Háztartási gépek egymás között

A dolgok internete (IoT, Internet of Things) megoldásokkal és Amazon együttműködéssel erősít az okos háztartási gépek piacán az LG

forrás: Prím Online, 2016. szeptember 6. 15:14

Az LG Electronics (LG) az e pillanatokban is zajló berlini IFA-n olyan továbbfejlesztett okos otthon technológiákat mutat be, melyek megváltoztatják a hétköznapi életet. 

A cég új együttműködéseket kötött, hogy háztartási eszközeiből kihozza a maximumot: a legfőbb partner nem más, mint a világ legnagyobb online kereskedelmi vállalata, az Amazon. Az LG az IoT növekvő piacán most is a nyílt együttműködések, nyílt platformok és nyílt összekapcsolhatóság elveit követi.

 

 

Bevásárlás egy gombnyomással

Az Amazonnal kötött szakmai partnerség első gyümölcse egy olyan rendszer, amelyben a háztartási gépek munkáját koordináló LG SmartThinQ Hub az amerikai cég intelligens személyi asszisztens rendszerével, az Echoval kapcsolódik össze. Mostantól tehát nincs szükség mobilalkalmazásra, ha össze akarjuk hangolni az okos otthon különböző funkcióit – bátran az Echot megszemélyesítő Alexára bízhatjuk az irányítást. A SmartThinQ szenzorral felokosított mosógép arra is képes, hogy telefonon értesítsen minket, ha egy mosás véget ért, a beépített Amazon Dash szolgáltatáson keresztül pedig egyetlen gombnyomásra házhoz rendelhetjük az elfogyott mosószert.

 

Receptböngészés a hűtő ablakán  

Az IFA-n mutatkozik be az LG InstaView Door-in-Door hűtőszekrény is, melyben egy Intel Compute Stick-el és egy Intel Atom processzorral ellátott számítógép dolgozik. A hűtőszekrény 29 colos LCD érintőkijelzője monitorként és átlátszó ablakként is használható, a Knock-On funkcióval ugyanis két kis koppintásra az üveg átlátszóvá válik, így az ajtó kinyitása nélkül is belenézhetünk a hűtőbe. Az InstaView Door-in-Door hűtőszekrény különféle hasznos alkalmazásokat is felvonultat: a képernyőn recepteket kereshetünk, zenét hallgathatunk, videókat nézhetünk, vagy akár online is vásárolhatunk.

 

 

A tanuló hűtőszekrény, ami mindent lát 

Az LG SIGNATURE hűtőszekrény szenzoros technológiájának köszönhetően képes megtanulni a felhasználói szokásokat (például megjegyzi, hogy milyen gyakran nyitjuk ki az ajtót), és ehhez alkalmazkodva optimalizálja működését. A hőmérsékletet mérő szenzor érzékeli, mikor kerül meleg vagy forró étel a hűtőbe, majd ennek megfelelően akár 30%-kal gyorsabban képes visszahűteni a belső teret, mint az átlagos hűtőszekrények. A benne található 2 megapixeles, széles látószögű kamera látja a hűtő belsejének teljes tartalmát, így okos telefonunkon keresztül akár bevásárlás közben is megnézhetjük, miből van otthon hiány. Ezek után egészen biztosak lehetünk benne, hogy hazaérve, a hűtő felnyitásakor nem ér minket kellemetlen meglepetés.

 

 

A fentiek mellett néhány új IoT kiegészítő is bemutatkozik az IFA-n: köztük a SmartThinQ izzó, a SmartThinQ csatlakozó és a SmartThinQ mozgásérzékelő, melyek tökéletes összhangban működnek együtt a SmartThinkQ Hubbal és szenzoraival.

 

„Fontosnak tartjuk, hogy innovatív, piacvezető partnerekkel működjünk együtt, hiszen a közös újítások révén az LG okos otthon megoldásai is kényelmesebbek lesznek” — mondta Jo Seong-jon, az LG Electronics Home Appliance & Air Solutions Company elnöke. „Hiszünk abban, hogy IoT technológiánkat az együttműködésre való készség és nyitottság teszi különlegessé. Ennek révén sokkal több élményt nyújthatunk vásárlóinknak, mintha egy zárt platformot építenénk.”

 

Az IFA 2016 kiállításon az LG standjának (Hall 18, Messe Berlin) látogatói személyesen is kipróbálhatják a vállalat legújabb okosotthon megoldásait. 

 

Kulcsszavak: IoT okos otthon IFA 2016 LG

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja

Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:

2023. február 4. 21:32

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05