Együttműködési megállapodás a CETIN Hungary és a Széchenyi István Egyetem között

forrás: Prím Online, 2022. január 26. 11:06

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a CETIN Hungary Zrt. és a győri Széchenyi István Egyetem. A komplex partnerség keretében a CETIN mobilkommunikációs eszközöket adományoz az egyetemnek, hogy a hallgatók testközelből ismerkedhessenek és kísérletezhessenek napjaink mobiltávközlési berendezéseivel, emellett részt vesz a felsőoktatási intézmény távközlési-informatikai elméleti és gyakorlati oktatásában. A vállalat és az egyetem közös kutatás-fejlesztési projekteket is tervez a mobilkommunikációs hálózatok innovatív hasznosítására: a megállapodás értelmében a felek együttműködnek a mobilhálózatok, az 5G hálózatok és az 5G-alapú szolgáltatások fejlesztésében.

Az Egyetem által 2020-ban létrehozott Digitális Fejlesztési Központ (DDC) az általános digitalizációs és 5G-fejlesztési feladatok integrált kompetenciaközpontjaként működik. A DDC célja, hogy az egyetemi távközlési és informatikai tudásbázisra építve, külső szakértőket és IKT vállalkozásokat bevonva elősegítse a digitalizáció és az 5G hálózatok interdiszciplináris iparági terjesztését, felhasználását és társadalmiasítását. A CETIN Hungary és a DDC együttműködik közös kutatási, fejlesztési és innovációs projektek kialakítása érdekében az 5G méréstechnika, a telekommunikációs megoldások pilot projektjei, illetve a mesterségesintelligencia-alapú biztonsági megoldások területén.

 

„A CETIN Hungary független, integrált infrastruktúra-szolgáltatóként kiemelten fontosnak tartja a partnerségre épülő szoros együttműködést a Széchenyi István Egyetemmel” - mondta Kozma Zsolt, a CETIN Hungary Zrt. szabályozási és PR igazgatója. „Megtiszteltetés, hogy ezt a partneri viszonyt új szintre emelhetjük: örömmel működünk közre az Egyetem oktatási tevékenységében, hogy a hallgatók gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek és megismerkedjenek a legmodernebb, 5G-alapú megoldásokkal is, majd ezt a tudást akár közös kutatás-fejlesztési projektekben is hasznosíthassuk.”

 

Az együttműködés keretében a CETIN részt vesz az Egyetem alap- és mesterszakos hallgatóinak képzésében és gyakorlati ismereteinek bővítésében a mobiltávközlés területén. A független, integrált telekommunikációs infrastruktúra-szolgáltató a tesztlabor fejlesztéséhez hardveres hálózati elemeket adományoz az Egyetem számára kutatási és hallgatói projektek megvalósítására. A hallgatók emellett szakmai gyakorlati helyekre, gyakornoki és pályakezdő pozíciókra is jelentkezhetnek.

 

A CETIN a stratégiai együttműködés aláírásával egy időben egy zárt, oktatási és kísérleti célú bázisállomás létrehozására alkalmas bázisállomás-vezérlőket, aktív bázisállomás- és átviteltechnikai elemeket is adományozott a Széchenyi István Egyetemnek, így a hallgatók közvetlen közelről láthatják az ország egyik meghatározó rádiós és átviteltechnikai hálózatának műszaki hátterét. Sőt, az éles működés szimulációjaként akár a bázisállomások fejlesztésében és tesztelésében is részt vehetnek, a tervezéstől a kivitelezésig.

 

„Rendkívül nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a piac igényeinek megfelelő, gyakorlatorientált képzést nyújtsunk hallgatóinknak, amivel a dinamikusan fejlődő távközlési iparágban, hazai és nemzetközi viszonylatban is helyt tudnak állni. Ez a mostani együttműködési megállapodás a CETIN Hungary-vel tovább erősíti ezt a törekvésünket, s ezáltal még értékesebbé válik az intézményünkben megszerzett diploma” – mondta Drotár István, a Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központ (DDC – Digital Development Center) központvezetője.

 

Győr a technológiai tudás és erőforrások szempontjából az ország egyik K+F központjának számít. A Széchenyi István Egyetem mellett sok nagyvállalat és ipari szereplő jelenléte miatt is számos lehetőség támogatja az új ötletek születését és megvalósulását. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55