Háromszáz millió forint összköltségű K+F projektet indított a BalaBit

forrás: Prím Online, 2013. április 9. 17:00

Az Új Szécheny Terv keretében a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap társfinanszírozásával valósítja meg azt a 300 millió forint összköltségű kutatási-fejlesztési projektet a BalaBit, melynek célja egy olyan megoldás kifejlesztése, ami az emberi viselkedésminták gyűjtésével támogatja az üzleti döntéshozatalt.

Az egyedülálló hálózatbiztonsági megoldásairól világszerte ismert BalaBit IT Security a syslog-ng nevű naplózó termékcsaládjának továbbfejlesztése érdekében indított kutatási-fejlesztési programot, melynek célja a „Big Data” feldolgozásának, elemzésének támogatása és a felhő alapú szolgáltatások hatékony naplómenedzsmentjének megvalósítása. A fejlesztési projektet két év alatt 300 millió forintból valósítja meg a magyar vállalat, amihez az Új Széchenyi Terv keretében a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap 192 millió forint értékű vissza nem térítendő támogatást nyújt. Az új fejlesztések eredményeként várhatóan a rendszerüzemeltetésen és az informatikai biztonságon túl a jövőben az üzleti intelligencia és a döntéstámogató rendszerek piacára is beléphet naplózó eszközeivel a vállalat.

A világ informatikai rendszerei folyamatosan növekvő mennyiségű adatot állítanak elő - egyes becslések szerint naponta körülbelül 2.5 exabyte adat születik -, mely rengeteg kiaknázatlan információt hordoz magában. Az ilyen adathalmazok feldolgozása, korrelálása és elemzése az informatika egyik legdinamikusabban fejlődő és legnépszerűbb területe. Ez azonban - az óriási mennyiségű strukturált és strukturálatlan adatmennyiséget figyelembe véve - egy rendkívül különleges és nehéz feladat, mely speciális eszközöket igényel, hiszen a klasszikus adatbáziskezelő technikák ilyen méretekben már nem működnek. Összefoglaló néven a szakirodalom "Big Data"-ként hivatkozik az ilyen nagyméretű adatbázisokra és az ezek kezelésére kidolgozott technológiákra.

A BalaBit syslog-ng nevű megoldása az informatikai rendszerekben keletkező naplóüzenetek gyűjtését és feldolgozását valósítja meg. Jelenleg azonban a piacon található szoftverek az operációs rendszerek és alapvető rendszeralkalmazások naplóüzeneteire fókuszálnak, a felhasználók fő motivációja pedig az adatvédelmi szabályozásoknak való megfelelés, informatikai biztonsági kontroll és az üzemeltetés támogatása. Az alkalmazásokból való információgyűjtés viszont egy egészen más megközelítést igényel. Elég, ha egy ERP rendszerben, online bankban vagy közösségi portálon végzett felhasználói aktivitásra gondolunk. A BalaBit a kutatási-fejlesztési projekt keretében a syslog-ng funkcionalitását ezekhez az új igényekhez kívánja úgy hozzáigazítani, hogy képessé váljon az alkalmazások felhasználói szokásairól információt gyűjteni és azokat feldolgozni még a legnagyobb adatmennyiségeket előállító és az üzleti döntéstámogatás céljából elemezni kívánó vállalatok számára is.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elérhetővé válik az automatikus munkabérelőleg

Automatikus Munkabérelőleg Rendszer (AMBER) néven biztosít új szolgáltatást a MagNet Faktor a Kulcs-Soft-tal partnerségben. Az új megoldás segítségével a bérszámfejtő szoftvert használó cégek alkalmazottai gyorsan és egyszerűen juthatnak a már ledolgozott munkanapok után járó fizetésükhöz. A munkavállalók mellett a vállalkozásoknak is kedvező ez a lehetőség: az adminisztratív terheik csökkennek, a bérfizetés pedig rugalmassá válik.

2024. május 9. 14:28

Üzembe állt a Siemens e-kamion töltője

A világon elsőként a felső-ausztriai Laakirchenben, az autópálya melletti OMV-töltőállómáson helyezték mindennapos üzembe a Siemens e-kamionok tankolására is alkalmas új csúcstöltőjét.

2024. május 9. 12:59

Ezeket a munkaköröket válthatja ki a magyar cégeknél a mesterséges intelligencia

Az elmúlt években figyelemreméltó fejlődésen ment át a mesterséges intelligencia, ami mára valamilyen formában szinte minden felhasználóhoz eljutott. Persze, ahogy az a nagy technológiai áttörések esetében lenni szokott, az MI megítélése is meglehetősen vegyes, valamint arról is megoszlanak a vélemények, hogy milyen gazdasági következményeket hoz magával és milyen hatással lesz a munkára. 

2024. május 9. 11:27

Új pályázatok segítik a hazai innovációk szellemitulajdon-védelmét

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal vissza nem térítendő támogatás formájában 500 millió forint keretösszeggel hirdet felhívásokat hazai vállalkozások, kutatóhelyek, illetve magánszemélyek számára szellemi alkotásaik levédetésére, elősegítve azok hatékony hasznosulását akár a nemzetközi piacokon is. 

2024. május 9. 09:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36