Online közösségi smart city fórum az ENSZ égisze alatt

forrás: Prím Online, 2016. január 18. 11:52

Ma kezdte meg működését a World Smart City közösségi oldal, amelynek célja, hogy meghatározza az intelligens városok jellemzőit, valamiképp szabványosítsa a Smart City fogalmához tartozó elvárásokat, s egyben meghatározza azokat a buktatókat is, amiket ez a kihívás rejt. Az ENSZ távközlési szervezetének, az ITU-nak közleménye szerint a maga nemében ez az első ilyen kezdeményezés.

Az intelligens, fenntartható városok fejlesztését az ENSZ és annak szervezetei számára is kulcskérdésnek tartja az ITU főtikára, Houlin Zhao. Elmondta, hogy legyen szó akár egy okos város felépítéséről, akár egy meglévő városba az okosságok beépítéséről, s ily módon a létező város smart city-vé alakításáról, mindeképpen egy nagyon komplex kérdéskörről van szó, amelyben együtt kell működnie egy sor olyan érdekelt félnek szervezetnek is, mint amilyen az ITU, az IEC, az ISO.
 
2050-re a föld lakosságának kétharmada városokban fog élni, és a smart city nem csupán az informatikáról szól, az "okosság" ahhoz is kell, hogy olyan alapvető szükleteket is ki lehessen elégíteni, mint a biztonságos étel, a tiszta víz, a fenntartható energia, és egyebek mellett ez az, amiért az ilyen típusú kérdéseket az ENSZ színtjén is napirenden kell tartani.
 
 
 
 

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55