VR-filmekkel jön a 16. Verzió Filmfesztivál

forrás: Prím Online, 2019. november 4. 13:36

A Verzió Filmfesztivál idén novemberben 16. alkalommal hozza el Budapestre és 5 vidéki városba a legkiválóbb emberi jogi témájú dokumentumfilmeket, és Magyarországon elsőként VR-filmes válogatással várja a nézőket november 13. és 16. között.

November 12-én indul az egyetlen hazai emberi jogi tematikájú dokumentumfilmes fesztivál, melyet idén 16. alkalommal rendeznek meg. Az elsőként a Verzió Filmfesztiválon látható Vektor VR-szekciónak a Trafó Kortárs Művészetek Háza biztosít helyszínt november 13. és 16. között. A bemutatott művek között vannak 360 fokos dokumentumfilmek, művészi VR-élmények és immerzív újságírói projektek is. A VR projekteket angol nyelven, illetve eredeti nyelven angol felirattal vetítik. 

 

A Virtuális Valóság egyedülálló és érzékletes utakon von be minket különböző szereplők és történetek világába. A történet középpontjába kerülve annak aktív résztvevőjévé válunk a megszokott passzív megfigyelés helyett. A Vektor szekció válogatásán keresztül megismerhetjük, hogy az alkotók miként használják a médiumot és nyitnak új lehetőségeket a minket körülvevő világ megismeréséhez.

 

Mika Johnson Metamorphosis VR (Átváltozás VR) című alkotása Kafka klasszikus művének világába vezet be, a nézőnek egy új megközelítést ajánlva fel adaptációról, környezetről és lehetőségekről. A -22.7°C című VR filmben Grönland tájait fedezhetjük fel Jan Kounen rendező és a zenei producer, Molécule vezetésével. A litván Code of Freedom 1991 (A szabadság kódja: 1991) egy forradalom helyszínére viszi el a nézőt, ahol újságíróként azzal az etikai kérdéssel szembesülünk, hogy megfigyelők maradjunk-e vagy cselekvőkként lépjünk be az események láncolatába.

 

 

 

A Home After War (Otthon a háború után) a helyhez és a térhez való másfajta megközelítést kínál. Az immerzív újságírói alkotás egy feldúlt családi otthonba vezet be minket, miközben megismertet lakói tragikus élettörténetével. A Holy City VR (Szent város VR) című alkotásban Jeruzsálem városát fedezhetjük fel játékosan, bepillanthatunk a vallási rituálékba, és elcsodálkozhatunk a város kulturális sokszínűségén. 

 

A Whispers (Suttogások) című VR-műben a természetesség és a tervezettség, a misztérium és a realitás ötvöződnek egy gyógyító szent hatalmának megtapasztalása révén. A Lake Baikal (Bajkál-tó) csodálatos tájakra repít minket, ahol az emberek szellemi hagyományaikat követve élnek a Földön található legmélyebb tó közelében. The Real Thing (Igazi másolat) Kína „utánzatvárosainak” mindennapjait mutatja be, amelyek híres városok ikonikus épületeit imitálva épültek fel.

 

Az Uncapitals: Pomors in 360 (Vorzogori körpanoráma) című műben személyes perspektívából vehetünk szemügyre egy időtlen helyet, miközben megismerjük azt a lelkesedést és elhivatottságot, amellyel hétköznapi emberek a kulturális örökség fennmaradása felé fordulnak.

 

 

 

A kilenc filmből álló válogatás részletes programja ITT érhető el. 

 

A programot VR alkotókkal és immerzív médiaszakértőkkel szervezett beszélgetések egészítik ki. A VR Talks sorozatban téma lesz a VR és a valóság dokumentálásának kortárs problematikája, a virtuális és valódi erőszak, a női VR alkotók jelenléte, a VR színházi alkalmazása. A részletes program napi bontása ITT érhető el.

 

A Vektor VR kiemelt támogatója a budapesti PlayVR szórakoztatóközpont.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kreatív megoldásokkal építenének fenntartható jövőt a Zöld kód pályázat döntősei

Március 23-án rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! pályázat döntőjét. A legjobb ötletekkel érkezett csapatok közül a fiatalabb korosztályt egy Scratch-meccs várta, míg a nagyobbak szakmai mentorok segítségével valósíthatták meg a fenntarthatósági problémákra reflektáló robotötleteiket. A 6 millió forint összdíjazású pályázattal a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy a fiatalokat arra buzdítsa, gondolkodjanak és tegyenek azért, hogy a digitalizációt a fenntartható jövő szolgálatába állítsák.

2024. március 27. 15:08

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05