: négy lépésben a planetáris szuperintelligencia felé

Az emberi gondolkodáshoz hasonlóan működő gépi intelligencia megjelenését szakértők még igen távoli lehetőségként értékelik. Ugyanakkor az MI fejlődése gyorsuló ütemben zajlik. A valódi kérdés nem az, hogy mikorra válik valósággá ‒ hiszen itt van velünk, a mindennapok része. Sokkal inkább úgy kell feltenni a kérdést, hogy milyen fázisokon keresztül alakul ki, és a végén mit hozunk ki belőle mi, emberek – mondja Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.

2024. május 12. 10:26

Copilot for Microsoft 365 már magyarul is

A Microsoft bejelentése szerint 16 újabb nyelvvel gyarapodott azon nyelvek száma, amelyeket a vállalat generatív mesterséges intelligenciára alapuló alkalmazása, a Copilot for Microsoft 365 támogat mind az üzleti, mind pedig az egyéni felhasználók esetében. A magyar is ezek között van.

2024. május 11. 13:43

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36