Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen

Kovács Attila, 2010. január 19. 21:44

Sikeresen lezajlott "A tudáshasznosulást és a tudástranszfert, valamint az intézményirányítást támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése a Műegyetemen" elnevezésű, közel 280 millió forint összköltségű (amelyből 223 668 960 Ft az EU, illetve a magyar állam által nyújtott, vissza nem térítendő támogatási összeg) projekt. Az eredményekről Helybéli Zoltán, a BME telekommunikációs és informatikai osztály és a projekt vezetője számolt be január 19-én. Kilenc fontosabb fejlesztés valósult meg, az egyetem összesen 15 épületében lévő helyszíneken.

1. 2010. január 4-én éles üzembe helyezték a 107 millió forintos költséggel, a Synergonnak mint az árverseny győztesének fővállalkozásában elkészült, illetve korszerűsített Műegyetem Gazdálkodási Rendszer (MGR) hardverinfrastruktúráját (HP hardvereszközök bázisán).
2. 15,5 millió forintos összegért elkészült az egyetemi központi számítógép terem klimatizálásának felújítása, valamint szünetmentes áramellátásának bővítése, a projekt keretében beszerzett új eszközök telepítéséhez kapcsolódóan.
3. 10 millió forintért szoftvereket szereztek be a központi spam-és vírusszűrés megvalósításához (Symantec).
4. Az egyetem informatikai hálózatához aktív gerinchálózati eszközöket szereztek be 65 millió forint értékben (Cisco routerek, switch eszközök stb.).
5. 5 millió forint értékben megvalósult az Informatika épület teljes WiFi lefedettsége, ehhez Access Pointokat bővítettek (Cisco).
6. Megoldották az Informatika épület informatikai hálózata ellátásának redundanciáját mikrohullámú eszközzel (14 millió forint).
7. Bővítették és korszerűsítették az egyetemi optikai kábelezést (csavart érpáras kábelezés kialakítása).
8. A Neptun hallgatói információsrendszer-mentő eszközeit korszerűsítették, központi autentikációs eszközöket szereztek be (20 millió forintos beruházás, IBM alapon).
9. A villamosmérnöki karon korszerű számítógépes ismeret-ellenőrző rendszer alapinfrastruktúráját (számítógépek, hálózati eszközök, vizsgáztatószoftver) építették ki(17,5 millió forint).

A Műegyetem az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Magyarországi Operatív Programjának KMOP 2007-4.2. azonosítóval rendelkező pályázatán nyerte el a fent említett összeget. A projekt közreműködő szervezete az Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága, irányító hatósága pedig a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) volt.

Kulcsszavak: BME oktatás

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Újgenerációs, sajátmárkás készülékek a Telekomnál

A Telekom május 23-án piacra dobja az újgenerációs, saját márkás készülékeit, a T Phone 2 5G-t és T Phone 2 Pro 5G-t. A telefonok nagyobb teljesítményű processzorral, fejlett kamerarendszerrel és kiváló minőségű kijelzővel érkeznek, hogy optimalizált játék- és streaming-élményt nyújtsanak felhasználóiknak.

2024. május 14. 20:58

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36