Szingapúrban az ABB robotjai gyorsítják a COVID-19 tesztek végrehajtását

forrás: Prím Online, 2020. október 25. 09:46

Szingapúr komoly erőfeszítéseket tesz a COVID-19 tesztek végrehajtásához szükséges kapacitásainak egész országra kiterjedő növelése érdekében. Ennek részeként az ABB nagy pontosságú robotjait telepítették a Rapid Automated Volume Enhancer (RAVE) elnevezésű új automatizált laboratóriumi rendszeren belül. 

A rendszer a minták feldolgozásához általában szükséges, eddig kétkezi munkát igénylő műveleteket automatizálja. A két munkába állított RAVE-rendszer és a kapcsolódó berendezések napi közel 4.000 leadott mintát képesek feldolgozni, ami csúcsteljesítménynek számít az iparágon belül. A RAVE-rendszer a laboratóriumi dolgozók tesztanyaggal összefüggő szennyeződésének és fertőződésének kockázatát is csökkenti. 

 

Az innováció az Agency for Science, Technology and Research (A*STAR) ügynökséghez tartozó Advanced Remanufacturing and Technology Centre (ARTC) és a Singapore Institute of Manufacturing Technology (SIMTech), valamint az A*STAR által üzemeltetett országos platform, a Diagnostics Development (DxD) Hub közös fejlesztésében valósult meg. 

 

 

Az ABB által leszállított négy darab IRB 910 SCARA egységet és a mellette nyújtott szimulációs és programozási támogatást a kísérleti tesztcellában használták fel. A RAVE átadására 2020 júliusában került sor, és azóta az ABB újabb 14 robotegység szállítására kapott megrendelést. 

 

„Megtiszteltetés számunkra, hogy az iparági szinten piacvezető robottechnológiánk és a fejlesztésbe bevont ügynökségek mérnöki és orvosbiológiai ismereteinek összekapcsolásával Szingapúr egészségügyi ökoszisztémájába bekapcsolódva részt vehetünk ennek a sürgető kihívásnak a leküzdésében” – mondta Sami Atiya, az ABB Robotics & Discrete Automation elnöke. „A kulcsfontosságú laboratóriumi eljárások automatizálásával közösen fejlesztjük Szingapúr tesztkapacitását. Az általunk szállított robotok egy sor állandóan ismétlődő veszélyes rutinfeladat kiváltásával javítják a laboratóriumokban dolgozók munkakörülményeit, továbbá csökkentik az esetleges szennyeződésből és a munkatársak kimerültségéből fakadó kockázatokat” – tette még hozzá.  

 

 

Az ABB RobotStudio szimulációs szoftverének segítségével valósult meg a robotok virtuális 3D környezetben történő telepítése, szimulációja és tesztelése.  Ez tette lehetővé a projekt sikeres megvalósítását és gyors felfuttatását, mégpedig anélkül, hogy ehhez komolyabb mértékben meg kellett volna változtatni, vagy át kellett volna alakítani a laboratóriumi környezetet.  

 

„Az állami és a magánszektor közötti partnerség kulcsfontosságú szerepet tölt be a fejlett gyártástechnológiák kidolgozásában és gyors bevezetésében. Az A*STAR, az ABB és az ökoszisztémába bekapcsolódó többi partner együttműködése jó példa arra, hogy közös erővel mi mindent tudunk elérni a robotika és az automatizálás terén, mellyel most Szingapúr tesztkapacitását sikerült felfuttatnunk a COVID-19 világjárvány fenyegetései közepette” – mondta Dr. David Low, az ARTC vezérigazgatója. 

 

Az ABB más módon is támogatja az egészségügyi intézményeket, ezen belül a kórházakat: a milánói Politechnikai Egyetemen például jelenleg is zajlanak azok a kutatások, melyek az ABB YuMi elnevezésű együttműködő robotjának lehetséges alkalmazását vizsgálják a szerológiai koronavírus-tesztek végrehajtásában. A technológia kiépítése esetén YuMi a tesztek végrehajtásához szükséges műveletek akár 77%-át is képes elvégezni, és óránként 450 mintát tud kielemezni.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05