Az ABB robotjai növelik az automatizálás részarányát a napenergia-iparban

forrás: Prím Online, 2021. június 10. 09:55

Az ABB robotjai segítségével a fenntartható szolártechnológia fejlesztésével foglalkozó svéd Absolicon 6 percenként tud legyártani egy napkollektort, így technológiája költséghatékony alternatívát nyújt a hagyományos fűtéstechnológiával szemben. 

A fenntartható társadalomra való áttérés és az erőforrások megőrzése érdekében a napkollektorok gyártásának precíznek, nagy hatékonyságúnak és költséghatékonynak kell lennie. Ennek elérésére az Absolicon és az ABB kifejlesztette a világ egyetlen, teljes körű megoldását a koncentrált napkollektorok tömeggyártására az Absolicon svédországi Härnösandban lévő gyárában.   

 

Az automatizálás mértékének emelése jelentősen növelte a termelékenységet. Az Absolicon robotizált gyártósorán jelenleg az ABB két robotját alkalmazzák. Szemben a korábban alkalmazott kézi gyártási módszerekkel, amelyekkel naponta három napkollektort tudtak készíteni, a robotizált gyártósoron hat percenként készül el egy napkollektor.   

 

„Az automatizált gyártási folyamat kidolgozása nagy lökést ad a globális üzleti tevékenységünknek, mivel radikálisan csökkenti a napkollektorok árát, miközben azokat folyamatosan magas minőségi követelmények szerint tudjuk gyártani.  Az ABB robotjaival elérhető termelékenység eredményeként a napenergiát most először tudjuk árban versenyképessé tenni a hagyományos ipari fűtéssel,” – nyilatkozta Joakim Byström, az Absolicon vezérigazgatója. „Az új, automatizált gyártósorunkon hat perc szükséges egy komplett napkollektor előállításához, így a továbbra is a munkaigényes kézi gyártási folyamatra építő versenytársainkhoz képest kedvezőbb helyzetben vagyunk, mivel a gyártási folyamathoz már csak öt dolgozót és két robotot alkalmazunk, a szükséges alkatrészek számát pedig a töredékére csökkentettük.”    

 

 

Az Absolicon 20 éve foglalkozik fenntartható szolártechnológia fejlesztésével. A vállalat a kategóriájában a legjobb hatásfokot kínáló parabolikus napkollektorokat gyártja, amelyekkel hőt és maximum 160 fokra hevített gőzt lehet előállítani az ipari vállalatok és távfűtőhálózatok számára.       

 

 „Örülünk, hogy az ABB robotikai megoldásaival az Absolicon javítani tudja a gyártósorának a termelékenységét, a költséghatékonyságát és a termék minőségét, ami lehetővé teszi számukra, hogy versenyképes áron hozzanak forgalomba megújuló energetikai terméket,” – mondta Sami Atiya az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás üzletágának vezetője. „A robotikai megoldásaink, amelyek segítségével az Absoliconnál a gyártás sebességét a napi három kollektorról a hat percenként egy napkollektorra sikerült növelni, kulcsszerepet játszanak a fenntartható technológia globális elterjedésének felgyorsításában, biztosítva, hogy az Absolicon gyártási partnerei képesek legyenek magas minőségi követelményeknek megfelelő napkollektorokat gyártani világszerte.”    

 

„A célunk az, hogy lehetővé tegyük a napkollektorok költséghatékony tömeggyártását az egész világon, és közvetlenül a napsugárzásból állítsunk elő hőenergiát,” – tette hozzá Byström. „Az ABB-vel az automatizált gyártási folyamat kidolgozására irányuló közös munkánk kulcstényezőnek számít a távoli célkitűzésünk elérésében, egyben az ABB globális szervizhálózata nagyon értékes erőforrást jelent majd az új ügyfeleink számára, ahogy világszerte bevezetjük a piacra az automatizált gyártósorunkat.”   

 

A projekt következő fázisában komplett robotizált gyártósorokat szállítanak a világszerte működő gyártópartnereknek. Az ABB és az Absolicon abban is megállapodott, hogy a jövőben együttműködnek a robotizált gyártósor fejlesztése, globális értékesítése és piaci bevezetése terén is.   

     

Az első gyártósort már le is szállították az egyik kínai partner számára. A robotizált gyártósorok beszerzésére vonatkozó keretszerződést már több országban, különféle vállalatokkal sikerült megkötni. E szerződések szerint az ABB szállítja majd a robotokat a gyártósorokhoz.   

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Térítésmentesen tanulhatnak nyelvet a tanárok

A hétköznapi élet során egyre több olyan impulzussal találkozunk, ami idegen nyelvhez kötött. Így vannak ezzel a pedagógusok is, akiknek a kezében páratlan lehetőség van: azok a tanárok ugyanis, akik még nem beszélnek angolul vagy németül, vagy esetleg magasabb szintre emelnék a nyelvtudásukat, esetleg csak gyakorolnák a kiejtésüket, bővítenék a  szókincsüket, térítésmentes nyelvtanulási lehetőséget tudhatnak magukénak. A KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modulja (IFM) ugyanis térítésmentes lehetőséget biztosít minderre a pedagógusoknak is, akik közül már több ezren használják a felületet.

2024. március 29. 13:30

Idén is a „Bajnokok" között a Schneider Electric

Zsinórban az ötödik évben kapott „Champion", vagyis „Bajnok" minősítést a Schneider Electric a Canalys kutatócég „Titans Channel Leadership Matrix" elemzésében. A vállalat az értékesítési csatornái folyamatos fejlesztése iránti elkötelezettségével, valamint a bevezetett programokkal és a partnereit támogató eszközökkel érdemelte ki az elismerést.

2024. március 29. 10:48

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05