Emberre tervezve: ViveHuman virtuális verifikációs program

forrás Prim Online, 2012. szeptember 5. 10:11

Fejlesztési szakaszába lépett az Új Széchenyi Terv Gazdaságfejlesztési Operatív Programja keretében támogatott, közel 725 millió forintos összköltségű ViveHuman verifikációs program. A debreceni Szilícium Mező Regionális Informatikai Klaszterhez tartozó SziMeBody Kft. szakemberei egy olyan szoftver kifejlesztésén dolgoznak, amelynek segítségével egy termék, szolgáltatás vagy rendszer fizikai létrehozása nélkül könnyedén lefolytatható a működtetéshez szükséges szimuláció.

A virtuális verifikáció a minőségbiztosításban és a minőségellenőrzésben kiválóan alkalmazható vizsgálati módszer annak megállapítására, hogy egy termék, szolgáltatás vagy rendszer teljesíti-e a vele szemben támasztott követelményeket. Ennek szellemében a SziMeBody fejlesztői egy olyan szoftver megvalósításán dolgoznak, amelynek segítségével az ergonómiai vizsgálatok virtuális ellenőrzése alacsony költségek mellett elvégezhető. Felhasználása olyan mérnöki tervezőmunka során ideális, ahol az embert érő hatások vizsgálata elengedhetetlen. A felelős mérnökök meghatározzák a tervezett környezetben elvégzendő munkafeladatokat és megadják a szimulációs környezet emberre vonatkozó paramétereit. A modellezés megkezdése után a virtuális munkások a virtuális környezetben kísérletet tesznek az előre meghatározott feladatok végrehajtására. Mindeközben a ViveHuman program folyamatosan vizsgálja a virtuális környezet változásait, és jelzi, ha a végrehajtás során veszélyes helyzetet érzékel vagy éppenséggel azt is, ha a feladat megvalósíthatatlan. „Szakembereink által végzett fejlesztés célja egy olyan önálló grafikus kezelőfelülettel rendelkező dobozos szoftver kifejlesztése, amelynek segítségével ergonómiai vizsgálatok virtuális verifikációja könnyedén elvégezhető. A termék felhasználási területe igen szerteágazó: a hadiiparban, vegyiparban, repülőgépgyártásban valamint vízi-, földi- és légi járművek balesetvédelmi vizsgálatánál nélkülözhetetlen lesz majd. Terveink szerint a termék online szolgáltatásként is elérhető lesz” - nyilatkozta Tóth István, a Szilícium Mező klasztermenedzsere.


Kurtán Zoltán a sikeres pályázatot elkészítő és a projekt menedzselését végző DBH Group vezérigazgató-helyettese szerint a sikerhez nem csak a támogatás megléte szükséges, az ötletek megvalósításához a megfelelő folyamattudatosság nélkülözhetetlen. Többek között a hasonló modellt követő cégek számára nyújt majd kiváló lehetőséget a kifejlesztendő szoftver, mert bevezetésével egyszerre tudják csökkenteni a beruházási és a működési költségeket.

A Szilícium Mező Programról és a Szilícium Mező Regionális Informatikai Klaszterről:
A Szilícium Mező Program a Debreceni Egyetem irányításával, 11 évvel ezelőtt indult útjára. A program a Debreceni Egyetem, Debrecen város, Hajdú-Bihar megye és a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által 2001-ben aláírt közös nyilatkozatán alapszik, miszerint Debrecenben létre kell hozni egy az egyetem Informatikai Karának meglévő tapasztalatain nyugvó tudásbázist. A Szilícium Mező Program megalapítása óta élen jár az információtechnológiai fejlesztések kidolgozásában és megvalósításában, a kelet-magyarországi régióban.  A 2008-ban alapított, 43 taggal rendelkező Szilícium Mező Klaszter az ország második – a Szilícium-völgy mintájára létrehozott- informatikai pólusa. A klaszter, amelynek a Debreceni Egyetem a gesztora, jellemzően gazdasági és tudományos együttműködések koordinálásával, tudás-intenzív tevékenységek infrastruktúrájának megteremtésével foglalkozik.
 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új elnökségi tagokat választott a Magyar Marketing Szövetség

A szakma meghatározó szervezete, a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) május 15-én, a Haris Parkban szervezte tisztújító közgyűlését, amelyen a tagok kibővült, immár 18 tagú Elnökséget választottak, amelyben továbbra is a hazai marketing és kommunikációs szakma meghatározó döntéshozói, illetve szereplői kaptak helyet. 

2024. május 17. 09:54

Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja

A 2015-ben indult Startup Safari Budapest hazánk egyik legnagyobb startup konferenciájaként idén ismét megnyitja kapuit, június 11-én 12 helyszínen közel 100 előadással és interaktív programmal várja az érdeklődőket, melynek során számos hazai szakember mellett nemzetközi előadókkal élőben is lehet majd találkozni és kérdezni tőlük. Nemcsak üzleti, hanem mélyebb technológiai és innovációs témákkal foglalkozik az esemény, angol és magyar nyelven egyaránt.

2024. május 16. 19:47

Teljes mértékben napenergiával működtethető a Lenovo üllői gyárának innovációs központja

Új, a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) innovációkat ellátó napelemeket telepített a Lenovo üllői gyártóüzeme. A vállalat 2023 októberében átadott létesítményében működő globális innovációs központja ezáltal azt is biztosítja, hogy az ügyfelek 100%-ban napenergiával tesztelhessék a HPC-munkaterhelést.

2024. május 16. 14:43

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 16. 13:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38