Biometrikus azonosítás már SAP rendszerekhez is

forrás: Prím Online, 2017. január 9. 09:37

A Fujitsu bejelentése szerint már rendelhető az SAP ERP-hez készült bioLock biztonsági megoldás. 

A PalmSecure hozzáférés-szabályozó technológiára épülő megoldás kifejezetten az SAP szoftvereit használó környezeteket támogatja, és biometrikus hozzáférés-szabályozást biztosít az SAP ERP alkalmazást és az SAP HANA platformot futtató rendszerekhez.

 

Az SAP-rendszerhozzáférést szabályozó bioLock biometrikus szoftvert fejlesztő realtime North Americával, az SAP arany fokozatú partnerével kötött globális viszonteladói megállapodás értelmében a Fujitsu közvetlenül vagy értékesítési partnereken keresztül, natív módon beágyazott megoldásként kínálja a fejlett biometrikus biztonsági képességeket. A cég ügyfelei így a világon mindenütt újabb biometrikus biztonsági réteget illeszthetnek be SAP-megoldáskörnyezetükbe, és rendkívül biztonságos és kényelmes személyazonosság-kezelő és hozzáférés-szabályozó megoldással védhetik az adatokat a lopás, az elvesztés és a visszaélések ellen.

 

 

A realtime North Americával már eddigi is meglévő partnerkapcsolat kibővítésével a Fujitsu fejlett, új biometrikus személyazonosság-kezelő megoldással léphet piacra. A bioLock lehetővé teszi az SAP-rendszerek hozzáférésének szigorú, granuláris szabályozását. A biometrikus azonosítást követően rendeli hozzá a jogosultságokat a felhasználóhoz, kiküszöbölve ezzel a felhasználói jelszavak megosztása és másolása által okozott problémákat. 

 

Az SAP rendszerbiztonsági jellemzőivel, azon belül az egyszeres bejelentkezéssel, valamint az SAP irányítás-, kockázat- és megfelelés-kezelési (GRC) megoldásaival integrált, SAP ERP-hez készült bioLock a PalmSecure technológia segítségével, egyéni tenyérvéna-mintázatuk alapján azonosítja a kritikus SAP-rendszerekbe (HR, CSR, SCM és pénzügyi szoftverek, kiskereskedelmi PoS rendszerek és SAP HANA) bejelentkezni kívánó felhasználókat. A biometrikus azonosítás közös használatú eszközökről is lehetővé teszi az SAP-rendszerek biztonságos elérését. A fontos vagy kockázatos tevékenységeket ismételt azonosítást végző ellenőrző pontokkal lehet védeni annak érdekében, hogy csak a jogosult dolgozók tudják végrehajtani a kritikus műveleteket.

 

A bioLock PalmSecure-technológiára épülő új és továbbfejlesztett jellemzői biometrikus azonosítással szabályozzák például a vállalati telephely lezárt részeire való belépést, és teljes körűen integrálhatók az SAP munkaidő- és jelenlétkezelő alkalmazásával. A praktikus terméktársítások és az előkonfigurált megoldáscsomagok lerövidítik a megoldás bevezetési idejét az SAP-szoftverkörnyezetben. 

 

„Ügyfeleihez hasonlóan a Fujitsu is rendelkezik a biztonsági megoldások nemzetközi értékesítéséhez szükséges globális jelenléttel és képességekkel. A Fujitsu partnereként örömmel nyújtunk segítséget az SAP-megoldásokat futtató ügyfeleknek aktuális üzleti biztonsági kihívásaik legyőzéséhez” – nyilatkozta Martin Lum, a realtime North America marketing-alelnöke. 

 

„A legfrissebb statisztikák szerint a nagyméretű szervezetek többsége árbevétele legalább öt százalékától esik el évente visszaélések miatt. Akár szándékosan, akár gondatlanságból történik, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a munkavállalók nagyobb biztonsági kockázatot jelentenek a vállalatokra nézve, mint a külső támadók. Ezért rendkívüli fontos üzleti szempontból, hogy csak a jogosult munkavállalók férjenek hozzá a kényes adatokhoz. A PalmSecure-technológiára épülő, SAP ERP-hez készült, könnyen bevezethető, biztonságos bioLock megoldással a szervezetek szigorú, mégis felhasználóbarát hozzáférés-szabályozást valósíthatnak meg az SAP-szoftverkörnyezetben, és minden tevékenységet kiterjedt ellenőrzési nyomvonallal naplózhatnak. A megoldás jellemzően 12 hónapon belül megtérül. Nagy örömmel bővítjük partnerkapcsolatunkat a realtime North Americával, hogy ezen keresztül is segítséget nyújtsunk ügyfeleinknek a biztonság és a védelem legmagasabb szintjének megvalósításához, és ezen keresztül kényes adataik megóvásához” – tette hozzá Thomas Bengs igazgató, a Fujitsu EMEIA PalmSecure termékekért és megoldásokért felelős igazgatója.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Innováció a légi szállítmányozásban

A DSV egy hazánkban innovációnak számító, korábban még sosem alkalmazott átvilágítási szolgáltatás elindításával új export légiszállítási lehetőségeknek nyit kaput. A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében található raktárukban már 2-8 Celsius-fokos környezetben is átvilágítási szolgáltatás nyújtására lesznek a továbbiakban képesek, ezzel pedig fellendítik a BUD Airport gyógyszerexport tevékenységét. A fejlesztés egy gyógyszeripari üzleti esemény keretein belül debütált 2024. április 23-án, Vecsésen.

2024. április 24. 19:50

Tovább terjeszkedik a belga-magyar logisztikai raktárfejlesztő-vállalat

A belga-magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező Weerts Logistics Park (WLP) HUR One Kft. közel 55 000 m2 alapterületű logisztikai csarnokot épít Debrecen szomszédságában, Ebesen. A WLP az első külföldi érdekeltséggel is rendelkező beruházó, amelyik előre, megrendelésállománnyal még nem rendelkező, spekulatív módon fejleszt a Hajdú-Bihar-Vármegyei székhely térségében. A kitűnő lokációjú beruházásra a debreceni repülőtér és az épülő BMW gyár közelében kerül sor. 

2024. április 24. 14:46

Jön a MI Expo! Kiderül, hogyan formálja át az iparágakat az AI

Vajon lesz értéke az emberi munkának az AI-korszakban? Milyen munkaerőt tud kiváltani az AI már 2024-ben? Hogyan változtatja meg a munkaköröket a technológiai forradalom? Ilyen és efféle kérdéseket fognak körbejárni a MI Expo előadói június 11-én a Lurdy Házban. A rendezvény célja, hogy betekintést engedjen a kkv-k számára az iparágukat érintő legfontosabb változásokba.

2024. április 24. 13:11

Újabb húszezer laptopot szállít a Delta Systems Kft. az iskoláknak

A tavaly őszi szállítás után idén újabb, csaknem 20 ezer laptopot kapnak Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya és Somogy vármegye diákjai a Delta Systems Kft. közreműködésével mintegy 4 milliárd forint értékben. A Klebelsberg Központ nevében eljáró Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) a csaknem húszezer darab notebook beszerzésével kapcsolatos közbeszerzés nyerteseként nevezte meg a Delta Systems Kft. vezette konzorciumot, mellyel a négy vármegye tanulói számára biztosítják a digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeit. 

2024. április 24. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50