Gear Up 2016: Hangvezérlés, 3D vizualizáció az idei program

forrás: Prím Online, 2016. november 4. 10:33

Idén ősszel is elindítja a legjobb programozó hallgatóknak szóló gyakornoki programját az NNG, amire november 11-ig lehet jelentkezni. A hat hónapos rotációs programot kifejezetten az Y generáció igényeire szabva alakították ki.

Az Y generáció munkahelyi elvárásai – a magas fizetést háttérbe szorítva – mára inkább a folyamatos visszajelzést, izgalmas projekteket és a csapathoz tartozást célozzák. A „Gear Uperek” ennek megfelelően saját mentort kapnak, akik folyamatosan értékelik a munkájukat a 6 hónapos program alatt. A nemzetközi terjeszkedésnek köszönhetően a budapesti irodából egyszerre dolgozhatnak a Dél-amerikai, európai és a japán közlekedési kihívások megoldásain. A programban résztvevő hallgatók többek között olyan problémákon dolgozhatnak, mint például, hogyan lehet navigálni egy alagútban, ahol nincs GPS jel, hogyan lehet különböző operációs rendszerekre optimalizálni navigációt, illetve olyan eszközöket fejleszthetnek, amik később megkönnyítik a fejlesztő kollégák mindennapi munkáját.

 

 

Magyari Andrea, az NNG HR vezetője szerint ezek a lehetőségek teszik igazán vonzóvá az NNG-t a fiatalok körében: „Folyamatosan igyekszünk bemutatni az IT szektor igazi arcát és arra biztatni a fiatalokat, hogy ismerjék meg az IT kihívásokat és globális projekteket kínáló oldalát az NNG-nél. A harmadik alkalommal meghirdetett Gear Up Program is ezt a célt szolgálja, itt is igyekeztünk a fiatalok igényeit szem előtt tartani a tervezés során.”

 

A gyakornokok, a látványos 3D navigáció mellett a sofőrök felhasználói élményének tökéletesítéséről és hangvezérléssel működő rendszerek optimalizálásáról szereznek tapasztalatot két-két hónapos rotációban. Az utóbbi projektben különböző dialektusokat is felismerő rendszert fognak fejleszteni – mentoraik támogatásával – a leendő szakemberek. A szervezők tapasztalatai szerint a diákok értékelik a globális projekteket, ahol egy más országban tapasztalható trendhez igazodva kell navigációs megoldásokat fejleszteni. A programra az NNG weboldalán keresztül lehet jelentkezni.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A HUAWEI Pura 70 Ultra a DXOMARK történetének legmagasabb pontszámmal rendelkező kamerás okostelefonja

A HUAWEI Pura 70 Ultra lett a legjobb okostelefon-fényképező a DXOMARK független tesztlabor szerint.  A Huawei nemrégiben mutatta be legújabb zászlóshajó-készülékét, amely rögtön átvette a vezetést a szaklabor okostelefon-kamera rangsorában. A Pura 70 Ultra hátlapján egy 50 megapixeles Ultra Lighting főkamera kapott helyet változtatható rekeszértékkel és optikai képstabilizátorral, továbbá egy 40 megapixeles ultraszéles látószögű kamera és egy 50 megapixeles Ultra Lighting makró telefotó-kamera, elöl pedig egy 13 megapixeles szelfikamera.

2024. május 15. 11:30

Protechtor Future Summit: Az AI exponenciálisan fejlődik, amire az emberi agy egyszerűen nincs felkészülve

Két borzasztóan aktuális és forró témáról beszélgettek neves és elismert hazai gondolkodók a Protechtor Future Summit üzleti és tech vezetőknek szóló inspirációs eseménysorozat tavaszi alkalmán. A mások mellett Király Júlia, Dr. Oszkó Péter vagy Dr. Tilesch György MI-szakértő nevével fémjelzett panelbeszélgetéseken a szakértők egyrészt a mesterséges intelligencia társadalmi igazságoságra és kultúrára gyakorolt hatását, másrészt az örök élet és a biológiai óra visszafordíthatóságának kérdését vizsgálták.

2024. május 15. 09:57

Újgenerációs, sajátmárkás készülékek a Telekomnál

A Telekom május 23-án piacra dobja az újgenerációs, saját márkás készülékeit, a T Phone 2 5G-t és T Phone 2 Pro 5G-t. A telefonok nagyobb teljesítményű processzorral, fejlett kamerarendszerrel és kiváló minőségű kijelzővel érkeznek, hogy optimalizált játék- és streaming-élményt nyújtsanak felhasználóiknak.

2024. május 14. 20:58

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36