Virtuális konferenciával debütált az új Információtechnológiai Központ a Debreceni Egyetemen

forrás Prim Online, 2008. február 19. 12:02

Egyedülálló módon került átadásra a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok új Információtechnológiai Központja ma délelőtt. A nagyközönség számára virtuális sajtótájékoztató keretében mutatták be a központot, melynek létrejöttével a modern technológiai forradalommal lépést tartó szolgáltató egység kezdi meg működését az Egyetem téri campuson. A központ feladata lesz többek között a hamarosan Debrecenbe érkező szuperszámítógép elhelyezése és üzemeltetése is.

A modern infokommunikációs technológiák szervezeti egységesítésével, a különböző részterületek integrációjával jött létre a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (TEK) Információtechnológiai Központja, mely az egyetem korszerű informatikai rendszerén belül, azzal szoros egységben nyújtja szolgáltatásait. Az új Információtechnológiai Központ a TEK telefon-, internet-, szerver- és kábeltelevíziós hálózatát üzemelteti és fejleszti abban az épületrészben, ahol huzalozási központként az országos és a városi internet-, telefon- és televíziós kábelek futnak össze.

A TEK hálózati technikáját az elmúlt időszakban teljesen korszerűsítették, így a felújított oktatási épületekben és kollégiumokban a szobákhoz alapfelszereltségként tartozó internethozzáférés mellé az Információtechnológiai Központ egyéb szolgáltatásokat is képes bekapcsolni. Ennek köszönhetően például nemcsak televíziós műsorok érhetők el az interneten keresztül, hanem a hallgatók interaktív videó kapcsolatba is kerülhetnek egymással, vagy akár más városok kollégiumaiban lakó egyetemistáival is. A szélesebb palettájú, rugalmasan kialakított IT szolgáltatások lehetővé teszik továbbá a tanulás, oktatás, kutatás hatékonyságának növelését is. A TEK hallgatói, oktatói és alkalmazottai számára az Információtechnológiai Központban modern ügyfélszolgálati irodát is kialakítottak, ami tovább növeli az új infrastruktúra által biztosított szolgáltatás minőségét.

Az Egyetem Információtechnológiai Központjának további fontos feladata lesz a hamarosan Debrecenbe érkező szuperszámítógép elhelyezése és üzemeltetése, magyarázta dr. Pálinkás József, a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok elnöke a virtuális sajtótájékoztatón. A nemzetközi színvonalon kiépített erőforrásteremben már előkészítették a rendszer működéséhez szükséges speciális környezetet. A rendkívül nagy számítási teljesítményt nyújtó szuperszámítógép a kutatói munkán túl segítségére lehet például az informatikus, biológus, kémikus szakos hallgatóknak szimulációs programok futtatására, ugyanakkor terjedelmes lexikális anyagok elemzésénél akár a bölcsészek munkáját is jelentős mértékben megkönnyítheti, mutatott rá az előnyökre az elnök.

Kulcsszavak: oktatás felsőoktatás

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Újgenerációs, sajátmárkás készülékek a Telekomnál

A Telekom május 23-án piacra dobja az újgenerációs, saját márkás készülékeit, a T Phone 2 5G-t és T Phone 2 Pro 5G-t. A telefonok nagyobb teljesítményű processzorral, fejlett kamerarendszerrel és kiváló minőségű kijelzővel érkeznek, hogy optimalizált játék- és streaming-élményt nyújtsanak felhasználóiknak.

2024. május 14. 20:58

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36