Nem védi maradéktalanul a Vistát a Microsoft antivírus-szoftvere

Milkovits Gábor, 2007. február 7. 20:23
A brit Virus Bulletin szoftverbiztonsági weboldal munkatársai más szakemberek segítségével 15, a Windows Vistához kifejlesztett vállalati antivírus szoftvert teszteltek, és az eredmények szerint 4, köztük a Microsoft LiveOneCare sem működik megfelelően.
A próba során olyan vírusokat kellett megtalálniuk a szoftvereknek, amelyek mostanában gyakoriak az interneten, emellett pedig nem szabadott más tesztkódokat vírusként azonosítaniuk. A tesztelésen négy termék, a Microsoft Live OneCare 1.5; a McAfee VirusScan Enterprise version 8.1i; a G DATA AntiVirusKit 2007 v17.0.6353; és a Norman VirusControl v5.90 nem felelt meg maradéktalanul a feltételeknek. A többi 11 termék, köztük a CA, a Fortinet, az F-Secure, a Kaspersky, a Sophos és a Symantec víruskeresői jól teljesítettek. John Hawes, a Virus Bulletin műszaki munkatársa hangsúlyozta, hogy a Vista kibocsátási időpontjának többszöri halasztása elegendő időt kellett volna, hogy biztosítson az antivírus szoftverek tökéletesítéséhez, így egyszerre meglepő és kiábrándító a négy termék fennakadása a rostán. A Windows Vista egyébként már több mint két hónapja hozzáférhető a vállalati ügyfelek számára.

A Microsoft illetékese a ZDNet-nek azt nyilatkozta, hogy alaposan megvizsgálják majd a tesztelés módszereit és eredményeit, egyúttal pedig mindent megtesznek a Windows LiveOneCare tökéletesítése érdekében. A McAfee részéről ugyanakkor annak tulajdonítják a számukra kedvezőtlen eredményt, hogy szerintük a Virus Bulletin antivírus szoftverüknek nem a legfrissebb verzióját tesztelte. Éppen ezért, a közeljövőben szeretnék közzétenni a legújabb változat saját teszteredményeit.
Kulcsszavak: security Windows Vista

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

K&H: 5 aranyszabály a telefonos csalók kiszűrésére

Elszaporodtak a banki ügyfelek jóhiszeműségét kihasználó csalások. Az e-mailben történő adathalász támadások mellett egyre gyakoribbak a csaló telefonhívások. Ezek közös jellemzője, hogy pszichológiai nyomásgyakorlással próbálják az áldozatokat rábírni arra, hogy kiadják banki adataikat, amelyek birtokában aztán szabaddá válik az út a pénzükhöz is.

2024. június 7. 15:42

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Marad-e az AI homály a vállalkozások körében?

2024. június 3. 13:02

Az Everguest szoftvere felforgatja a turizmus állóvizét

2024. május 27. 17:30

Minden második magyar internetező volt már áldozata kibertámadásnak

2024. május 22. 14:37

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47