Már konténerre is lehet bizonyítványt szerezni

forrás: Prím Online, 2018. június 13. 14:24

A SUSE bejelentette, hogy a SUSE Container as a Service Platformhoz elérhető hitelesítéssel bővítette megszerezhető SUSE Ready tanúsítványainak széles körét. Ezzel a SUSE szoftverfejlesztő partnerei igazolhatják, hogy az előzetesen tesztelt alkalmazások megfelelően és támogatottan futnak a SUSE konténerszolgáltatási platformján. A vállalatok így még egyszerűbben alkalmazhatják a konténertechnológiákat, amivel időt takaríthatnak meg, hogy saját üzleti céljaikra koncentráljanak.

„SUSE Ready alkalmazástanúsítási programunkat partnereink és ügyfeleink egyaránt kedvelik. A fejlesztői közösség számára lehetővé teszi, hogy a már meglévő tesztelési módszereik segítségével igazolják a kompatibilitást a SUSE termékeivel. Az ügyfelek pedig biztosak lehetnek abban, hogy az általuk használt megoldásokat a legjobb szakértők, azaz maguk az alkalmazások fejlesztői támogatják. A programot 2016 végén terjesztettük ki a SUSE OpenStack Cloud és SUSE Enterprise Storage termékekre, ennek köszönhetően az elmúlt év során ugrásszerűen nőtt a tanúsítványok száma, és a kör várhatóan tovább bővül az új lehetőség révén” – mondta Hargitai Zsolt, a Magyarországi képviselet üzletfejlesztési igazgatója.

 

A vállalat a piaci igényre reagálva döntött úgy, hogy a tanúsítványok körét a konténerfelügyeleti platformra is kiterjeszti. A konténertechnológia ugyanis egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ezt támasztja alá a vállalat friss felmérése is. A kutatás eredményei szerint a SUSE szoftverfejlesztő partnereinek 30 százaléka már használ konténereket, és további 27 százalékuk tervezi bevezetésüket a közeljövőben. A trend érthető, hiszen a konténertechnológia egyszerűsíti a DevOps folyamatokat és felgyorsítja az alkalmazások fejlesztést, ezáltal a vállalatok a változó üzleti igényekre is gyorsabban tudnak reagálni. 

 

A legtöbb szervezet számára azonban nehézséget okoz a konténerek használata, mivel működtetésük külön szakértelmet igényel, amelynek megszerzése időbe telik, illetve a bevezetésük is kihívásokkal jár. A vállalatok pedig inkább a saját tevékenységükre szeretnének fókuszálni a konténerek telepítésére és üzemeltetésére szánt idő és energia helyett.

 

 

Ebben nyújt hatékony segítséget a SUSE konténeralapú alkalmazásokhoz és szolgáltatásokhoz szánt fejlesztési és hosztingplatformja, amelynek segítségével az IT- és DevOps-szakemberek egyszerűen, minimális időráfordítással, illetve szakmai ismeretekkel vezethetik be, kezelhetik és skálázhatják a konténeralapú alkalmazásokat és szolgáltatásokat. Az ügyfelek számára pedig most még egyszerűbbé válik a konténerek használata azáltal, hogy a SUSE szoftverfejlesztő partnerei konténerizált változatban is kiadják saját alkalmazásaikat, amelyek megfelelő és biztonságos működését már tanúsítvány is igazolja. 

 

A SUSE Ready program lehetővé teszi a szoftverfejlesztő partnerek számára, hogy a SUSE termékekkel együtt teszteljék saját alkalmazásaikat, így biztosítva az interoperabilitást. A tanúsított alkalmazások bekerülnek a SUSE partneri szoftverkatalógusába, amely a SUSE szoftvereken támogatott alkalmazásokat kereső ügyfelek elsődleges forrása. A kereshető adatbázisban tehát minden partner megjelenítheti alkalmazásait, amelyeket teszteltek és hitelesítettek a SUSE Linux Enterprise, a SUSE OpenStack Cloud és a SUSE Enterprise Storage, illetve mostantól a SUSE CaaS Platform megoldásokra. Az ügyfelek pedig biztosak lehetnek abban, hogy problémamentesen használhatják az üzleti céljaik megvalósításához szükséges alkalmazásokat, miközben a gyártófüggés csapdáját is elkerülik.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55