Összefog az utánpótlásnevelés érdekében

forrás: Prím Online, 2018. november 21. 08:41

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive miskolci gyáregysége, melynek célja az erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása és kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formáinak meghatározása, munkaprogramok kidolgozása.

A Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft. hosszú távra tervez Miskolcon. A vállalat jövőképében szerepel egy új mérnökgeneráció kinevelése, melynek érdekében a cég a Miskolci Egyetemhez való kapcsolatát is szorosabbra kívánja fűzni, ennek hatékonyságát növelni, és ezáltal potenciális munkavállalókat megnyerni  az egyetem hallgatói közül. A stratégiai együttműködés részét képezik a gyárlátogatások, diplomamunkák és a vendégoktatók (a vállalat középvezetői, szakemberei) által tartott egyetemi előadások, melyek az elméleti információkat gyakorlati példákkal egészítik ki. Az oktatások nem korlátozódnak kizárólag szakmai tárgyakra, a vállalat részt vesz kompetenciafejlesztő tantárgyak oktatásában is. Eddig a diákok állásbörzék, gyakornoki programok, duális képzések keretében ismerkedhettek az autóipari innovációkkal, ám a vállalat a jövőben még szorosabbra szeretné fűzni az egyetemmel való kapcsolatát. A korábbi programok továbbra is megmaradnak, de még nagyobb hangsúlyt helyeznek a gyakorlati tapasztalatokra, a diákok pedig több lehetőséget kapnak majd képességeik fejlesztésére. A vállalat részt vesz továbbá az egyetem rendezvényein és szakmailag támogatja azokat. A két fél erősebb hangsúlyt fektet a köztük lévő kommunikációra, a cég folyamatosan tájékoztatja a hallgatókat a karrierlehetőségekről, a tanulók megismerkedhetnek a karrierirodán keresztül a cég arculatával, termékeivel, értesülhetnek a napi aktualitásokról.

 

 

A munkaprogramok között terveznek közös kutatás-fejlesztési és innovációs projekteket, mely során a felek szoros együttműködése valósul meg. A felek mind infrastrukturális kapacitásukkal, mind szakember gárdájukkal támogatják egymást. 

 

„Miskolci Egyetemmel való együttműködés mindkét fél számára rendkívül előnyös, hisz támogatásunkkal naprakész tudást biztosíthatunk a tanulóknak, akikből a jövőben potenciális szakképzett munkavállaló válhat cégünk számára.” – mondta Uwe Mang, a Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója. 

 

„A közös K+F+I projektek nagymértékben hozzájárulhatnak cégünk célkitűzéséhez, még hatékonyabb generátorok és önindítók fejlesztéshez, melyek csökkentik a CO2-kibocsátást, és ezáltal hozzájárulnak a klíma védelméhez.” - tette hozzá Günter Schulze, a cég műszaki ügyvezető igazgatója.

 

 

„Bármilyen megállapodás akkor születhet meg, ha az érdekelt és érintett felek szabad akarata találkozik. A megállapodás azonban előnyös is kell legyen mindkét fél számára, hiszen nyilvánvalóan ez a célja megkötésének. A Miskolci Egyetem számára előnyös a megállapodás, mert a világ egyik vezető gépjárműipari vállalkozásáról van szó, amely a piac aktív szereplőjeként alakítja és formálja a járműipar robbanómotoroktól az elektromos meghajtásig vezető útját, és ezen cégnek a kutatómunkájába, fejlesztéseibe és mindennapi termelési gyakorlatába kapcsolódhatnak be az egyetemi hallgatók és kutatók. A Starters E-Components Generators Automotive Hungary számára pedig az előnyöket abban látom, hogy a társaság részt vehet az egyetemi oktató és kutató munkában, továbbá az együttműködés révén kiválóan képzett mérnökökkel gazdagodhat.” – fejtette ki Prof. Dr. Torma András az egyetem rektora.

 

„Kiemelt célunk a K+F+I folyamatok elősegítése, a közös kutatások feltételeinek megteremtése és elősegítése. Egyetemünknek egyik fontos feladata a régiónkban működő vállalatokkal való együttműködés, így a Miskolci Egyetem hosszú távon számít erre stratégiai együttműködésre.” -tette hozzá Dr. Deák Csaba, kancellár.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55