Kétmilliárd bizalmas adat mások kezében

forrás Prim Online, 2007. március 20. 18:05
Amerikai tudósok átfogó kutatást végeztek az adatvesztés témakörében, és arra a következtetésre jutottak, hogy az elmúlt évtizedek alatt közel kétmilliárd bizalmas információ került illetéktelen kezekbe.
A washingtoni egyetem tudósai több száz 1980 és 2006 közötti esetet vizsgáltak meg tanulmányuk elkészítéséhez, és megállapították, hogy ezen időszak alatt az Egyesült Államokban hozzávetőlegesen 1.9 milliárd titkos adat került mások kezébe, a kutatók pedig azt jósolják, hogy év végéig két milliárdra fog nőni ez a szám. A legszörnyűbb azonban az, hogy a 2005-2006-os esztendőkben több bizalmas információ tűnt el, mint az azt megelőző 25 évben összesen. A szakemberek azonban nem feltétlenül a hackereket teszik felelőssé az adatvesztésekért, hanem magukat a felelőtlen áldozatokat. Az esetek szinte kétharmadában nem a kívülről érkező támadás az igazi oka az információ elvesztésének, hanem az, hogy a felhasználók nem teszik meg a szükséges biztonsági óvintézkedéseket, legyen szó a szóban forgó fájlok le nem kódolásáról vagy az adathordozók őrizetlenül hagyásáról. Számtalanszor előfordult már, hogy véletlenül kerültek ki a webre titkos információk, de a merevlemezek eltűnése (ellopása) is rendszeres az Egyesült Államokban.

A tanulmány készítői a jelentés végén felszólítják a felhasználókat, hogy körültekintőbben bánjanak a bizalmas információkkal, és ha ezt megteszik, akkor minden bizonnyal jóval kevesebb adatvesztéssel kell majd számolnunk a jövőben.

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36