Ezek a legmenőbb IT ismeretek

forrás: Prím Online, 2024. március 16. 10:24

Az IT szakemberek számára a mesterséges intelligencia és a különböző programnyelvek elsajátítása csupán a szakmai fejlődés egyik oldala. Emellett olyan ismeretek elsajátítására is szükség van, mint az agilis fejlesztés, a projektben gondolkodás vagy a hatékony kommunikáció. A K&H ezért is indít start IT kihívást pályakezdő vagy épp fejlődni vágyó informatikus csapatok számára, hogy pénzügyi és beyond banking projekteken keresztül megismerhessék ezeket a képességeket, és akár saját fejlesztésüket is megvalósíthassák. 

Az informatika területén a gyakorlatban eltöltött évek száma helyett egyre inkább a tényleges szakértelemre és az egyéb képességekre, úgynevezett soft skillekre, mint például az agilis fejlesztési módszer, helyeződik át a hangsúly. A brit DevSkiller IT HR cég felmérése alapján jelenleg a három legnépszerűbb programozási nyelv a Java, a JavaScript és az SQL, míg a leggyorsabban növekvő igény a Scala, a Blockchain és a React Native felé mutatkozik. A különböző vezetői, kommunikációs, fejlesztői és innovációs képességekkel azonban egy szenior IT szakember akár 120 szakismeretet is elsajátít a junior szintre jellemző 39-es vagy a tapasztaltabb kollégáknál jellemző 89-hez képest.

 

 

„Egy jólképzett szakembernek a technológiák széles spektrumát le kell fedni ahhoz, hogy lépést tartson ezzel a talán leggyorsabban fejlődő iparággal. Sőt, a tapasztalataink azt mutatják, hogy nem elég csupán ismerni az adott programnyelvet, hanem az a fontos, hogy az egyes technológiai területeken – lehet az éppen a Python, DevOps, Cybersec vagy mesterséges intelligencia – milyen mélységű ismerettel és tapasztalattal bír egy kolléga” – hangsúlyozta a 2023 Év ICT menedzserének választott Ozorai Dénes K&H IT vezető. „Sőt, mi több, a legkeresettebb IT tudást a technikai hozzáértés és az olyan soft skillek, mint a problémamegoldás, a hatékony kommunikáció, a projektmenedzsment és természetesen az angol nyelvtudás, ötvözete jelenti” – tette hozzá. 

 

Céges környezetben tanulni 

 

Jogosan merül fel a dilemma, hogy hogyan lehet mindezt elsajátítani, pályakezdőként hogyan rúghatnak labdába azok a tehetséges fiatalok, akik érdeklődnek az új technológiák iránt, és részesei akarnak lenni a gyorsan pörgő, innovatív céges környezetnek. Számukra nyit most lehetőséget a start it @K&H új programja, a start IT kihívás, aminek lényege, hogy egy féléves projektmunka keretében olyan gyakorlati tudást és képességeket tudnak magukévá tenni és startupperként kipróbálni magukat a jelentkező csapatok, amelyekkel sokkal hatékonyabban és gyorsabban tudnak fejlődni vagy akár saját projektjüket tesztelni. A K&H IT mentorok támogatásával lehetőséget kapnak arra, hogy egy számukra előkészített valós piaci – akár pénzügyi, akár ún. beyond banking – problémán együtt dolgozzanak a tapasztalt szakemberekkel, eredményeiket pedig egyenesen a vezetőségnek prezentálhatják majd. A start IT kihívás @K&H március 31-ig várja a jelentkezőket itt

Kulcsszavak: IT informatika

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

100 éves a kismegszakító, amely lehetővé teszi az energetikai átállást

Az ABB-nek a maga nemében első kismegszakítója (Miniature Circuit Breaker/MCB) már 100 éve biztosítja az elektromos áramkörök védelmét, és a jövő fenntarthatósági igényeihez igazodva napjainkban is tovább fejlődik. Mivel az összes tűzeset közel egynegyede lakóépületekben keletkezik, ezért kijelenthető, hogy a kismegszakítók az otthonok biztonságossá tételével forradalmasította az életmódunkat, sőt megteremtette az elektromos biztonságot az egész társadalom számára, a vasúti infrastruktúrától kezdve a gyárakon, a kereskedelmi épületeken át, az adatközpontokig.

2024. május 6. 16:29

Három új 3D nyomtató és több ráadás a FreeDee standján

A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

2024. május 6. 14:51

Érettségi-para szülőként? HR szakértői tippek következnek!

Elindult a 2024-es érettségi szezon: országszerte 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700 középiskolás érettségizik. Ez az időszak legalább olyan megterhelő és kihívásokkal teli a szülők számára, mint a diákoknak, hiszen a gyermekük jövőjéről van szó, és az érettségin nyújtott teljesítményen sok múlhat. Rengeteg a kérdés: felveszik a gyermeküket a kívánt szakra? Mi lesz, ha nem nyer felvételt, vagy meggondolja magát időközben és egy másik irányba szeretne menni? Egyáltalán mi történik, ha mégsem úgy alakul minden, ahogyan azt a gyermek és a szülő eltervezte? Most ezekre az eshetőségekre hívja fel a figyelmet és ad néhány szakértői tippet a Mind-Diák Szövetkezet vezetője, Göbl Róbert.

2024. május 6. 13:14

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55