Adatszinkronizáció Novell Mobility Pack-el

Kiss Ádám Zoltán, 2010. szeptember 20. 08:20

A Novell adatszinkronizációs megoldása most Mobility Pack csomaggal kiegészített változatban is elérhető, a rendszer biztosítja az e-mailek, a naptárbejegyzések, a címjegyzékek és a feladatok szinkronizálását a különféle vállalati rendszerek között.

A Novell adatszinkronizációs megoldásához mostantól elérhető Mobility Pack szinkronizálja a kritikus fontosságú alkalmazásokból származó adatokat az ActiveSync kiegészítővel rendelkező mobil platformokkal. Az eszközhöz elérhető csatolók segítik az együttműködést a különböző vállalati rendszerekkel pl. a Novell GroupWise-zal vagy a Microsoft SharePointtal. A Data Synchronizer Mobility Pack segítségével a vállalati adatok az ActiveSync kiegészítővel rendelkező mobil eszközökkel – mint például az iPhone, Android, Symbian, Palm és Windows Mobile mobiltelefonokkal – is szinkronizálhatók. A kiszolgáló-oldali szinkronizálás lehetővé teszi, hogy a Novell Data Synchronizer felhasználói az alkalmazások közötti manuális váltás nélkül bárhol és bármikor hozzáférjenek a különféle alkalmazásokban és eszközökön tárolt naprakész adataikhoz. A felhasználók ezzel időt takaríthatnak meg és az IT-részleg leterheltsége is csökken, hiszen egyetlen központi helyen zajlik a szervezet összes adatának kezelése.

„A Novell Data Synchronizer több adatforrást és több célhelyet kezel egyszerre, nem kötődik egyetlen konkrét alkalmazáshoz vagy eszközhöz sem. Függetlenségének köszönhetően az adatok és események szinkronizálása a rendszerek széles körén elvégezhető, beleértve a hagyományos csoportmunka-megoldásokat, valamint a kulcsfontosságú vállalati alkalmazásokat, mint például a CRM vagy az ERP megoldások” – mondta Hargitai Zsolt, a Novell üzletfejlesztési vezetője. „A Novell Data Synchronizer valós időben vezeti át a kapcsolódó rendszerek bármelyikében végrehajtott módosítást a többi kapcsolódó rendszerre is. Még a legkisebb módosítás szinkronizálása is megtörténik az összes rendszerrel. Így például az értékesítési és marketing vezetők gyorsan hozzáférhetnek a legfrissebb  adatokhoz az olyan alkalmazásokból és eszközökről, amelyek csatlakoznak a szervezet CRM rendszeréhez vagy egyéb értékesítési rendszereihez” – tette hozzá Hargitai.

A Novell Data Synchronizer Mobility Pack adatszinkronizációs megoldás váltja föl a Novell GroupWise Mobile Server terméket. A termék a Novell GroupWise, a Novell Teaming, a Novell Open Workgroup Suite és a Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition termékekre érvényes termékkövetéssel rendelkező ügyfelek számára ingyenesen elérhető, a csatolók pedig ezen felül megvásárolhatók.

A Novell Data Synchronizer főbb funkciói:


Kiszolgálóoldali szinkronizálás:
amint a felhasználó frissíti az adatokat az alkalmazásokban vagy a mobil eszközökön, a Data Synchronizer valós időben tárolja a módosításokat, hogy a többi kapcsolódó alkalmazás és eszköz is automatikusan hozzáférhessen ezekhez az adatokhoz.
Mobil integráció: amikor a felhasználók mobil eszközökön dolgoznak, a kapcsolódó alkalmazásokban is megtörténik az adatok szinkronizálása. A Novell GroupWise-ban tárolt e-mailek, naptárak és címjegyzékek számos mobil eszközzel és operációs rendszerrel szinkronizálhatók, például: iPhone, Android, Symbian, Palm és Windows Mobile.
Alkalmazásintegráció: a Data Synchronizer egyszerűen integrálható a vállalati alkalmazásokkal, így kiküszöbölhető, hogy ugyanazt azt információt manuálisan kelljen bevinni a különböző rendszerekbe. A megadott adatokhoz a különféle alkalmazások, eszközök és felhasználók bárhonnan, azonnal hozzáférhetnek.
Bővíthető és jól konfigurálható: a már meglévő csatolók a Data Synchronizer szoftverfejlesztői eszközén (SDK – Software Development Kit) és nyílt alkalmazás programozói felületén (API – Application Programming Interface) keresztül a vállalati IT-környezet egyedi igényeinek megfelelően testre szabhatóak.
Több végpontot kezelő integráció: a Data Synchronizer a több alkalmazásból származó adatokat több célhellyel is szinkronizálja.
 

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

K&H: ismét a legjobb digitális bank Magyarországon

A K&H Csoport az egymást követő második évben, 2024-ben is elnyerte a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review „Legjobb Digitális Bank Magyarországon” díját. Az indoklásban a K&H innovatív digitális pénzügyek terén játszott úttörő szerepét emelték ki, különös tekintettel a világszínvonalú és könnyen kezelhető mobilbankra, valamint a hozzá kapcsolódó, a szektorban itthon elsőként beszédhanggal is és magyarul kommunikáló digitális pénzügyi asszisztensre, Kate-re. 

2024. május 13. 14:31

Az AI kutatja a kritikus ásványkincseket is

Közel 1 millió amerikai dollárral zárta az újabb befektetési körét a Beholder. Ennek köszönhetően lett az AI-alapú, kritikus ásványkincsek feltárásában élenjáró ukrán startup finanszírozója az EIT InnoEnergy, a Rockstart Energy és az STRT. A friss források bevonásával a vállalat felgyorsíthatja a kutatómunkáját és a mesterséges intelligencia-eszközeire alapozva segítheti a zöld energiaátmenethez szükséges kritikus nyersanyagok kitermelését.

2024. május 13. 11:30

K&H: négy lépésben a planetáris szuperintelligencia felé

Az emberi gondolkodáshoz hasonlóan működő gépi intelligencia megjelenését szakértők még igen távoli lehetőségként értékelik. Ugyanakkor az MI fejlődése gyorsuló ütemben zajlik. A valódi kérdés nem az, hogy mikorra válik valósággá ‒ hiszen itt van velünk, a mindennapok része. Sokkal inkább úgy kell feltenni a kérdést, hogy milyen fázisokon keresztül alakul ki, és a végén mit hozunk ki belőle mi, emberek – mondja Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.

2024. május 12. 10:26

Copilot for Microsoft 365 már magyarul is

A Microsoft bejelentése szerint 16 újabb nyelvvel gyarapodott azon nyelvek száma, amelyeket a vállalat generatív mesterséges intelligenciára alapuló alkalmazása, a Copilot for Microsoft 365 támogat mind az üzleti, mind pedig az egyéni felhasználók esetében. A magyar is ezek között van.

2024. május 11. 13:43

Ilyen lesz az első, személyzet nélkül is működő magyar bolt

A tervek szerint már idén nyáron elindulnak az első távfelügyelt boltok Magyarországon. A technológia révén a hagyományos üzletek átalakítást követően személyzet jelenléte nélkül is nyitva tarthatnak, akár 24/7-es üzemmódban. 

2024. május 11. 12:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36