Vezeték nélküli helymeghatározó megoldás a Cisco-tól

forrás Prim Online, 2007. március 1. 16:23
A Cisco Wi-Fi Asset Tracking eszköznyilvántartó megoldás javítja az eszközök kihasználtságát és a működési hatékonyságot a magas munka- és eszközigényű gyártó vállalatoknál
A Cisco új eszköznyilvántartó megoldása az iparvállalatok és gyártócégek igényeit figyelembe véve került kialakításra. Alkalmazásával javítható az eszközök kihasználtsága, csökkennek a költségek, javul a működési hatékonyság. A gyártásnál felhasznált ipari eszközök elkeveredése – gondoljunk csak a hordozható szerszámkészletekre, gépekre, alkatrészekre, vagy az éppen a gyártósoron lévő leltári eszközökre – esetenként akár több milliós költséget is okozhat a vállalatoknak. A Cisco Wi-Fi (vezeték nélküli) eszköznyilvántartó megoldásának alkalmazásával a gyártók valós időben nyomon követhetik a nagy értékű eszközök meglétét és helyét.

A Cisco Wi-Fi Asset Tracking megoldása a Cisco 2700-as sorozatú vezeték nélküli helymeghatározó készülékéből, a Cisco vezeték nélküli vezérlőrendszerből (WCS), a hozzáférésipont-protokollvezérlőből, a Cisco Aironet hozzáférési pontokból, az AeroScout Wi-Fi alapú aktív RFID címkékből és az AeroScout MobileView szoftverből áll. Ezek a komponensek átfogó rádiófrekvenciás helymeghatározó architektúrát alkotnak.

Néhány példa a vezeték nélküli eszköznyilvántartás iparági alkalmazásaira:

Autógyártás – az autóiparban nagy értékű szerszámokat és alkatrészeket kell nyomon követni a jármű összeszerelése során. Bármelyik hiányzó vagy elkeveredett eszköz vagy alkatrész késedelmet, magas költségeket és minőségi problémákat okozhat.
Bányászat – a biztonságnak a bányászatban kiemelkedő jelentősége van. A robbanásveszélyes környezetben is használható RFID címkék és a vezeték nélküli technológia használatával a bányászati vállalatok nyomon követhetik a föld alatt dolgozó bányászokat és az ott használt munkaeszközöket, azaz minden időpontban tisztában lehetnek a bánya valamennyi eszköze és a dolgozók elhelyezkedésével.
Félvezetőgyártás – a félvezetőiparban a drága alapanyagok és berendezések folyamatos szemmel tartása alapvető fontosságú a költségek leszorításához és a minőség biztosításához. A gyártás alatt lévő anyagok helyének valós idejű meghatározása javítja a gyártóeszközök kihasználtságát, munkaerőköltséget takarít meg és növeli az átbocsátó-képességet. Az alkatrészek, alapanyagok raktárpolc pontosságú meghatározása hozzásegíti a félvezetőgyárakat, hogy minimálisra csökkentsék a hulladék mennyiségét és növeljék a késztermék mennyiségét.

Repülőgépgyártás - ebben az iparágban a költséges rendszerek, részegységek, berendezések és alapanyagok egyedülálló halmazát kell nyomon követni, hogy a projekteket időben és a költségvetési kereten belül be lehessen fejezni. Az elkeveredett alkatrészek az összeszerelés leállását okozhatják, ami kihathat a munkaerő költségeire, a gyártóberendezések kihasználtságára és a ciklusidőre. A késedelmes szállítás pedig magas kötbérfizetési kötelezettséggel terhelheti a gyárakat.
Kulcsszavak: Cisco Wi-Fi ügyvitel

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

A BASF a sikeres Ethernet-APL kísérletet követően az ABB-t választotta zöldmezős projektjeihez

A BASF első európai zöldmezős Ethernet Advanced Physical Layer (Ethernet-APL) projektjének részeként az ABB-t választotta az elosztott vezérlőrendszerekhez (DCS).

2024. május 14. 11:40

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36