Digitalizáció a jó ügyek szolgálatában

forrás: Prím Online, 2019. október 4. 10:11

Hogyan könnyítik meg a felhős alkalmazások a jó ügyekért dolgozó civil szervezetek munkáját? Hogyan tehetnek a civilek többet a céljaikért az okos alkalmazásokkal? Miként pörgethető fel az adománygyűjtés? Mitől lehet 21. századi egy civil szervezet? Ezekre a kérdésekre is választ ad a civilek digitalizációjának elősegítése, hatékonyságuk javítása érdekében indult tréningsorozat a Microsoft támogatásával létrejött Civil Tech Hub-ban. A képzés-sorozat nyitó rendezvényén a felhőmegoldásokkal és azok rugalmasságával 12 jó ügyekért dolgozó civil szervezet képviselője ismerkedhetett meg.

A fontos társadalmi célokért dolgozó civil szervezetek is hozzáférhetnek a hatékonyságukat segítő új technológiákhoz, ám ehhez a technológia mellett tudásra és inspirációra is szükség van. Ezért kezdődött kifejezetten a civil szervezetek munkatársaira szabott irodai hatékonyság képzéssorozat a Microsoft közreműködésével a Civil Tech Hub keretein belül. Az első képzési nap témáját a felhőszolgáltatások biztosította lehetőségek és gyakorlati tanácsok adták, a képzés teltház mellett zajlott. A Civil Tech Hub létrejöttét, valamint a képzés-sorozatot is a Microsoft Magyarország támogatta.

 

 

Miért jobb, ha a felhőből levelezünk, s ott tároljuk a közös dokumentumokat? Hogyan dolgozhatnak egyszerre többen ugyanazon az anyagon, számítógépről táblagépről vagy akár okostelefonról? Az Office 365-tel és a felhő alapú megoldásokkal ismerkedtek meg a civil szervezetek az első képzési napon. Megtudhatták azt, milyen szempontok szerint választhatják ki a szervezetükhöz legjobban illeszkedő csomagot, hogyan tehetnek különbséget az egyes liszenszek között és hogyan kezdhetik el a hatékony csapatmunkát. Olyan mindennapi dolgokkal is megismerkedhettek, mint a felhasználók hozzáadása és a különféle jogosultságok beállítása. A tréninget a KingSol, a Microsoft kiemelt partnere tartotta.

 

A Civil Tech Hub a szeptemberi képzési napot követően az év végéig havonta ad otthont ezeknek a képzéseknek, amelyekhez a Microsoft Magyarország szoftvereket, technológiát és szakmai támogatást nyújt. A munkafolyamat-orientált képzés olyan civileket érintő területekre is kiterjed, mint az önkéntesmenedzsment vagy az adománykezelés. A képzés fontos eleme a mobil munkavégzés és a hatékony csapatmunka, a tervezés és szervezés digitális megoldásai, valamint a projekt menedzsment.

 

 

„A digitális tudás és az új technológiák nemcsak a nagyvállalatok hatékonyságát javítják, hanem a jó ügyekért dolgozó civilekét is. A Microsoftnál felelősséget érzünk azért, hogy a világ vezető technológiai vállalataként mindenkinek megteremtsük a lehetőséget a legújabb technológiákhoz való hozzáféréshez” – mondta a képzéssorozat kapcsán Csanak Gabriella, a Microsoft Magyarország marketing- és operatív igazgatója.

 

„A Civil Tech Hub-ban szervezett tréningek kézzel fogható közelségbe hozzák a civilekhez a legújabb technológiai megoldásokat, így ők is lépést tudnak tartani a 21. századi csúcstechnológiákkal” – mondta Gerencsér Balázs, a NIOK Alapítvány igazgatója.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05