NetIQ PlateSpin Recon 4: a tökéletes felderítő

forrás: Prím Online, 2014. február 14. 10:03

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhető a PlateSpin Recon 4, tervezési és elemzési megoldásának legújabb verziója. Az eszköz minden szükséges információt összegyűjt és rendelkezésre bocsát ahhoz, hogy a vállalatok egyértelmű képet kapjanak az alkalmazások és erőforrások kihasználtságáról, és optimalizálni tudják virtualizációs környezetüket.

Az eszköz segítségével pontosan áttekinthető és felbecsülhető a virtuális és fizikai kiszolgálókon futó informatikai szolgáltatások megóvásához szükséges infrastruktúra. A PlateSpin Recon leltárt készít a fizikai és virtuális gépekről, valamint összegyűjti az eszközök és szolgáltatások használati statisztikáit, így átfogó képet nyújt az adatközpontban futó alkalmazások és erőforrások felhasználási módjáról, illetve kihasználtságáról. Ezen információk megfelelő alapot biztosítanak a további tervezéshez, legyen szó akár szerverkonszolidációról, katasztrófa utáni helyreállításról, kapacitástervezésről vagy az adatközpont energiahatékonyságának optimalizálásáról.

 

Habár a legtöbb szervezet az optimális konszolidációhoz és teljesítményhez méretezi virtuális környezeteit, a biztonsági mentési és katasztrófa utáni helyreállítás területéről sokáig hiányzott ez az opció. A disaster recovery termékekhez kötődően az egyik nagy kihívást korábban az jelentette, hogy a vállalatok csak a legalapvetőbb jellemzőket tudták elemezni az informatikai szolgáltatásokkal és a tárhelyek kihasználtságával kapcsolatban, ezért nem rendelkeztek kellően részletes adatokkal, amelyek segítettek volna a biztonsági mentési folyamatok optimalizálásában, az adatvesztések minimalizálásában és a meglévő infrastruktúra hatékonyabb kihasználásában.

 

Mindez komoly dilemmát okozott az informatikus szakembereknek, mivel kénytelenek voltak költséges fizikai és virtuális biztonsági mentési infrastruktúrákat kiépíteni, hogy így védekezzenek az esetlegesen végleges biztonsági mentési hibák ellen, ugyanakkor a biztonsági mentési stratégia hatékonyságát nem tudták növelni.

 

A PlateSpin Recon 4 úgy oldja meg ezeket a problémákat, hogy részletes áttekintést biztosít a meglévő informatikai szolgáltatásokról, így lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy előre felmérjék és ellenőrizzék biztonsági mentési és helyreállítási terveiket. A termék tényszerű adatokat szolgáltat, és különféle forgatókönyveket modellez, amelyek révén pontosan megállapítható, hogy milyen specifikációkkal kell rendelkeznie egy új disaster recovery környezetnek. Használatával csökkenthetők a biztonsági mentési infrastruktúra fenntartásának költségei, és minimalizálhatók az esetleges üzleti veszteségek és leállások.

 

 

A tervezési és elemzési eszköz által szolgáltatott adatok a PlateSpin termékcsalád kiváló szerverkonszolidációs képességeivel kombinálva teljes, a korábbiaknál sokkal hatékonyabb biztonsági mentési stratégiák kialakítását és megvalósítását teszik lehetővé. A PlateSpin Recon segítségével felderített igények pontosan kiszolgálhatók a NetIQ PlateSpin Forge katasztrófavédelmi megoldással, amellyel egyszerűen tükrözhetők és védhetők teljes informatikai szolgáltatások, beleértve az adatokat, alkalmazásokat és operációs rendszereket. 

 

A NetIQ PlateSpin Recon 4 már elérhető. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55