Bővítik a Nokia komáromi gyárát, 300 millió legyártott készülék

Kovács Attila, 2007. február 2. 12:13
A mobilkommunikáció terén világelső Nokia ma bejelentette, hogy komáromi mobiltelefon-gyárában további bővítésre készül. Az új beruházással a szállítással és a szállítás előtt álló termékek előkészítésével kapcsolatos igények, valamint egyéb, például szociális feladatok ellátására szolgáló új épület felépítésére kerül sor. A helyszínt már kiválasztották, az építkezés hamarosan elindul. A majdnem 10 ezer négyzetméter alapterületű új épület várhatóan 2007 augusztusára készül el. A befektetés értéke eléri a 10 millió eurót.
A döntés az iparágban végbement erőteljes volumennövekedés hatására született. A növekedést alátámasztja a Nokia szintén ma bejelentett, mérföldkő jelentőségű eredménye. Komáromban, a mobiltelefon-gyár megalapítása után hét évvel, 2006 végén gyártották le a háromszázmilliomodik mobiltelefont: egy Nokia 2310 készüléket.

A Nokia a mobiltelefon-gyártási kapacitás növekedési igénye hatására 1998-ban döntött úgy, hogy Magyarországon mintegy 100 millió eurós zöldmezős beruházásba kezd. Magyarországot és a komáromi régiót kedvező földrajzi helyzete, kiépült infrastruktúrája és jól képzett munkaereje miatt választották.

A komáromi gyárban az első Nokia mobiltelefon mindössze 8 hónappal az 1999. áprilisi alapkőletételt követően, 2000 januárjában készült el.

2004 januárjában a Nokia a komáromi gyáregység bővítését jelentette be. A bővítésre szánt befektetés értéke meghaladta az 50 millió eurót. A bővítés után a teljes gyártási terület több mint 50000 négyzetméterre nőtt. A beruházás rendkívül gyorsan megvalósult: az új gyártósorokról származó első mobiltelefonok már 2004 őszén a piacra kerültek.

A Nokia működése során folyamatosan új munkaerőt is toboroz. A gyárban jelenleg több mint 4000 alkalmazott dolgozik.
Kulcsszavak: Nokia-hu Nokia +céginfo

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14