Áttörés jelentő Grid szakmai nap

Kovács Attila, 2003. szeptember 25. 17:29

Szeptember 24-én az MTA SZTAKI-ban előadásokkal és bemutatókkal egybekötött Grid technológiai szakmai napot tartottak.
Az MGKK (Magyar Grid Kompetencia Központ) által szervezett eseményen a magyarországi Grid-fejlesztők bemutatták elért eredményeiket, illetve élőben tudták prezentálni a működő Grid hálózatot. Hanák Péter (Oktatási Minisztérium) köszöntőjét követően Wolfgang Boch, az EU Bizottság nevében az Európai Információs Társadalom Technológia (IST) Grid kutató központot mutatta be.

Ezután Stefán Péter (NIIFI) a magyar KlaszterGrid infrastruktúra céljairól és eredményeiről beszélt, majd Kacsuk Péter (SZTAKI és NIIFI) a magyar SzuperGrid Projekt eredményeiről adott számot. A következő előadó Juhász Zoltán volt a Veszprémi Egyetemről, aki a dinamikus, szolgáltatásközpontú JuniGrid környezetről szólt. Debreczeni Gergely (RMKI) azt a Grid-telepítést ismertette, amelyet a KFKI RMKI-nél végeztek.

A házigazda részéről Lovas Robert (MTA SZTAKI Párhuzamos és Elosztott Rendszerek Laboratórium) mutatta be a P-GRADE fejlesztőeszközt, ami egyedülálló módon magas szintű és egységes támogatást nyújt Grid alkalmazások fejlesztéséhez, megfigyeléséhez és futtatásához.

Délután három Grid hálózati fejlesztés demonstrációjára (KlaszterGrid, SzuperGrid és JiniGrid) került sor.

A szakmai nap jelentőségét elemezve kiemelhető: először fordult elő, hogy a hazai Grid fejlesztő csoportok mindegyike bemutatta a nagyközönségnek eredményeit, sőt azokat működő Griden élőben is prezentálta.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hannover Messe 2024: A Bosch fenntartható megoldásokat mutatott be

Az ipari gyártás minden gazdaság motorja, a gyártóknak azonban egy jelentős kihívásra is kell megoldást találniuk: a klímaváltozás miatt a gyáraknak fenntarthatóvá kell válniuk és kímélni kell az erőforrásokat. A Bosch, a gyártási és ipari megoldások egyik vezető szállítója, a gyárautomatizáláshoz, a hidrogéngazdasághoz, a digitalizációhoz és a mesterséges intelligenciához (MI) kapcsolódó megoldások széles portfóliójával segíti az ipari vállalatokat a zöld átalakulás megvalósításában.

2024. május 4. 17:02

A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) első és egyetlen magyar egyetemként írt alá hosszú távú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1%-ába tartozik.  Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, és a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka lehet. A megállapodás alapján a METU jogosult használni a logója részeként a „powered by Arizona State University” megnevezést.

2024. május 4. 10:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55