Az ABB rugalmas, automatikusan települő mikrogrid megoldása nagy lökést adhat a megújuló energiaforrások használatának

forrás: Prím Online, 2016. december 5. 11:10

A modulrendszerű mikrogrid skálázható, konténeres megoldás, amelyet könnyű szállítani, gyorsan és biztonságosan lehet telepíteni és üzembe helyezni.

Az ABB egy modulrendszerű, skálázható, „automatikusan települő” (Plug and Play) mikorgrid megoldást dobott piacra, amely a decentralizált energiatermelés rugalmas technológia iránti erősödő keresletét kívánja kielégíteni. A költséghatékony konténeres megoldás az érett és feltörekvő piaccal rendelkező országoknak egyaránt érdekes lehet, mivel  alkalmazása elősegíti a megújuló energiaforrások maximális kihasználását, és ezzel párhuzamosan csökkenti a függőséget az áramtermelésben használt fosszilis üzemanyagoktól.

 

Az ABB modulrendszerű mikrogridje

Az ABB innovatív technológiája - a PowerStore Battery energiatároló akkumulátorrendszer, a dedikált Microgrid Plus vezérlőrendszer és a felhőalapú távoli szervizszolgáltatás segítségével - nemcsak távoli területek villamosenergia-ellátását tudja biztosítani, hanem költséghatékony szünetmentes áramforrást jelenthet a lakosságnak és az ipari vállalatoknak azokban az időszakokban, amikor a fő villamosenergia-hálózaton tervezett üzemszünet van, vagy váratlan áramkimaradás lép fel.

 

A mikrogrid üzemeltetéséhez szükséges összes berendezést - az ABB teljesítményátalakítóját és dedikált vezérlőrendszerét, a Microgrid Plust és az akkumulátoros tárolási rendszert konténerbe építették, aminek köszönhetően gyorsabb, könnyebb és biztonságosabb a telepítése. Az ügyfél választhatja meg a microgrid konfigurálását nap- és a szélenergia, a fő villamosenergia-hálózat energiája vagy dízel generátor által termelt energia integrálására az adott alkalmazás és a helyi viszonyok függvényében.

 

 

Az ABB kompakt kialakítású moduláris mikrogridje 4 előre tervezett változatban, az 50-től 4600 kW-ig terjedő teljesítménytartományban áll rendelkezésre a különböző ügyféligények kielégítésre. A standard, integrált funkcionalitások villamosenergia-hálózatra csatlakozó és nem csatlakozó üzemmódokat foglalnak magukba, amelyek között zökkenőmentesen történik az átváltás. A konténeres megoldást a könnyű szállíthatóság, a helyszíni gyors telepítés és üzembe helyezés szempontjainak figyelembevételével tervezték. Az üzemeltetést és a karbantartást felhőalapú távoli szervizrendszer segíti, amely jól példázza az ABB piacvezető szerepét az olyan úttörő technológiák fejlesztése és szállítása terén, amelyek a most zajló energetikai és Ipar 4.0 forradalom motorjai.

 

„A moduláris, egységesített, skálázható, automatikusan települő („plug-and play”) mikrogrid megoldásunk költséghatékony hozzáférést biztosít a megbízható energiaellátáshoz a távoli és a sűrűn lakott területek energetikai alkalmazásai számára egyaránt” – mondta Claudio Facchin, az ABB Energetikai Hálózatok divízió vezetője. „A megoldás jó példája annak, hogy az ABB továbbra is elkötelezett az innováció és a káros környezeti hatások csökkentése mellett, ezért a Next Level stratégiájának irányelveivel összhangban olyan megoldásokat kínál ügyfelei számára, amelyek elősegítik a megújuló energiaforrások integrálását, és csökkentik a függőséget a fosszilis energiaforrásoktól.”     

 

Az ABB világszerte úttörő szerepet játszik, és piacvezető a mikrogrid technológia fejlesztésében és szállításában. Már több mint 30, az alkalmazások széles skáláját felölelő kiépített rendszere van, amelyek távoli közösségek, szigetek, közüzemi cégek és ipari parkok számára biztosítanak energiaellátást. Az ABB átfogó mikrogrid kínálatába szaktanácsadás, tervezés, gyártás, szállítás, telepítés, üzembe helyezés és életciklus-kezelési szervizszolgáltatás tartozik.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55