Informatikai bizottság előtt: NHIT, elektronikus kereskedelem, adótörvény

Kovács Attila, 2003. szeptember 30. 18:37

Az Országgyűlés Informatikai és Távközlési Bizottsága szeptember 30-án
délután tartott soron következő ülésén Rogán Antal elnök vezetésével
meghallgatta a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács 2002. évi
beszámolóját, megvitatta a az adózás rendjéről szóló törvényjavaslatot,
illetve az elektronikus kereskedelmi szolgáltatásokkal kapcsolatos
törvényjavaslat módosítására tett javaslatot, továbbá kapcsolódó
módosító javaslatokról döntött az elektronikus cégeljárásról és a
cégiratok elektronikus úton történő megismeréséről szóló
törvényjavaslattal kapcsolatban.
Simonyi Ernő, az NHIT elnöke a bizottság tagjainak átadott, összehasonlító elemzésekkel és ábrákkal gazdagon illusztrált összefoglaló anyagot kiegészítve megjegyezte, hogy mielőtt a szakma egyfajta szociológiai szemléletbe csúszna át, a rendelkezésre bocsátott – sok esetben máshol nem elérhető – anyagok a versenyképességi paramétereinket sokoldalúan mutatják. Az NHIT a múlt év során mind a korábbi kormány kancellária miniszterével, mind új munkaadójával, az NHIT-nek stratégiai szövetséget ajánló Kovács Kálmán IHM-miniszterrel kitűnő munkakapcsolatot ápolt; a kapcsolat ma is bizalmi és folyamatos. Rogán Antal a bizottság nevében az Elektronikus Hírközlési Törvény (EHT) hatásmechanizmusának tanulmányozásában kért a jövőben segítséget a tanácstól.

Az adózás rendjéről szóló törvényjavaslat vitájában az elektronikus adóbevallás módosításáról volt szó. A javaslat szerint önkéntes körben valósulhat meg 2005 január 1-jétől az új adóbevallás, amelyben részben az elektronikus aláírás mellett, pénzhiány miatt ,a PIN-kódos bevallásra kívánnak áttérni. A csak elektronikus aláírásos rendszer bővítésére a többletigény 5 milliárd forint lenne, a javaslattevő (APEH) által ajánlott rendszer szerinte 1 milliárd forintból megvalósítható. A törvényjavaslatban foglaltak elfogadhatók, a Fidesz azonban jelezte, az elektronikus aláírás „perspektíva nélkülivé tétele" ellen módosító indítvánnyal fognak jelentkezni.

Az elektronikus kereskedelmi szolgáltatásokról szóló törvényjavaslatot minden frakció vitára alkalmasnak találta, az MDF és a Fidesz néhány módosítást jelzett, Rogán Antal pedig örömét fejezte ki, hogy mint mondta, az Informatikai bizottság hatására finomodott a törvény hatálya, és a javaslat semmiféle tartalomszabályozási kitételt nem tartalmaz. Végül a bizottság egyhangúan általános vitára alkalmasnak találta a törvényjavaslatot.
Kulcsszavak: NHIT jog e-commerce OITB

Három új 3D nyomtató és több ráadás a FreeDee standján

A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

2024. május 6. 14:51

Érettségi-para szülőként? HR szakértői tippek következnek!

Elindult a 2024-es érettségi szezon: országszerte 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700 középiskolás érettségizik. Ez az időszak legalább olyan megterhelő és kihívásokkal teli a szülők számára, mint a diákoknak, hiszen a gyermekük jövőjéről van szó, és az érettségin nyújtott teljesítményen sok múlhat. Rengeteg a kérdés: felveszik a gyermeküket a kívánt szakra? Mi lesz, ha nem nyer felvételt, vagy meggondolja magát időközben és egy másik irányba szeretne menni? Egyáltalán mi történik, ha mégsem úgy alakul minden, ahogyan azt a gyermek és a szülő eltervezte? Most ezekre az eshetőségekre hívja fel a figyelmet és ad néhány szakértői tippet a Mind-Diák Szövetkezet vezetője, Göbl Róbert.

2024. május 6. 13:14

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Új készülékeket mutat be a FreeDee az Ipar Napjain

A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

2024. május 6. 11:16

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55