Check Point: sikeres technológia - sikeres magyarországi képviselet

Kovács Attila, 2009. december 5. 08:59

A Check Point tegnap, sajtótájékoztatón adta az érdeklődők tudtára, hogy a cég magyarországi képviselete 2009 során tovább erősítette piaci pozícióját. Amellett, hogy a teljes Check Point portfólió értékesítésére kiterjedő disztribútori megállapodást kötött az RRC Csoporttal, idén első alkalommal vehetett át a vállalat által alapított díjat hazai üzleti partner és így a filter:max lett a legtöbb végpont-biztonsági terméket értékesítő Check Point partner a régióban.

A Check Point az év elején jelentette be a rugalmas, könnyen bővíthető és testre szabható Software Blade architektúráját, amihez kapcsolódóan az új, illetve továbbfejlesztett termékek, megoldások széles körével rukkolt elő azóta a vállalat. Többek között a SmartWorkflow biztonsági menedzsment, illetve a különböző IPS, IPS Analyzer software blade-ekkel.

Az év talán egyik legfontosabb fejleménye a Check Point életében a Nokia biztonsági berendezések üzletágának átvétele, aminek alapja a két vállalat közti tizenkét éves stratégiai partneri együttműködés volt. Nem sokkal később jelentették be a korábbi – méretezhetőségükről és modularitásukról híres – Nokia hardvereken alapuló IP berendezéscsaládot, ami a Check Point Software Blade architektúrája részeként rugalmas, bővíthető biztonsági megoldást nyújtanak, lehetővé téve, hogy az ügyfelek az adott környezet számára legjobban megfelelő védelmet állítsák össze.

A hetekben jelentette be a Check Point, hogy a FaceTime Communications alkalmazás osztályozó és leíró adatbázisának átvételével a jövőben több mint 50 ezer Web 2.0 widgetet és 4500 internetes alkalmazást lesz képes ellátni még átfogóbb biztonsági ellenőrzéssel.

A 2009-es év során is töretlen maradt a Check Point berendezések körének a bővítése. Ezek között az év elején jelentették be a vállalat UTM-1 Total Security berendezéscsaládjának bővítését az UTM-1 130 termékkel, valamint a több-rétegű, multi-domain virtualizált biztonságot nyújtó VSX-1-et. A Check Point Smart-1 biztonsági menedzsment berendezéscsalád is bővült – négy új tagja elsőként nyújt a vállalatok számára olyan bővíthető megoldást, amely tartalmazza a hálózati, az IPS és a végpont-biztonság menedzsmentet, miközben legfeljebb 12 terabites (TB) integrált tárhelyet biztosít. A Power-1 berendezéscsalád újabb öt taggal való kiegészítése a nagy teljesítményű, a nagyvállalatokra és az adatközpontokra jellemző igények kielégítését tűzte ki célul. A Power-1 11000 sorozat elsőként képes egyszerű és rugalmas teljesítménynövelésre, aminek köszönhetően a legjobb teljesítményt és a biztonsági fenyegetések elleni lehető legjobb védelmet kínálják a leginkább bővíthető módon.

Ugyancsak az év során mutatta be a Check Point az Endpoint Security R72-t, a vállalat áttörő jelentőségű termékét, az iparág első olyan végpont-biztonsági kliensét, amely egyetlen megoldásban kombinálja a magas szintű biztonságot és a könnyű használatot.

Kulcsszavak: Check Point +céginfo

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Buszos útdíjfizetés – az első időszak tanulságai

A legtöbb busz a legkevésbé szennyező kategóriába tartozik, a külföldi járművek az autópályákat használják, míg a hazai személyszállítók harmada inkább az olcsóbb útvonalakat választja és a legtöbb vállalkozás felismerte, hogy a használatarányos útdíjfizetés kényszerét minőségbiztosítási fejlesztésekre is lehet használni – ezek a legérdekesebb megállapítások az útdíjfizetés bevezetése óta eltelt időszakból.

2024. május 17. 17:30

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Új elnökségi tagokat választott a Magyar Marketing Szövetség

A szakma meghatározó szervezete, a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) május 15-én, a Haris Parkban szervezte tisztújító közgyűlését, amelyen a tagok kibővült, immár 18 tagú Elnökséget választottak, amelyben továbbra is a hazai marketing és kommunikációs szakma meghatározó döntéshozói, illetve szereplői kaptak helyet. 

2024. május 17. 09:54

Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja

A 2015-ben indult Startup Safari Budapest hazánk egyik legnagyobb startup konferenciájaként idén ismét megnyitja kapuit, június 11-én 12 helyszínen közel 100 előadással és interaktív programmal várja az érdeklődőket, melynek során számos hazai szakember mellett nemzetközi előadókkal élőben is lehet majd találkozni és kérdezni tőlük. Nemcsak üzleti, hanem mélyebb technológiai és innovációs témákkal foglalkozik az esemény, angol és magyar nyelven egyaránt.

2024. május 16. 19:47

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59