Konferencia és verseny Budapesten

forrás: Prím Online, 2024. február 5. 11:31

Újgenerációs vállalkozók, fiatal üzleti innovátorok, valamint az egyetemi, és üzleti szereplők részvételével kerül megrendezésre február 15-én a Youth & University Entrepreneurship Day.

 

Most indítottál vállalkozást, vagy már javában építed a cégedet, mindezt hallgatóként - akkor a Global Student Entrepreneur Awards Hungary versenysorozata neked szól. Idén negyedik alkalommal keresik a jövő fiatal vállalkozóit, feltörekvő üzleti innovátorait, akik most egy egész napos szakmai eseményen is részt vehetnek február 15-én.

 

A Tech In The City és partnerei által szervezett nemzetközi versenysorozat hazai döntője, ezúttal egy egész napos konferencia keretében kerül megrendezésre, ahol a vállalkozói karrier útról, innovációról, az egyetemek szerepéről, és a hazai és régiós startup ökoszisztémáról is szó lesz. A február 15-i Youth & University Entrepreneurship Day egy remek alkalom a fiatal innovátorok, újgenerációs vállalkozók, valamint az üzleti és akadémiai élet szereplői számára, hogy találkozzanak, és megosszák egymással, és a közönséggel meglátásaikat, ötleteiket, és reflektáljanak a jelen és jövő kihívásaira. Milyen tudásra van szüksége napjaink fiatal vállalkozóinak, hogy helytálljanak? Milyen kihívásokkal kell szembenéznie egy startup vállalkozást építő csapatnak?

 

 

A versenyre, olyan fiatal vállalkozók jelentkezését várják, akik felsőfokú tanulmányaik mellett aktívan építik vállalkozásukat, cégüket. A Global Student Entrepreneur Awards verseny hazai fordulóján neves szakértők, befektetők, leendő mentorok, és potenciális üzleti partnerek előtt van lehetőség pitchelni. A GSEA Hungary hallgató vállalkozóknak szóló üzleti versenyére február 10-ig lehet jelentkezni az alábbi linken keresztül.

 

A Youth & University Entrepreneurship Day azoknak is szól, akik tervezik saját vállalkozás elindítását, vagy csak érdeklődnek a legaktuálisabb trendek, technológiai innovációk, és a hazai startup ökoszisztéma iránt. Az eseményen résztvevők a régiós, és hazai startup, innovációs, vállalkozói, és egyetemi ökoszisztéma legrelevánsabb témáiba nyerhetnek betekintést, mindemellett pedig a GSEA Hungary döntősei is pitchelnek. Jegyvásárlás, és további információ az alábbi oldalon. Az esemény nyelve angol.

 

A Tech In The City az együttműködés, a közösségek, valamint a tudásmegosztás elkötelezett támogatójaként az iparágakon, és szektorokon átívelő kollaboráció előmozdításáért dolgozik. A világ élvonalába tartozó üzleti, innovációs és startup hub-okkal, szervezetekkel működnek együtt annak érdekében, hogy segítsék a hazai innovációs, technológiai, és startup szektort.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55