Szakértői beszélgetés a szülő-gyerek-mobil kapcsolatról

forrás: Prím Online, 2020. március 12. 17:26

Miként válhat a szülő gyermeke digitális életének a részesévé? Mennyire kell bevonódnia, rálátnia a szülőnek gyermeke napi digitális tevékenységére, és egyáltalán milyen korban kapjon a gyerek okostelefont? Többek között ezeket a kérdéseket járja körbe dr. Tóth Dániel pszichológus és Koren Balázs matematika tanár, apuka és a HiperSuli program szakmai vezetője a Telenor most induló podcast-sorozatában.

Szinte mindegy, hogy társadalmi-közösségi nyomásra vagy puszta jószándékból adja a szülő gyermeke kezébe első okostelefonját – és így a kapcsolatot a világhálóhoz, az online közösségekhez –, sok szülő nem tudja, hogy vajon mit csinál pontosan gyermeke a neten, az jó vagy rossz, biztonságban van vagy féltenie kell őt, hasznos-e neki, amiért hosszasan a képernyőt görgeti vagy aggódni kell, hogy elbutítja. A mobiltelefon átadásával a gyerek egy olyan eszközt kap a kezébe, ami ettől a pillanattól kezdve az ő privát életének része, a telefonon zajló legtöbb eseményről ő maga dönt, így a gyerek személyes területének tekinthető – mint egy napló. Ahogy a gyerek naplójába sem olvashatunk bele, úgy az ő mobiltelefonján zajló tartalom sem ellenőrizhető nagyítóval, különösen az ő tudta nélkül, mégis jó volna nagyjából tudni, hogy mi zajlik ott, mik foglalkoztatják, küzd-e olyan kihívással, amiben a tapasztalt szülő tud segíteni neki. Adott hát a kihívás, hogy miként lehet a szülő gyermeke digitális életének aktív, támogató szereplője, partnere.

 

 

A Telenor most a tudatos internethasználat, szülői szerepvállalás témakörében indít podcast-sorozatot. Az első két epizód már elérhető, melyben dr. Tóth Dániel pszichológus és Koren Balázs a Telenor HiperSuli digitális oktatási programjának szakmai vezetője beszélget a szülők szerepéről és bevonódásáról gyermekük digitális életébe. Hogyan legyek cool, gamer szülő? Valóban ez itt a kérdés?

 

A podcastek, azaz rögzített rádióbeszélgetés-formátumú, jellemzően sorozatszerű szakértői beszélgetések újra virágkorukat élik. Ebben a formátumban remek lehetőség meghallgatni az érdekes hanganyagokat, akár autóban, sport, munka vagy egyéb rekreációs tevékenység közben kerítünk rá időt, bárhol, ahol a beszélgetés tartalmi lényegére lehet figyelni. Egy podcast bármikor visszatekerhető, újra hallgatható, megosztható, sőt, a kedvelt podcast-csatornákra egy kattintással feliratkozhatnak az érdeklődők, így nem maradnak le az újabb epizódok megjelenéséről.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hannover Messe 2024: A Bosch fenntartható megoldásokat mutatott be

Az ipari gyártás minden gazdaság motorja, a gyártóknak azonban egy jelentős kihívásra is kell megoldást találniuk: a klímaváltozás miatt a gyáraknak fenntarthatóvá kell válniuk és kímélni kell az erőforrásokat. A Bosch, a gyártási és ipari megoldások egyik vezető szállítója, a gyárautomatizáláshoz, a hidrogéngazdasághoz, a digitalizációhoz és a mesterséges intelligenciához (MI) kapcsolódó megoldások széles portfóliójával segíti az ipari vállalatokat a zöld átalakulás megvalósításában.

2024. május 4. 17:02

Újabb rangos szakmai díjat nyert a Prologis!

A Prologis Park Budapest-Sziget II beruházás nyerte idén a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) által életre hívott, „Év logisztikai fejlesztése” elismerést. A legkiemelkedőbb hazai logisztikai fejlesztéseket díjazó kitüntetést 2023 óta ítéli oda a szervezet 11 tagú testülete a közúti-, vasúti-, vízi-, légi- és intermodális fuvarozás, valamint a vámolási és raktározási területek meghatározó szereplői részére.

2024. május 4. 15:37

Egy napra az anyukák vették át a vezető szerepet a Yettelnél

Határozottság, konfliktuskezelés, problémamegoldó képesség és empátia: ezek a legfőbb vezetői tulajdonságok, melyek édesanyaként is elengedhetetlenek a magyarok szerint – derült ki a Yettel friss, országos, anyák napja alkalmából készített kutatásából. A mobilszolgáltató a vezetői kompetenciákat vetette össze az anyasághoz szükséges képességekkel, és az is kiderült, hogy tízből nyolc válaszadó szerint a gyereknevelés során tanult készségeket a munkavégzésben is lehet kamatoztatni.

2024. május 4. 13:55

Az AI a technológia jövője, a HONOR pedig úttörő benne

A technológia világában mostanában szinte minden a mesterséges intelligenciáról (AI) szól, a hírek egy része pedig riasztó jelleggel csapódik le: sokan munkák elvesztését, emberek által végzett szakmák megszűnését látják benne. 

2024. május 4. 12:14

A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) első és egyetlen magyar egyetemként írt alá hosszú távú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1%-ába tartozik.  Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, és a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka lehet. A megállapodás alapján a METU jogosult használni a logója részeként a „powered by Arizona State University” megnevezést.

2024. május 4. 10:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55