Technológia Platformok - megjelent a nemzeti platform pályázat tervezete

forrás Prim Online, 2007. október 12. 10:02

Megjelent az NKTH nemzeti technológiai platformok alakítására felhívó pályázatának tervezete. Az IVSZ október 25-i Technológiai Platform konferenciája az erre való pályázást készíti elő infokommunikációs területen.

Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége 2007. október 25-én konferenciát szervez a magyar infokommunikációs iparág megerősítésére és hosszú távú fejlődésének elősegítésére. Ennek egyik fő eszközét az Európai Unióban egyre nagyobb jelentőséggel bíró Technológiai Platformok hazai létrehozása jelentheti. A konferencia célja az európai tapasztalatok és jó gyakorlatok megismerése és a magyar nemzeti technológiai platformok létrehozásának elősegítése.

Globális versenyben élünk. A globális régiók versenyeznek egymással. De versenyeznek egymással a nemzetek is. A versenyképesség forrása a folyamatos fejlődés és fejlesztés. Ez olyan erőforrásokat igényel, amelyet a legnagyobb cégek is csak összefogással tudnak biztosítani. Az Európai Technológiai Platformok és Nemzeti Technológiai Platformok a hosszútávú túlélés jegyében alakultak és a résztvevők stratégiai fejlesztési irányainak összehangolását, a prekompetitív fejlesztések közös megvalósítását tűzik ki célul.
 
A Technológiai Platform koncepció

A platform koncepció lényege, hogy az ipari szereplők összeállnak és definiálják, hogy mik az erősségeik, illetve összehangolják a fejlesztéseiket - létrehoznak egy "strategic research agenda"-t, egyfajta iparági stratégiát. Így képesek globálisan is versenyképesek maradni. Ez 3-4 éve indult EU-s szinten, illetve több helyen nemzeti szinten is. Egy-egy platformban ott van az iparág gyakorlatilag összes nagy szereplője, az egyetemek képviselői is és az KKV-k is. A nemzeti platformok is hasonlóak, de inkább a nemzeti "niche"-ekre koncentrálnak, hogy "feltegyék a térképre" az országukat a témában, és igen sikeresek pl. Spanyolországban, Lengyelországban, Szlovéniában. Míg az Európai Platformokban EU-s szinten meghatározó cégek vannak, addig a nemzeti platformokban a nemzeti szintű cégek a meghatározók.
 
A magyar Nemzeti Technológiai Platfomok létrehozásának célja, hogy tegyük fel Magyarországot is a globális térképre egy-egy kiválasztott fókuszterületen.
 
Mire jó ez?

     Cégek: hosszútávú tervezés lehetősége, több erőforrás, nagyobb visibility, információhoz jutás, hálózatok teremtése, erősebb szektorális lobbi
     Akadémia/egyetemek: könnyebb kapcsolódás ipari K+F-hez, forrásokhoz jutás lehetősége
     Kormányzat: stratégia alkotás, tisztább kép, hogy mit érdemes támogatni, fejleszteni, szűkös forrásokat hova kell koncentrálni
Az erősforrás téma fontos összetevője: a technológiai platformokban folyik a készülődés az FP7 pályázataira. A platform tagjai együtt szervezik a pályázati ötleteket, konzorciumokat, stb. - aki nem tud ezekről, lemarad, kimarad.
 
Kiknek szól a konferencia?

Elsősorban cégeknek. Olyan magyar informatikai és telekommunikációs cégeknek, valamint meghatározó ügyfeleleiknek, amelyek fontosnak tartják a hosszútávú fejlődésüket, és ezért tenni is hajlandóak. Akár összefogással is. Mert belátják, hogy egyedül nem elég erősek.
 
Másodsorban kutatóintézeteknek és egyetemeknek. Azoknak, akik készek együttműködni az iparággal a fejlődés érdelében.
 
A konferencia előadói sikeres Európai és Nemzeti Technológiai Platformok meghatározó képviselői, akik megosztják majd velünk tapasztalataikat.
 
A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött!

Bővebben a programról, regisztráció

Kulcsszavak: IVSZ konferencia

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Rakuten Viber visszatér a Formula E-be

A Rakuten Viber, a privát és biztonságos üzenetküldés és hívások globális vezetője örömmel jelenti be, hogy az ERT Formula E csapattal kötött új partnerség révén visszatér az ABB FIA Formula E World Championshipbe.

2024. május 11. 15:36

Copilot for Microsoft 365 már magyarul is

A Microsoft bejelentése szerint 16 újabb nyelvvel gyarapodott azon nyelvek száma, amelyeket a vállalat generatív mesterséges intelligenciára alapuló alkalmazása, a Copilot for Microsoft 365 támogat mind az üzleti, mind pedig az egyéni felhasználók esetében. A magyar is ezek között van.

2024. május 11. 13:43

Ilyen lesz az első, személyzet nélkül is működő magyar bolt

A tervek szerint már idén nyáron elindulnak az első távfelügyelt boltok Magyarországon. A technológia révén a hagyományos üzletek átalakítást követően személyzet jelenléte nélkül is nyitva tarthatnak, akár 24/7-es üzemmódban. 

2024. május 11. 12:01

A régiós pénzügyi vezetők harmada már teszteli a generatív AI megoldásokat

Közép-Európában már minden harmadik szervezetnek közvetlen tapasztalata van a generatív mesterséges intelligenciával, és mindössze a vállalatok négy százaléka várja passzívan, hogy a versenytársak tegyék meg az első lépést. A régióban négyből három pénzügyi vezető (73%) véli úgy, hogy az AI fontos a vállalatuk stratégiája szempontjából. A Deloitte legfrissebb CFO felmérése szerint a megkérdezett pénzügyi vezetők fele költségcsökkentést vár a mesterséges intelligencia bevezetésétől. 

2024. május 11. 10:22

360 fokos felmérést készített az IAB az influencerpiacról

Kik, milyen platformokon és hányan követnek ma influencereket? Mennyire tartják őket hitelesnek, és hányan vásárolnak terméket ajánlásaikra? Milyen típusai vannak az influencertartalmat fogyasztóknak? És a piaci szakemberek vajon mennyire látják hatékonynak az influenceres együttműködéseket?

2024. május 10. 20:41

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36