Újabb UNESCO látványosságokkal bővült a Google Arts & Culture magyarországi listája

forrás: Prím Online, 2023. december 14. 18:53

A Google Arts & Culture, a világ kulturális látványosságait és műalkotásait összegyűjtő felületén nemrég izgalmas újdonság vált elérhetővé. Októbertől ugyanis több ország, köztük Magyarország, az UNESCO által Világörökségként számon tartott nevezetességei is megtekinthetővé váltak az oldalon. Az újításnak köszönhetően a felhasználók eddig Budapestről, a pécsi ókeresztény sírkamrákról, a Pannonhalmi Főapátságról és Hollókőről tudhattak meg érdekességeket, mostantól pedig további helyszíneket is felfedezhetnek a vállalat kulturális felületén.

A Google Arts & Culture oldalán az alábbi helyszínekkel bővült a megtekinthető magyarországi UNESCO látványosságok listája:

 

Tokaji Borrégió Történelmi Kultúrtáj: A sikeres szőlőtermesztéshez kiváló földrajzi és éghajlati adottságokkal rendelkező tájvidéken a 12. század környékén vette kezdetét a magyar bortermelés, mely hamar nemzetközi elismerésre tett szert. Magyarország egyik legnevezetesebb borrégiója 2002-ben kapta meg a világörökségi státuszt.

 

Hortobágyi Nemzeti Park: A magyar Alföld északkeleti részén elnyúló pusztaságot Közép-Európa legnagyobb sztyeppéjeként tartják számon. A ma már 820 km2-en elterülő, legelőknek, tavaknak, ártéri erdőknek és ligeteknek otthont adó Nemzeti Park egyedülálló kulturális értékeinek köszönhetően 1999-ben került fel az UNESCO világörökségi helyszíneinek listájára.

 

 

Fertő/Neusiedlersee Kultúrtáj: A Fertő tavat és környékét magába foglaló, határokon átnyúló terület Északnyugat-Magyarországon és Kelet-Ausztriában fekszik, s a 70-es évek óta fokozott védettséget élvez. A nyolc évezred alatt különböző kultúrák és népek találkozóhelyévé vált tájegység 2001-ben vált világörökségi helyszínné.

 

Az Aggteleki-karszt és a Szlovák-karszt barlangjai: A két országot összekötő természeti látványosság a Kárpátok lábánál, Északkelet-Magyarország és Dél-Szlovákia határánál található. Az itt megbúvó, egyedülálló cseppkőbarlang-rendszerek több millió év környezeti változásának eredményeként jöttek létre, mely emlékek őrzőjeként 1995-ben érdemelték ki világörökségi státuszukat.

 

A Google Arts & Culture folyamatosan bővülő felületén a felhasználók a magyarországi látványosságok mellett az UNESCO listáján szereplő további világörökségi helyszíneket, illetve más kulturális és művészeti kincseket is megtekinthetnek.

Kulcsszavak: UNESCO Google

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Process Solutions: Mit várnak el a gazdasági vezetők és a cégvezetők a könyvelési szolgáltatójuktól?

A technológiai fejlődés és az üzleti környezet változásaival párhuzamosan a cégvezetők, vállalati döntéshozók elvárásai is folyamatosan változnak. Nemcsak a törvényi megfeleltetéssel kapcsolatos kötelezettségek betartását várják el könyvelőiktől, hanem stratégiai partnerséget és technológiai innovációt is.

2024. május 8. 19:41

Bemutatta legmodernebb újításait a Huawei Dubajban

Legújabb, innovatív viselhető-, audió- és irodai okoseszközeit mutatta be a Huawei a Dubajban rendezett nagyszabású nemzetközi eseményén. 

2024. május 8. 18:02

Telefonunk tárhelye kihat készülékünk működésére

A technológia fejlődésével egyre nagyobb jelentősége van az okostelefonok tárhelyének. Az egyre jobb minőségű képek és videók, a komplex alkalmazások és az MI megoldások mind egyre inkább csak igénylik a tárhelyet. Ugyan a HONOR eszközei kifejezetten magas tárhellyel érkeznek, mi magunk is tehetünk azért, hogy a legtöbbet hozzuk ki belőlük.

2024. május 8. 17:26

Vissza a valóságba a Nokia 3210-zel

25 évvel az eredeti megjelenése után a Human Mobile Devices (HMD) idén újra elhozza a legendás Nokia 3210-et – most megújult, izgalmas "Y2K" arany, tengerkék és sötétszürke színekben. A cél pedig ezúttal sem más, mint összekötni az embereket – csakhogy ezúttal a képernyőtől való elszakítással.

2024. május 8. 15:57

Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből. 

2024. május 8. 14:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36