Szívén viseli a magyar ipar digitális átállását a Bosch Rexroth

forrás: Prím Online, 2023. május 16. 15:27

A Bosch Rexroth kapta meg az Ipar 4.0 szakmai érmet idén a nagyvállalat kategóriában. A díjat a Kulturális és Innovációs Minisztérium adományozta a szakmai szervezeteket összefogó Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség javaslatára. A hajtás- és vezérléstechnika vezető nemzetközi szállítója élen jár az ipari digitalizáció, a hálózatba kapcsolt, rugalmas és automatizált rendszerek használatában és fejlesztésében, valamint magyarországi partnereit is segíti a technológiai átállásban, hogy minél több vállalat használja a jövő gyártástechnológiáit.

Az ipar 4.0 olyan lehetőségeket kínál, amelyet a piac még csak most kezd el alkalmazni. A technológiai korszakváltás gyökeresen átalakítja a gyártási és a kapcsolódó logisztikai rendszereket, hatékonyabbá és hosszú távon fenntarthatóvá teszi a gyártást. A hazai ipari vállalkozások többségének nagy kihívás ez az átállás.

 

„A Bosch Rexroth technológiai vállalatként, innovátorként zászlóvivője az ipar 4.0-s megoldásoknak. Átfogó víziónk részeként saját gyárainkban is alkalmazzuk az általunk fejlesztett új technológiákat, ezáltal egyrészt valós, működés közben keletkező tapasztalatainkat beépítve fejlesztjük tovább termékeinket, másrészt saját gyártóreferenciákkal tudjuk kiszolgálni ipari partnereinket” – mondta Ács István, a Bosch Rexroth Kft. ügyvezető igazgatója.

 

Ács István, a Bosch Rexroth Kft. ügyvezető igazgatója, Hankó Balázs innovációért felelős államtitkár és Monostori László, az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség elnöke

 

Tudástranszferrel és edukációval is segíti a technológiai korszakváltást a Bosch Rexroth

 

A Bosch Rexroth élen jár az ipar 4.0-s technológiák alkalmazásában és fejlesztésében, termékei az ipar 4.0 követelményei szerint készülnek. Ezen felül a vállalat népszerűsíti a digitális átállást, és partnereit segíti is ebben. A cég részt vett a Nemzetgazdasági Minisztérium és az IFKA Nonprofit Kft. által meghirdetett beszállítófejlesztési programban, amelyben közös fejlesztésekkel, technológiai transzferrel segítette a programban résztvevő kis- és középvállalkozások digitális transzformációját. Az elmúlt években tizenhét hazai kkv csatlakozott a programhoz a Bosch Rexrothon keresztül, hogy megtegye az első lépéseket az ipar 4.0-s technológiák útján. A fejlesztési program keretében készült a többi között precíziós agrárgazdálkodásban használt műtrágyaszóró, olyan eszköz, amelyet programozói tudás nélkül lehet autóipari termékek gyártására paraméterezni, valamint egy olyan rendszer, amely egyes folyamatokat szimulálva és kielemezve képes optimalizálni a termelési folyamat egyes elemeit, előre jelezni a várható karbantartási szükségletet és azokat az esetleges környezeti változásokat, amelyek hatással vannak a dolgozók komfortérzetére és munkaminőségére. 

 

 

A Bosch Rexroth egyetemekkel, szakmai szervezetekkel, valamint kis- és középvállalkozásokkal együttműködve dolgozik az innovatív technológiák fejlesztésén. Ezt szolgálja majd a hamarosan megnyíló, Magyarországon egyedülálló ipari innovációs élményközpontja, a CU.BE is, amelynek küldetése a közös gondolkodás és fejlesztés mellett, hogy bemutassa a nagyközönségnek az ipari technológia trendjeit és újdonságait. Szintén az edukációt szolgálja a vállalat felsőoktatásban és szakképzésben betöltött szerepe: ipar 4.0 oktatóeszközei és tananyagai segítségével számos oktatási intézményben ismerkednek meg a tanulók az ipar 4.0 rejtelmeivel.

 

A Bosch Rexroth az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség javaslatára kapta idén az Ipar 4.0 szakmai érmet nagyvállalat kategóriában az ipari automatizáció területén végzett átfogó és innovatív tevékenységének elismeréseként. A Kulturális és Innovációs Minisztérium által adományozott díjat idén harmadik alkalommal adták át négy kategóriában az ipar 4.0 átállás során jelentős teljesítményt és sikereket elért vállalatoknak. 

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59