A Magyar Innovációs Szövetség megtartotta közgyűlését

forrás: Prím Online, 2023. május 24. 20:27

A Magyar Innovációs Szövetség 34. alkalommal hívta össze közgyűlését, mely egyúttal tisztújítással is járt. Tagszervezetei elfogadták a 2022. évről szóló beszámolót, majd új elnökséget választottak. Az esemény szakmai vendége Lantos Csaba, energiaügyi miniszter volt, aki fontos üzenetekkel és érdekes gondolatokkal gazdagította a rendezvényt. A Magyar Innovációs Szövetség 2022. évi Média Díjában az Innovátor c. ismeretterjesztő magazinműsor részesült, ami a TV2-n fut.

2023. május 23-án került sor Budapesten, a Hotel Aquincumban a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) 2022. évet záró, tisztújító közgyűlésére. A közgyűlésen Dr. Pakucs Jánosnak, a jelölőbizottság elnökének előterjesztése után elnöknek Dr. Szabó Gábort, az ELI ügyvezetőjét, a Szegedi Tudományegyetem kutató professzorát, általános elnökhelyettesnek Dr. Greiner Istvánt, a Richter K+F igazgatóját választották meg. Megválasztottak további hat új alelnököt és hat új elnökségi tagot. Ezt követően elfogadták a Szövetség 2022. évi szakmai és gazdasági beszámolóját.

 

 

Lantos Csaba, mint meghívott vendég előadásában kiemelte, hogy új jövőképre van szükség az energetikában, számottevően csökkentenünk kell az energiafüggőségünket, meg kell változtatni az energiatermelés és -beszerzés szerkezetét. A folyamatban lévő átrendeződésben érdemes kiaknázni a kiváló infrastrukturális adottságokat, stratégiai előnyöket. A hazai energetikát a nukleáris és naperőművi források mellett a belföldi gázkitermelés, a geotermia és a biogáz állíthatja még több lábra. Az Energiaügyi Minisztérium az energiadiverzifikáció előmozdítása érdekében figyelmet szentel az újszerű, innovatív technológiáknak, a többi között a tisztaszén és a hidrogén hasznosításának, vagy az akkumulátorok elterjedésének is.

 

 

A Magyar Innovációs Szövetség 2022. évi Média Díját az Innovátor c. ismeretterjesztő magazinműsor nyerte el, ami a TV2-n fut. A díjat Tóth Gergely főszerkesztő vette át Dr. Szabó Gábor, MISZ elnöktől és Dr. Pakucs János, tiszteletbeli elnöktől. 

 

 

Az Innovátor című magazinműsor magyar kutatók fejlesztéseit, mérnöki bravúrokat, vállalkozások érdekesebbnél-érdekesebb innovációit, műszaki megoldásait mutatja be, mindezt közérthető módon.  A díjat az elmúlt években kifejtett kimagasló riporteri, szerkesztői szakmai teljesítményéért kapják, melyet a magyar tudományos műszaki kutatás-fejlesztés, valamint innovációs eredményeinek, törekvéseinek és problémáinak bemutatásával értek el. A Magyar Innovációs Szövetség elnöke szerint a TV2 Innovátor egy kivételes példa arra, hogy a média hogyan játszhat szerepet az innováció terjesztésében és a társadalom tudatosságának növelésében. Az Innovátor műsor a nézők számára könnyen érthető módon mutatja be az innovációk világát, és inspirálja őket arra, hogy új ötletekkel és megoldásokkal járuljanak hozzá a társadalom fejlődéséhez. 

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55