Évi 40 milliárd dolláros veszteséget okoz a szoftverkalózkodás

Milkovits Gábor, 2007. május 16. 08:54
Az IDC legfrissebb felmérése szerint tavaly éves szinten mintegy 40 milliárd dollár értékben került hamis szoftver a felhasználókhoz.
Ez azt jelenti, hogy a számítógépekre telepített szoftvereknek több mint a harmada származik illegális forrásból. Ugyanakkor néhány fejlődő piacon van előrelépés, Kínában például 10, Oroszországban pedig 7 százalékkal csökkent a kalózszoftverek aránya 2005-hoz képest. Összességében a 102 vizsgált ország közül csupán 13-ban nőtt a szoftverkalózkodás, míg 62-ben, ha viszonylag csekély mértékben is, de mérséklődött. A kínai folyamat azért is ígéretes, mivel a távol-keleti ország PC-piaca eközben robbanásszerűen növekszik, és már most a második helyen áll az amerikai mögött.

Az illegális szoftverek által okozott kár ugyanakkor több mint 5 milliárd dollárral, azaz mintegy 15%-kal nőtt tavaly az egy évvel korábbihoz viszonyítva, ami egyúttal munkahelyek ezreinek kiesését is jelenti az informatikai szektorban. Robert Holleyman, a Business Software Alliance (BSA) elnöke szerint az illegális szoftverek terjedésének visszaszorításához még több munkára és beruházásra van szükség, ez azonban hosszabb távon megtérül.

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Buszos útdíjfizetés – az első időszak tanulságai

A legtöbb busz a legkevésbé szennyező kategóriába tartozik, a külföldi járművek az autópályákat használják, míg a hazai személyszállítók harmada inkább az olcsóbb útvonalakat választja és a legtöbb vállalkozás felismerte, hogy a használatarányos útdíjfizetés kényszerét minőségbiztosítási fejlesztésekre is lehet használni – ezek a legérdekesebb megállapítások az útdíjfizetés bevezetése óta eltelt időszakból.

2024. május 17. 17:30

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59