Közel 50 millió forint EU-s támogatást kapott a MIDI Mobil ID Innovációs KFT.

forrás: Prím Online, 2019. április 25. 11:05

A Széchenyi 2020 programban meghirdetett GINOP-2.1.7-15 – Prototípus, termék, technológia és szolgáltatásfejlesztés pályázati kiíráson a MIDI Mobil ID Innovációs Kft. 49,95 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert kutatás-fejlesztési projektjének megvalósítására.

A projektben, mely a Széchényi 2020 program keretében valósul meg, egy újfajta, számos területen hasznosítható, QR kódon alapuló technológiát fejlesztettek ki a Midi Kft. mérnökei, és kidolgozták a termék piacra viteléhez szükséges szolgáltatási környezetet. A motionQR technológia adatok optikai átvitelét valósítja meg digitális eszközök között, anélkül, hogy a fogadó és a küldő eszköz bármilyen rádiótechnikai, vagy fizikai kapcsolatba kerülne egymással, így a technológia teljesen platformfüggetlen. Az adatok átvitelét a küldő eszköz kijelzőjén megjelenő folyamatos jelsorozat biztosítja, melyet a fogadó eszköz kamerája detektál és feldolgoz. A kódot így bármilyen, kamerát tartalmazó eszközzel - akár okostelefonnal, tablettel, vagy egy direkt erre a célra fejlesztett eszközzel is - be lehet olvasni.

 

A motionQR használatának előnyei:

  • Nincs szükség speciális eszközökre: a motionQR technológia teljesen platformfüggetlen. A bemutatáshoz mindössze egy digitális képernyőre (például telefon, tablet, okosóra), a leolvasáshoz pedig csak egy kamerával rendelkező eszközre van szükség.
  • Biometrikus azonosítás: a kódokban bármilyen biometrikus információ tárolható, melyek segítségével a felhasználó azonosítható, például fénykép, ujjlenyomat, aláírás, vagy akár hangminta alapján is.
  • Teljes körű biztonság: A motionQR a titkosítást és digitális aláírást aszimmetrikus kriptográfiai algoritmussal valósítja meg

 

A gyakorlati problémára megoldást kínáló, újszerű, QR kódon alapuló technológia fejlesztése 49 956 800 forint összegű uniós támogatás segítségével, kutatás-fejlesztési projekt keretében valósult meg.

 

A projektről bővebb információt a http://mobilid.hu/ oldalon olvashatnak.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55