Együttműködő robot-kiegészítőket mutatott be az OnRobot

forrás: Prím Online, 2018. november 15. 17:58

Magyarországon is bemutatkozott a világ egyik legjelentősebb robotipari vállalkozása, a legmodernebb robotikai technológiát képviselő OnRobot. A vállalat különböző grippereket és szenzorokat, valamint egyéb kobot (együttműködő robot) kiegészítőket integrál annak érdekében, hogy minél könnyebbé tegye a kobot-technológia megvalósítását.

A gyártási folyamatok robotizálása és automatizálása a Kelet és Közép-európai régióra is kiterjed. Az új megoldások új felhasználási területeket nyitnak meg az együttműködő robotika számára, miközben a technológia megvalósítását egyre könnyebbé teszik. Az együttműködő robot-kiegészítők gyorsabbá és hatékonyabbá teszik a kobotokkal való közös munkát.

 

Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója és a sajtóesemény házigazdája szerint „az együttműködő robotokban megvan a potenciál arra, hogy az ipari automatizáció alapvető alkotóelemeivé váljanak.”

 

 

Az együttműködő robot technológia az elmúlt évtized egyik legfontosabb innovációjának számít. Az OnRobot megoldást kínál arra, hogy a kobotokat széleskörű feladatokkal lehessen megbízni, a gépkezeléstől kezdve, a csomagoláson és a minőségellenőrzésen keresztül az összeszerelésig. Ha egy vállalat kobotok segítségével javítja a gyártási folyamatainak minőségét, akkor növelni tudja a termelékenységet, biztonságosabb környezetet képes kialakítani, és gyors megtérülést tapasztal a teljes robot-befektetést érintően. A kobotok bármiféle ismétlődő és veszélyes feladatot el tudnak látni, így az alkalmazottak lehetőséget kapnak arra, hogy jobb, értékesebb és egészségesebb munkákkal foglalkozhassanak.

 

Termékek – OnRobot gripperek és szenzorok

Az OnRobot kobot-kiegészítői - mint például a szenzorok és gripperek – jelenthetik azt a megoldást, ami áthidalja a komplikált automatizáció problémáját. Ezek a robot-kiegészítők a rendkívüli sokoldalúságuknak és a kompatibilitásuknak köszönhetően számos együttműködő robottípussal könnyedén használhatóak.

 

 

A magyar piac most lehetőséget kapott arra, hogy találkozzon a globális és a helyi vezetőséggel is, valamint, hogy szorosabb kapcsolatot építsen ki a dán vállalattal. Az esemény során a résztvevők kipróbálhatták a VG10 vákuum grippert, ami egy speciálisan együttműködő robot alkalmazások számára tervezett end-of-arm-tooling.

 

A gripper kettős fogó funkcióval rendelkezik, és a csomag egy szerszámcserélőt, valamint többféle tipikus vákuumos tapadókorongot is tartalmaz, így egy igazán plug & produce megoldásról beszélhetünk. Az eszköz dobozból való kivétele után már egyből működőképes is, fél óra sem kell, és már a gyártósoron dolgozik.

 

CEE forgalmazói hálózat

Az OnRobot a Közép- és Kelet-európai piacon partnerhálózatán keresztül van jelen. A vállalat 28 forgalmazóval és integrátorral rendelkezik a régióban, többek közt Horvátországban, Csehországban, Szlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban, Romániában, Oroszországban és Szlovéniában.

 

Magyarországon az OnRobot robot-kiegészítőket a B&O Engineering, a Vesz-Mont 2000 Kft. és a Robot-X Hungary Kft. forgalmazza. Az OnRobot forgalmazók teljes listája az alábbi linken érhető el: www.onrobot.com/distributors

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55