Új piac a fejlődő világnak szánt laptopnak: az USA

Kiss Ádám Zoltán, 2007. április 28. 08:50
Ki gondolná, hogy az Egyesült Államok iskolái is komolyan érdeklődnek a fejlődő országok és a nyugati világ közti digitális szakadék áthidalására tervezett „100 dolláros noteszgép” iránt.
A Massachusetts Institute of Technology (MIT) által kifejlesztett készüléket először hitetlenség és lenézés fogadta. Mára kiderült, hogy nem csupán létezik és működőképes a szerkezet, de fontos technológiai újításokkal voltak képesek leszorítani árát. A 100 dolláros árból 150 dollár lett, ami még mindig több mint alacsony, és az is igaz, hogy a 100 dolláros árszint tervét nem adták fel, ezt eredetileg is milliós eladások nyomán legyártott szériákra tervezték. A fejlesztők eredetileg nem tekintették piacnak saját hazájukat, de mára komoly érdeklődés mutatkozik az iskolák részéről. A szerkezet nem Windows alapú, ami tovább csökkenti költségeit, és képes versenyre kelni az Apple iskolai programjával, ráadásul egy független szoftver platform kezelésére is megtaníthatja a diákokat. További előnye az alacsony fogyasztás, mely a környezetvédelmi normák betartásával küszködő USA-ban egyre fontosabb szempont, különösen olyan államokban, mint Kalifornia. A laptop 2 wattot fogyaszt a tipikusnak tekinthető 30-40 watt helyett, de beépített kurblija révén egy-két tekeréssel is 10 percig képes működni. Az amerikai árat 176 dollárban határozták meg, ez még mindig hihetetlenül olcsó, mivel nincs szoftverfrissítési költség és a szerkezet felépítéséből következően alig igényel karbantartást. A Linux alapú, de igény szerint Windowsra is konfigurálható noteszgép iránt nem kevesebb mint 19 kormányzó érdeklődött közvetlenül, erre reagálva határozta meg a MIT az amerikai forgalmazási kereteket.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Újgenerációs, sajátmárkás készülékek a Telekomnál

A Telekom május 23-án piacra dobja az újgenerációs, saját márkás készülékeit, a T Phone 2 5G-t és T Phone 2 Pro 5G-t. A telefonok nagyobb teljesítményű processzorral, fejlett kamerarendszerrel és kiváló minőségű kijelzővel érkeznek, hogy optimalizált játék- és streaming-élményt nyújtsanak felhasználóiknak.

2024. május 14. 20:58

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36