A SUSECon 2014 éves konferencián számos újdonságot bemutattak

forrás: Prím Online, 2014. november 24. 16:31

A SUSE éves konferenciáján, a SUSECon rendezvényen számos fontos újdonságot és bejelentettek, többek között, hogy SUSE Linux Enterprise-t használó ügyfelek leállás nélkül telepíthetik a frissítéseket. Kiderült továbbá, hogy béta tesztelési fázisba érkezett a SUSE tárhelymegoldása, támogatják az SAP HANA platformra fejlesztő startupokat, és új lehetőségeket kínálnak az ügyfelek és a felhőszolgáltatók számára.

Valós idejű frissítés vállalati Linux rendszereken

 

A SUSECon konferencián hangozott el elsőként, hogy elérhetővé vált a SUSE Linux Enterprise Live Patching szolgáltatás a vállalati ügyfelek számára, így megtakaríthatják az állásidővel járó költségeket, valamint javíthatják a szolgáltatások rendelkezésre állását. A SUSE fejlesztése a működés megszakítása nélkül biztosítja a futó rendszermag frissítését.

 

A SUSE Linux Enterprise-ba integrált live patching megoldás a kGraft projektre épül, amelyet a SUSE szakemberei fejlesztettek. A megoldás nyílt forráskódú, ezért a frissítési források kódja egyszerűen megtekinthető bárki számára. A SUSE a disztribúciófüggetlen közösséggel együttműködve a jövőben is folyamatosan dolgozni fog azon, hogy mindig megfelelő és naprakész eszközöket kínáljon a Linux kernel, illetve célzottan a SUSE Linux Enterprise frissítéséhez.

 

SUSE Storage bétateszt

 

A konferencián azt is bejelentették, hogy a SUSE megkezdte a SUSE Storage bétatesztelését, amely egy elosztott, szoftveralapú tárhelymegoldás (Software-Based Storage) vállalati ügyfelek számára. A szoftveralapú tárolási megoldások elkülönítik a tároláskezelést és a virtualizációs folyamatokat a fizikai tároló hardvertől. Ezáltal a hardverek egyszerűen, az alkalmazások működésének megzavarása nélkül cserélhetők, így az ügyfelek egyszerűen rugalmasan választhatják ki a számukra optimális tároló rendszereket.

 

A Ceph nyílt forráskódú projektre épülő SUSE Storage, valamint az általánosan elérhető (commodity off-the-shelf – COTS) lemezrendszerek használatával az ügyfelek költséghatékony módon tárolhatják az egyre növekvő adatmennyiségeket és archívumokat. A Gartner szerint az ilyen jellegű, nyílt forráskódú tárhelymegoldások iránti igény egyre jellemzőbb a szervezetek körében, így 2018-ra várhatóan 20 százalékos piaci részesedésre tesznek szert.

 

Támogatás az SAP HANA-ra fejlesztő startupoknak

 

A bejelentések között szerepelt továbbá, hogy a SUSE csatlakozott a SAP Startup Focus kezdeményezéshez. A globális program keretében a tagok olyan startup vállalkozásokat támogatnak, amelyek SAP HANA platformon működő új alkalmazásokat fejlesztenek, és Big Data analíziseket, valamint prediktív és valós idejű elemzéseket készítenek.

 

A program részeként a jogosult startupok megkapják a SUSE Linux Enterprise Server rendszeren futó SAP HANA fejlesztői verzióját, amelyet letölthető virtuális gépként (VM) hat hónapon át ingyenesen használhatnak. A virtuális gép révén a SAP HANA platform gyorsan és egyszerűen használatba vehető, így a startupok gyorsabban kiértékelhetik megoldásaikat, és azonnal prototípust készíthetnek belőlük, miközben helyi számítógépeiken futtatják az SAP HANA fejlesztői verzióját.

 

Továbbfejlesztett SUSE Cloud Service Provider program

 

Új lehetőségekkel bővül a SUSE Cloud Service Provider program, amely közvetlen hozzáférést biztosít a partnerek számára az ingyenes SUSE műszaki képzésekhez, valamint az értékesítés előtti támogatási és tanúsítási programokhoz. A tagok ezenkívül újfajta támogatási lehetőséget is igénybe vehetnek dedikált vagy „megosztott” SUSE-rendszermérnökökön keresztül.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55