EU kontra Microsoft: csökkent értékű operációs rendszer?

Kiss Ádám Zoltán, 2003. november 13. 22:45
A háromnapos meghallgatásról kiszivárgott hírek szerint a Microsoft azzal szeretné leszerelni az EU kérését, miszerint távolítsák el a Media Playert az operációs rendszerekből, hogy ezáltal az EU polgárai csökkent értékű szoftvert kapnának.
Mint ismeretes, az USA a legutóbbi elnökválasztás után hirtelen elállt a korábban indított Microsoft-pertől, ám az EU kijelentette, hogy ez őket nem befolyásolja saját döntésük meghozatalában. A megkérdőjelezhető piaci magatartás mellett az egyik legkézzelfoghatóbb aggály az, hogy a Microsoft a Windows operációs rendszerekbe beépítve kínálja Media Playerét. A szoftvergyártó mostani védekezése azonban nagyon az egyik pólusba tolja el a kérdést. Az alternatív médialejátszók szerint nem a Windows Media Player megléte a gond, hanem az, hogy a programot együtt adják az operációs rendszerrel, és ráadásul a 9-es változattól fogva eltávolíthatatlan. A kisebb fejlesztők, valamint a RealPlayer és a QuickTime készítői szerint a cél a Windows formátum túlsúlyának kivívása a médiatartalomban. A lehetséges megoldás azonban nem csak a teljes eltüntetés vagy a jelenlegi állapot fenntartása lehet. Elképzelhető például a szoftver külön installálólemezen történő szállítása vagy a letörölhetőség biztosítása is.

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Buszos útdíjfizetés – az első időszak tanulságai

A legtöbb busz a legkevésbé szennyező kategóriába tartozik, a külföldi járművek az autópályákat használják, míg a hazai személyszállítók harmada inkább az olcsóbb útvonalakat választja és a legtöbb vállalkozás felismerte, hogy a használatarányos útdíjfizetés kényszerét minőségbiztosítási fejlesztésekre is lehet használni – ezek a legérdekesebb megállapítások az útdíjfizetés bevezetése óta eltelt időszakból.

2024. május 17. 17:30

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59