Már pályázhatnak a diákok a nemzetközi weboldalépítő versenyre

forrás Prim Online, 2007. október 1. 18:48

Az Oracle oktatási alapítványa (Oracle Education Foundation, OEF) a 9 és 19 év közötti diákok és tanáraik számára idén is kiírta a ThinkQuest nemzetközi versenyt, amelyben a csapatok bármilyen oktatással kapcsolatos webhely készítésére vonatkozó pályázataikkal indulhatnak. Az Oracle ez évben is nagy érdeklődésre számít, hiszen az előző tanévben is több mint 80 magyar – köztük nem egy többnemzetiségű, például szlovák-magyar – csapat adott le pályamunkát. A nemzetközi megmérettetésre 2008. április 2-ig adhatják be munkáikat a csapatok a világ bármely tájáról, így Magyarországról is.

A feladat a technológiai ismeretek bővítése mellett számos olyan, a 21. században nélkülözhetetlen képességet és készséget fejleszt, mint a csapatmunka, kritikus gondolkodás, önállóság és problémamegoldás. A résztvevők egyúttal publikáltan webes szerzőkké is válnak, hiszen munkáik a népszerű ThinkQuest Könyvtárban évente mintegy 30 millió érdeklődő számára válnak elérhetővé. A weboldalak tartalma tetszőleges lehet, a ThinkQuest 2007 nyertes csapatainak egyike például a veszélyeztetett állatokat állította munkájuk középpontjába. A 2007-es évben indult magyar csapatok is számos érdekes témát dolgoztak fel munkáikban, így például az egészséges táplálkozást, Napóleont, Magyarország történelmi épületeit és az űrturizmust.

A ThinkQuest 2008 nemzetközi versenyre beterjesztett pályázatokat szakpedagógusok értékelik ki. A jelentkezési határidő 2008. április 2., a csapatoknak így akár hét hónapjuk is lehet a pályamunkák összeállítására. A csapatok szabadon válogathatják össze tagjaikat, tehát nem elvárás, hogy egy oktatási intézményben tanuljanak. A verseny egyik kiemelt célja a közös munka ösztönzése, hiszen a weboldalépítésénél különböző területeken szerzett tapasztalatok és képességek összerakásából származik a legjobb eredmény. Így szükség van a tartalom előállításához az adott témában elmerülni tudó csapattagra, a programozáshoz értő résztvevőre, a megjelenés megtervezéséhez megfelelő esztétikai érzékkel rendelkező csapattagra, stb. A verseny nyelve az angol, így a nyelvismeret alapkövetelmény a csapattagokkal szemben.

A győzteseket az Oracle Education Foundation különféle díjakkal jutalmazza. Korcsoportonként a legjobb öt csapat notebookokat, illetve 1000 dolláros ösztöndíjat kap, a legjobb három team tagjai pedig az évenkénti san francisco-i ThinkQuest Live eseményre utazhatnak el.

A hazai részvevők között az Oracle külön versenyt hirdet, amelynek nyertesei közt szintén értékes díjakat (pl. webkamera, pendrive, mp3 lejátszó) sorsol ki. A győztesek a nyereményeket az Educatio oktatási kiállításon vehetik át, ahol egyben a pályaműveiket is megtekintheti a közönség.

A versenyre a csapatokat a vezetőjük nevezheti be a www.thinkquest.org honlapon az „Enroll Now” menü alatt.

További információk a részvétel iránt érdeklődő tanulók és tanáraik számára: Sulyok Myrtill (myrtill.sulyok@oracle.com)

Kulcsszavak: Oracle verseny Oracle-hu

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Először szerzett aranyérmet magyar csapat a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián

Az idén Szíria által rendezett Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpia (IIOT) világversenyt a miskolci Földes Ferenc Gimnázium diákjai nyerték meg a tíz résztvevő csapat közül. A világverseny előkészületeihez is jelentősen hozzájárult Magyarország, hiszen az idei versenyre kiválasztott feladatok kétharmadát magyarok állították össze.

2024. május 16. 09:55

A Vodafone országos hálózatfejlesztési programja újabb mérföldkőhöz érkezett

A Vodafone Magyarország hálózatfejlesztési stratégiájának részeként 2024 végéig országosan az állomások 40 százalékán végez kapacitásbővítést, ami a hívásminőséget és a letöltési sebességet is jelentősen javítja. A hálózatfejlesztési programnak köszönhetően többek között Debrecenben, Miskolcon, Veszprémben, Székesfehérváron és Nyíregyházán élvezhetik a szolgáltató ügyfelei a gyorsabb mobilinternetet. 

2024. május 15. 20:44

Digitális gyermekvédelmi konferenciát szervezett az NMHH és az ELTE

A szabályozás területén megindult fejlődés Európa és Magyarország számára is kiemelten fontos, csak ez teremti meg a lehetőséget a gyermekek szexuális kizsákmányolásának feltárásához, és teszi lehetővé, hogy a bántalmazás önkéntes bejelentése és a monitorozási kötelezettség közösen segítse a gyermekek védelmét az online térben. Többek között ez is elhangzott a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával, az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar által a gyermekek online bántalmazása elleni védekezésről szervezett konferencián.

2024. május 15. 19:31

Hozzuk ki a legtöbbet okostelefonunk hangzásából!

A hétköznapok elengedhetetlen részeként okostelefonunk egy kifejezetten kényelmes eszköz, amit számos dologra használhatunk. Akár csak telefonálunk, akár filmet vagy sorozatot nézünk, esetleg megbeszélésen veszünk részt vagy zenét hallgatunk, fontos, hogy a legjobb minőségű hangot kapjuk. A HONOR friss tippei ebben segítenek. 

2024. május 15. 16:10

A világ 600 legjobb fiatal egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem

Az 501–600. helyen szerepel a győri Széchenyi István Egyetem azon a ranglistán, amelyet a Times Higher Education (THE) május 14-én tett közzé a világ legjobb fiatal egyetemeiről. Az intézmény újabb sikere mögött erősödő kutatási teljesítménye, valamint szoros ipari és nemzetközi kapcsolatai állnak.

2024. május 15. 14:33

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38