Mikroadatközpont expressz gyorsasággal

forrás: Prím Online, 2017. június 2. 09:18

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bemutatja az egymáshoz kapcsolódó termékekből álló Micro Data Center (DC) Xpress termékcsaládot, amellyel gyorsabban, könnyebben és költséghatékonyabban építhetők ki mikroadatközpontok az Edge és IoT számítástechnikai területeken.

A termékcsalád különleges kialakítása lehetővé teszi az ügyfelek, partnerek vagy rendszerintegrátorok számára az informatikai berendezések előtelepítését még a kiszállítás előtt. Az adatközpont teljes fizikai infrastruktúrája és a felügyeleti szoftver is egyetlen különálló és biztonságos házban kapott helyet.   

 

„Digitálisan összekapcsolt világunkban a vállalatok és a fogyasztók egyaránt nehezen viselik, ha egy szolgáltatás akadozva működik. Az Edge számítástechnikai megoldások képesek orvosolni a valós idejű adatátviteli problémákat annak köszönhetően, hogy közelebb hozzák a felhasználókhoz vagy adatforrásokhoz a nagy sávszélességet igénylő tartalmakat és késleltetésre érzékeny alkalmazásokat, ami megbízhatóbb kapcsolatokat biztosít” – mondta el Chris Hanley, a Schneider Electric adatközpontrendszerekért felelős részlegének alelnöke.

 

Megbízható, integrált és célirányos megoldás

A rendszer lehetővé teszi, hogy még a központban tesztelhessék és feltölthessék adatokkal, mielőtt a regionális vagy lokális peremhelyszínre szállítanák. Ez jelentősen csökkenti az esetleges kockázatok számát és az üzembehelyezési időt. A Micro DC Xpress ideális olyan Edge és IoT alkalmazási területeken, ahol a kiépítési idő, a megbízhatóság és a biztonság kulcsfontosságú. A megoldás a konvergens és hiperkonvergens technológia területének piacvezető informatikai szolgáltatóinak tanúsítványaival rendelkezik. Garanciát jelent a minőségre, hogy a 24U-s, 42U-s és az egyedileg testreszabható Micro DC Xpress konfigurációk is a Schneider Electric gyáraiban készülnek és ott is tesztelik ezeket. A teljes, használatra kész rendszer a piacon egyedülálló módon akár 2–3 héten belül is leszállítható, ráadásul a megszokottnál jóval egyszerűbben és költséghatékonyabban telepíthető.

 

A Micro DC Xpress a Schneider Electric saját adatközponti infrastruktúramenedzsment (Data Center Infrastructure Management, DCIM) szoftvercsomagját, a StruxureWare for Data Centers-t használja, és az EcoStruxure integrált architektúraplatformra épül. Ennek köszönhetően integrálható a felhasználók nagyobb informatikai eszközfelügyeleti rendszerével vagy egy távfelügyeleti szolgáltató RMM (távmenedzsment) megoldásával. Egy felhő infrastruktúrán keresztül zajló távmenedzsment biztosíthatja a folyamatos kapacsolatot és maximalizálja a rendelkezésre állást. Az új adatközponti platform fizikai védelmi megoldások, például kulcskártyák használatát is lehetővé teszi, ami megakadályozza az illetéktelen hozzáférést, és gondoskodik az eszközök biztonságáról.

 

A Micro DC Xpress 2017 áprilisa óta érhető el Észak-Amerikában, az Egyesült Királyságban és Franciaországban, Európa további országaiban pedig az év folyamán válik elérhetővé.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Díjnyertes Samsung klímamegoldások az MCE 2024-en

A Samsung Electronics Air Conditioner Europe (SEACE) legújabb fejlesztéseivel és termékeivel vett részt a 2024-es Mostra Convegno Expocomfort (MCE) hűtés-fűtéstechnikai szakkiállításon. Az MCE kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy a vállalat bemutathassa mind a lakossági, mind a kereskedelmi termék- és szolgáltatáskínálatát a HVAC+R*  területén, amelyeket a kényelem és az összekapcsolhatóság vezérel. A szakkiállításon a Samsung tovább erősíthette iparági pozícióját, a termékeket MCE Kiválósági díjakkal ismerték el, illetve a 2024-es Év Terméke díjat is elnyerte a vállalat.

2024. május 7. 10:24

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55