A SES-12 elindult a pályája felé a SpaceX Falcon 9-es rakétáján

forrás: Prím Online, 2018. június 5. 16:52

Nagy teljesítményű műhold áll szolgálatba az ázsiai és csendes-óceáni térségben, valamint a Közel-Keleten elérhető nézői és kapcsolati élmény javításáért a videós, a fix adatforgalmi, a közlekedési és a kormányzati ügyfelek változatos igényeinek kiszolgálása érdekében.

A SES bejelentette, hogy a SES-12 műhold sikeresen pályára állt a SpaceX újrafelhasználható Falcon 9-es rakétájának segítségével. A műholdat a Florida állambeli Cape Canaveralból (USA) indították útnak helyi idő szerint június 4-én 00:45-kor.

 

A SES-12 egyedileg tervezett csúcstechnológiás széles sugár-, valamint nagy átviteli sebességű nyalábokkal felszerelve a keleti 95 fokos orbitális pozícióban csatlakozik majd a SES-8-hoz, hogy az ázsiai és csendes-óceáni térség, valamint a Közel-Kelet videós, fix adatforgalmi, közlekedési és kormányzati ügyfeleinek változatos igényeit szolgálja. A SES-12 a SES által a legutóbb ebbe az orbitális pozícióba küldött műhold, ami a Holland Királyság fennhatósága alatt kezdi meg működését. A SES-12 az NSS-6 műhold teljesítményét növeli, illetve azt váltja majd le.

 

A SES-8 és a SES-12 együtt összesen 18 millió televíziós háztartást ér el orbitális pozíciójukból. A műholdak fizetős televíziós szolgáltatóknak nyújtanak megbízható és személyre szabható szolgáltatást, hogy azok még több tartalommal és még jobb képminőség biztosításával növelhessék a nézői élményt, valamint HD, illetve Ultra HD programokat is kínálhassanak az egyre növekvő számú érdeklődő részére. 

 

 

Az amerikai térséget lefedő SES-14-hez, valamint a SES-15-höz hasonlóan a SES-12-t is nagy átviteli sebességű hasznos teherrel szerelték fel. Ez a SES által biztosított megoldás javítja majd a légi, valamint a tengeri közlekedésben is használható kapcsolatot az ázsiai és a csendes-óceáni térségben, illetve a Közel-Keleten. Mindemellett a SES-12 kulcsfontosságú szereplője lesz annak is, hogy a digitális megosztottság áthidalására indított kormányzati kapcsolati programok megvalósulhassanak, illetve a telekommunikációs vállalatok és a mobilhálózati operátorok, valamint internetszolgáltatók még megbízhatóbb mobiltelefonos gerinchálózatot és gyorsabb szélessávú szolgáltatásokat biztosíthassanak. 

 

Martin Halliwell, a SES technológiai igazgatója hozzátette: „Még több tartalom. Még magával ragadóbb nézői élmény. Kiváló internetes sebesség. Megbízható mobiltelefonos lefedettség. A SES-12 fellövésével mindezen felhasználói igényeket mostantól kielégíthetjük, ugyanis a nagy teljesítményű műhold még megbízhatóbb és még rugalmasabb kapacitást biztosít az ügyfelek számára.” 

 

A hat széles sugár-, illetve 72 nagy átviteli sebességű felhasználói nyalábbal felszerelt SES-12 egyike a legnagyobb geostacionárius pályára szánt műholdaknak, amiket a SES valaha pályára állított. Emellett az űreszköz ún. Digital Transparent Processor-ral (DTP) lett felszerelve, ami a rugalmasság növelése révén még inkább személyre szabható sávszélességet hív életre. A teljesen elektromos SES-12-t az Airbus Defence and Space építette. A műhold elektromos meghajtást használ majd a pályáján történő emelkedéshez, valamint az egyéb manőverekhez. A SES-12 a SES ázsiai és csendes-óceáni térséget, valamint a Közel-Keletet lefedő 7 geostacionárius és 16 MEO műholdjából álló hálózatához csatlakozik.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kreatív megoldásokkal építenének fenntartható jövőt a Zöld kód pályázat döntősei

Március 23-án rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! pályázat döntőjét. A legjobb ötletekkel érkezett csapatok közül a fiatalabb korosztályt egy Scratch-meccs várta, míg a nagyobbak szakmai mentorok segítségével valósíthatták meg a fenntarthatósági problémákra reflektáló robotötleteiket. A 6 millió forint összdíjazású pályázattal a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy a fiatalokat arra buzdítsa, gondolkodjanak és tegyenek azért, hogy a digitalizációt a fenntartható jövő szolgálatába állítsák.

2024. március 27. 15:08

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05