A Nobel-békedíjas Dr. Yunnus nyitja idén az ITU Telecom World konferenciát

Milkovits Gábor, 2006. november 11. 09:34
Az idei Nobel-békedíjban részesült bangladesi Muhammad Yunus mondja majd a megnyitóbeszédet az december 4-8 között Hong Kong-ban megrendezésre kerülő ITU Telecom World 2006 távközlési ENSZ világkonferencián.
Yunnus mondott már nagy nyilvánosság előtt ilyen témájú beszédet, mégpedig a májusi tuniszi informatikai ENSZ-csúcson, amikor éppen az ITU-tól vette át a „World Information Society” díjat. Akkor a még csak leendő Nobel-békedíjas arról beszélt, hogy az informatikai és távközlési cégeknek együtt kellene működniük a kormányokkal annak érdekében, hogy ezeken a területeken munkalehetőségeket és így jövedelemszerzési lehetőséget biztosítsanak a szegények számára. Ehhez szerinte új típusú üzleti modellekre van szükség a vállalatok részéről, mert egyébként az ágazat igen hatékony eszközöket nyújthat az emberek, és különösen a nők felemelésére a szegénysorból. Ucumi Josio, az ENSZ Nemzetközi Távközlési Unió (ITU) főtitkára elmondta, hogy az idei konferencia fő témája a digitális erőforrások megosztásának koncepciója lesz, amely elősegítheti a globális tudás, a kultúra, és az oktatási eredmények elérhetővé tételét világszerte a fejlődő régiókban. Ucumi szerint Dr. Yunus konkrét gyakorlati tapasztalatokról tud beszámolni ezen a téren.

Muhammad Yunus, az idei Nobel-békedíjas 1976-ban alapította hazájában, Bangladesben a Grameen Bankot, amely elsősorban szegény emberek vállalkozásaihoz nyújtott mikrohitelekre specializálódott. Az elmúlt harminc évben a Grameen Bank 5,1 milliárd dollárnyi filléres hitelt utalt ki 5,3 millió igénylőnek. A vállalkozás sikere világszerte példát mutatott, és úgy a fejlődő világban, mint a fejlett ipari országokban hasonló elven működő pénzintézetek jöttek létre. A bank mikrohitelek mellett lakhatási és öntözési támogatásokat is nyújt, a szegények segítése mellett pedig sokat tett a bangladesi társadalomban elnyomott nők felemelkedéséért is, amit az is jól mutat, hogy hiteleik 96 százalékát asszonyok kapták.

Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Vissza a valóságba a Nokia 3210-zel

25 évvel az eredeti megjelenése után a Human Mobile Devices (HMD) idén újra elhozza a legendás Nokia 3210-et – most megújult, izgalmas "Y2K" arany, tengerkék és sötétszürke színekben. A cél pedig ezúttal sem más, mint összekötni az embereket – csakhogy ezúttal a képernyőtől való elszakítással.

2024. május 8. 15:57

A Rakuten Viber itthon is bevezeti a hívószám azonosítást Android felhasználói számára

A Rakuten Viber, a privát és biztonságos üzenetküldés és hangalapú kommunikáció globális vezetője bemutatja új hívóazonosító funkcióját, amely nemcsak megvédi a felhasználókat a spamektől, de segítségével a felhasználók maguk dönthetik el, hogy mikor válaszolnak ismeretlen hívásokra. A hívószám-azonosító funkció mostantól Magyarországon is elérhető az Android-felhasználók számára, így ők is élvezhetik az ezzel járó hatékony spam-védelem előnyeit. A hívószám-azonosító funkciónak köszönhetően a Viber-felhasználók egy figyelmeztető üzenetet kapnak a Vibertől, amikor ismeretlen számról érkezik a hívás, amit a rendszer „biztonságosnak” vagy „potenciálisan spamnek” jelöl. 

2024. május 7. 20:30

Megérkeztek a HMD legújabb nyomógombos telefonjai

Ínycsiklandó tech csemegével készült a Human Mobile Devices (HMD), a ​ vállalat ugyanis épp most mutatta be legújabb kreációját, egy különleges klasszikus telefonokból álló válogatást a Nokia 215 4G, a Nokia 225 4G és a Nokia 235 4G készülékekből. A három kis nyomógombos csoda a szivárvány színeiben érkezik, 23 990 Ft fogyasztó árról indulva.

2024. május 1. 16:10

A tíz gigabites 5.5G-t használó innovatív eszközöket mutatott be Budapesten a Huawei

Már világszerte tesztelik az 5G sebességének tízszeresére képes 5.5G mobilhálózatokat, az ezeket használó eszközök várhatóan még az idén megjelennek a kereskedelmi forgalomban. 

2024. április 29. 19:48

Tippek a hosszabb üzemidőhöz a HONOR-tól

A HONOR készülékei, a kedvező árútól a csúcskategóriásig kiváló akkumulátor üzemidővel rendelkeznek, mérsékelt igénybevétel mellett akár egész nap használhatóak. Ettől függetlenül azonban érdemes figyelni arra, hogy miként tudjuk a leghatékonyabban kihasználni az üzemidőt, hogy még véletlenül se merüljön le okostelefonunk.

2024. április 26. 16:19

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36